دوشنبه, 17 شهریور 1393 - 09:34

رییس‌جمهوری در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری:

اقتصاد دولتی، اقتصادی ناکارآمد است که روح و جان ندارد و کارها باید به بخش‌خصوصی و مردم واگذار شود. رییس‌جمهوری دیروز در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه دورانی که دولت مشکلات اقتصادی جامعه را حل کند، سپری شده است، ‌گفت: اقتصاد دولتی، اقتصادی ناکارآمد است که روح و جان ندارد و کارها باید به بخش خصوصی و مردم واگذار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به نقش مهم و ضروری کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در توسعه کشور، افزود: دنیای اقتصاد، دنیای بخش‌خصوصی است و در شرایط ایران هر چه دولت را کوچک‌تر و چابک‌تر کنیم و کار را به مردم واگذار کنیم و دولت بتواند با بروکراسی خود مبارزه کند، تردید نکنید زندگی مردم بهتر خواهد شد و کارها دقیق‌تر و ارزان‌تر انجام می‌گیرد.

رییس‌جمهوری افزود: اقتصاد در ایران هم دولتی و هم انحصاری است و این در حالی است که اگر رقابت نباشد، حرکت ایجاد نمی‌شود، زندگی ما در دنیا مسابقه است، باید بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های خود با جهان رقابت کنیم و رقابت بدون صادرات معنا ندارد.

دکتر روحانی گفت: کار باید از سوی کارآفرین، بخش خصوصی و تعاونی سامان یابد و دولت باید تمهیدات لازم را برای این کار آماده کند. مشکل ما این است که به چاه نفت وصل هستیم و این در حالی است که اگر جلوی خام‌فروشی در کشور گرفته شود، شرایط ما کاملا متحول خواهد شد.

رییس‌جمهوری در ادامه با تاکید بر اینکه سیاست‌های مهار تورم تا رسیدن به مهار تک رقمی ادامه می‌یابد، اظهار کرد: تازه‌ترین گزارش‌های سیاسی نشان می‌دهد که ما از دوران رکود گذشته‌ایم و تولید در حال توسعه است و رشد حاصل شده است.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: اگر بگوییم ایران جسم و خراسان رضوی و مشهد جان است سخن گزافی نگفته‌ایم که روح، نشاط و معنویت ایران از این سرزمین است.

رییس‌جمهوری به موضوع بافت فرسوده اطراف حرم امام رضا (ع) و حاشیه‌نشینی در مشهد پرداخت و تاکید کرد: اگر درست برنامه‌ریزی کنیم و حل این معضلات را با حمایت دولت به بخش‌خصوصی واگذار کنیم، در دوره زمانی نه چندان طولانی این وضعیت تغییر خواهد کرد.

دکتر روحانی با اشاره به اعلام آمادگی 317 سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در مشهد مقدس اظهار کرد: تلاش‌ها باید روی جذب سرمایه‌گذاران متمرکز شود، با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید چهره ایران در عرصه جهانی کاملا تغییر کرده است و ما در بحث هسته‌ای بسیار جدی هستیم و امیدواریم در زمان کوتاهی که پیش رو است این موضوع حل و فصل شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید