شنبه, ۲۲ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Sat, 13 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از تجارت نیوز، قیمت طلا ۱۸ عیار عصر روز گذشته در محدوده یک میلیون و ۴۳۸ هزار و ۸۰۰ تومان مبادله شد که در مقایسه با دیروز ۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش پیدا کرده بود.

قیمت سکه هم امروز تقریبا ۵۵۰ هزار تومان  کاهش پیدا کرد. قیمت هر قطعه سکه امامی عصر امروز در محدوده ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.

از نظر معامله گران محدوده یاد شده برای سکه بازان از اهمیت بسزایی برخوردار است و در صورت از دست داد مرز یاد شده احتمال برگشت سکه به کانال ۱۴ میلیون تومان هم وجود خواهد داشت.

تداوم روند کاهشی قیمت طلا و سکه

ارزش ذاتی سکه با قیمت یاد شده ۱۳ میلیون و ۸۲۱ هزار تومان بود. فاصله ارزش ذاتی سکه با قیمت نقدی آن در بازار ا ۱ میلیون و ۳۷۹ هزار تومان بود و حباب سکه  در محدوده ۹ درصد قرار دارد.

چه خبر از طلای جهانی؟

بازار طلا با افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، آرایش صعودی به خودگرفت. با رسیدن تورم به بالاترین حد خود در ۴۰ سال اخیر، بانک مرکزی آمریکا به سرعت انتظارات بازار را برآورده کرد و نرخ بهره را افزایش داد.

بازار طلا در پی آخرین حرکت بانک مرکزی و پیش بینی های به روز شده، به رشد اندکی ادامه می دهد. طلای آگوست با ۰٫۲۲ درصد افزایش در روز به ۱۸۱۷٫۵۰ دلار در هر اونس معامله شد.

در حالی که فدرال رزرو از تشدید سیاست های پولی تهاجمی بیشتر خبر می دهد، پیش بینی های رشد خود را برای سال جاری و ۲۰۲۳ کاهش داده و چشم انداز تورم خود را افزایش داده است. این بزرگ ترین افزایش نرخ بهره از سال ۱۹۹۴ تاکنون است. این اقدام نشان می دهد که نهاد ارشد پولی آمریکا به بالاترین سرعت در دهه های اخیر به افزایش نرخ بهره ادامه می دهد.(اقتصادنیوز)

جدول کامل قیمت طلا و سکه

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/aXfbj779
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه