دوشنبه, 15 شهریور 1395 - 16:00

آیا می دانستید کوچ یا مربی فردی است که در پروسه رشد و تحول کنار شما قرار می گیرد، افکار و رویکردهای شما را به شما بازتاب می دهد؟ او به شما کمک می کند تا با نوع نگاه تان با مسائل آشنا شوید، قابلیت ها و ضعف های خود را ببینید، امکانات و فرصت ها را بیابید و بهترین تصمیم ها را در جهت رشد کسب و کار و زندگی خود بگیرید.

بنابراین کوچینگ بیشتر از همه چیز درباره شماست و اینکه چطور می توانید به حداکثرهای خود دست پیدا کنید، رضایت درونی داشته باشید و قدرتمندانه در زندگی حضور داشته باشید. کوچینگ در طول سالیان گذشته گرایش های مختلفی پیدا کرده است که در تمام این رویکردها همپوشانی های زیادی با یکدیگر وجود دارد.

به عنوان مثال در فرآیند کوچینگ مدیریت ممکن است بخش هایی از فعالیت های تحولی به مسائل شخصی و زندگی مدیر هم مرتبط شود. مشاوران متخصص در زمینه های مختلف می توانند مشکلات مربوطه در کسب و کار را شناسایی و شرایط را آنالیز کنند و در مواقعی راه حل ارائه بدهند.

اما فرض در رابطه کوچینگ بر این است که فرد یا تیم تحت نظر مربی خودش پتانسیل پیدا کردن راه حل ها را دارد و کوچ یک فرآیند اکتشافی - حمایتی را برای فرد یا تیم در نظر می گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید