پنجشنبه, ۲۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Thu, 9 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از تسنیم، قیمت طلا پس از انتشار خبرهای مثبت درمورد نرخ اشتغال ماهانه در آمریکا به محدوده 1700 دلار بازگشت. اما قیمت این فلز گرانبها در معاملات آتی به خاطر احتمال آرام تر شدن روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا، هنوز هم 1800 دلار است.

درواقع قیمت طلا یک کاهش روزانه را ثبت کرده، اما طی هفته گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. تحولات قیمت طلا درست مطابق پیش بینی ها صورت گرفته است. دو عامل اصلی بر قیمت این فلز گران بها تأثیر گذاشته اند، یکی اطلاعات اشتغال آمریکا و دیگری روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور در آینده.

قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز ۱۴۰۱/۰۹/۱۲

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.30 درصد کاهش به 1797 دلار و 63 سنت رسید.

متخصصین بازار عقیده دارند اگر قیمت نقدی طلا زیاد از مرز 1800 دلار فاصله نگیرد، می تواند تا 1821 و 1842 دلار بالا رود.

قیمت طلا پس از 15 هفته ای که در محدوده 1700 دلار و پایین تر از آن باقی مانده بود، به خاطر کاهش تورم و رشد اشتغال در آمریکا که احتمال آرام تر شدن روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را در این ماه افزایش می دهد، در روز پنجشنبه به بالاترین رقم طی 5 ماه گذشته یعنی بیش از 1800 دلار در هر اونس رسید.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه داری فلزات گرانبها از جمله طلا را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می آورد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه گفت این بانک از میزان افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر می کاهد، اما سیاست های سخت گیرانه پولی ادامه خواهد داشت چون تورم هنوز هم بالاتر از حد انتظار است.

قیمت نقره امروز با 1.79 درصد افزایش به 23 دلار و 25 سنت رشید، اما پلاتین با 2.47 درصد کاهش 1019 دلار و 11 سنت معامله می شود.

جدول کامل قیمت طلا و سکه

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/UFKFCo6Z
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه