چهارشنبه, ۸ بهمن(۱۱) ۱۳۹۹ / Wed, 27 Jan(1) 2021 /
           
فرصت امروز

گوگل که پیش از این نیز در ارتباط با اتهام زیر پا گذاشتن قوانین ضدانحصار (آنتی تراست) با جریمه کمیسیون اروپا مواجه شده بود، بار دیگر زیر ذره بین تحقیقات این کمیسیون قرار گرفته است.

به گزارش زومیت، کمیسیون اروپا تحقیقات درباره جمع آوری و استفاده گوگل از اطلاعات کاربران را آغاز کرد. هرچند بازرسان قوانین آنتی تراست در اروپا به تازگی گوگل را با جرایم نقدی بی سابقه ای نقره داغ کرده اند، همچنان درباره اینکه گوگل چگونه اطلاعات کاربرانش را جمع آوری کرده و چه استفاده ای از آنها برده است، نگرانی هایی جدی وجود دارد. به همین دلیل، بازرسان با تعدادی از شرکت هایی تماس گرفته اند که با گوگل توافق تبادل اطلاعات داشته اند تا بررسی کنند آیا در ازای تبادل اطلاعات با گوگل، پولی دریافت کرده اند یا خیر.

گوگل زیر ذره بین تحقیقات کمیسیون اروپا

در ابتدا، کمیسیون اروپا قصد دارد درباره اطلاعات مربوط به سرویس های جست وجوی محلی، تبلیغات آنلاین، سرویس های هدف تبلیغات آنلاین، سرویس های لاگین و مرورگرهای وب تحقیق کند، اما احتمال دارد حوزه های دیگر نیز بررسی شوند.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، بازرسان قصد دارند بفهمند گوگل به دنبال چه نوع اطلاعاتی بوده و از این اطلاعات چگونه استفاده کرده است و در نهایت، این اطلاعات برای شرکت ها چقدر ارزشمند بوده اند.

کمیسیون اروپا در ایمیلی به رویترز می گوید:

این کمیسیون به عنوان بخشی از تحقیقات اولیه خود درباره اقدام گوگل برای جمع آوری و استفاده از اطلاعات کاربران، پرسشنامه هایی ارسال کرده و این تحقیقات هنوز در حال انجام است.

گوگل نیز ضمن ابراز موافقت ضمنی با انجام تحقیقات کمیسیون اروپا گفته است:

ما از اطلاعات کاربران خود فقط برای ارائه خدمات مفیدتر و تبلیغات مناسب تر به آنها استفاده می کنیم و کاربران گوگل می توانند هر زمانی اطلاعات خود را مدیریت یا منتقل یا حذف کنند. این موضوع برای گوگل بسیار اهمیت دارد؛ به همین منظور، ما به همکاری با کمیسیون اروپا یا دیگر سازمان ها ادامه خواهیم داد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/iCgtZ4Xe
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه