دوشنبه, ۲۳ فروردین(۱) ۱۴۰۰ / Mon, 12 Apr(4) 2021 /
           
فرصت امروز

شرکت کامیون سازی دایملر تراکس اعلام کرد افزایش تولید خودرو الکتریکی در سال های آینده باعث از بین رفتن هزاران شغل در کارخانه های ساخت پیشرانه  خواهد شد.

به گزارش زومیت، مدیرعامل شرکت دایملر تراکس (Daimler Trucks) اعلام کرد حرکت به  سمت تولید خودروهای الکتریکی (وسایل نقلیه  پاک) به از دست رفتن هزاران شغل در کارخانه های ساخت پیشرانه  این شرکت در آلمان تا سال ۲۰۳۳ منجر خواهد شد. به گزارش اتوبلاگ، مارتین داوم پنجشنبه  هفته  گذشته در تماس تلفنی با خبرنگاران گفت: «این کار اصلا انقلابی نیست كه یک شبه رخ دهد؛ بلکه تحول و تکامل است.»

افزایش تولید خودروهای الکتریکی نیاز به نیروی کار را کاهش می دهد

قطعات متحرک خودروهای الکتریکی بسیار کمتر از نمونه های موجود در پیشرانه های احتراق  داخلی سنتی است و با تغییر تولید خودروسازان انتظار می رود کارخانه های تولید پیشرانه و سیستم محرکه  آنها به  مرور  زمان افراد کمتری را به  کار گیرد. 

در این کنفرانس تلفنی سؤال شد که «اهداف کاهش انتشار دی اکسیدکربن اتحادیه  اروپا برای کارخانه های تولید پیشرانه های خودرو در آلمان برای دایملر تراکس چه عواقبی خواهد داشت؟» و مارتین داوم گفت آنها تا سال ۲۰۳۳ چندهزار کارگر کمتر خواهند داشت.

داوم دقیقا نمی گوید چه تعداد از مشاغل تحت تأثیر قرار خواهند گرفت، اما هم اکنون حدود ۱۴،۰۰۰ نفر در کارخانه های تولید پیشرانه  دایملر تراکس در آلمان مشغول به کار هستند. داوم گفت: «این موضوع فاجعه نیست. می توانیم از تغییرات جمعیتی و توافق نامه های داوطلبانه (جداسازی) استفاده کنیم. هیچ فردی را به  اجبار اخراج نخواهیم کرد.» 

داوم خاطرنشان کرد معامله ای که اوایل این هفته با شرکت کامینز (Cummins) اعلام شد، از سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ صرفه جویی درخورتوجهی به  همراه خواهد داشت. قرار است این شرکت آمریكایی پیشرانه های متوسط را برای دایملر توسعه و تولید کند. داوم گفت: «بسیار صرفه جویی خواهیم کرد. این موضوع کمک مثبتی به داشته های‎مان می کند. نه فردا، اما تا سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ پس انداز درخورتوجهی خواهیم کرد.»

مارتین داوم گفت انتظار دارد معاملات بیشتری بین تولیدکنندگان و تأمین کنندگان انجام شود تا سازندگان کامیون مجبور نباشند تمام هزینه های تولید را برای طیف گسترده ای از کامیون های تجاری متحمل شوند. دایملر پنجشنبه هفته  گذشته اعلام کرد تجارت کامیون این شرکت در سه ماهه  چهارم، به ویژه در آمریکای شمالی و اروپا، با فروش ۱۲۱،۰۰۰ دستگاه بهبود یافته است. فروش سه ماهه  چهارم دایملر تقریبا دو برابر این رقم در سه ماهه  دوم بود؛ هرچند این شرکت نیز همانند سایر شرکت ها از همه گیری ویروس کرونا متأثر شده است.

دایملر تراکس پیش بینی می کند در سال ۲۰۲۱، به طور درخورتوجهی درآمد بیشتری از سال ۲۰۲۰ کسب خواهد کرد و بازدهی فروشش در مقایسه  با سال ۲۰۲۰، از ۲ به ۶ تا ۷ درصد افزایش می یابد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/mN5Z3xtY
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه