شنبه, 23 شهریور 1398 - 14:00

زنان در کدام حوزه کسب و کار بیشترین موفقیت را رقم زده اند؟

چه کسی می گوید زنان توانایی لازم برای فعالیت در حوزه کارآفرینی را ندارند؟ بدون تردید این امر درست نیست. در حقیقت، بسیاری از مدیران و کارآفرینان بزرگ در سراسر دنیا را خانم ها تشکیل می دهند. در این میان فرق چندانی میان حوزه های صنعتی مختلف وجود ندارد. اکنون شمار بالایی از زنان در کسب و کارهای مختلف در حال تاریخ سازی هستند. اگر شما در زمینه راه اندازی کسب و کار مستقل تان و ورود به عرصه کارآفرینی شک و تردید دارید، باید افراد موفق را الگوی خود قرار دهیم. با جست وجویی ساده در اینترنت امکان یافتن نام های بزرگی در عرصه کسب و کار وجود دارد. زنان همیشه نقش مهمی در صنعت کسب و کار بازی کرده اند، بنابراین شما نیز باید به دنبال نقش آفرینی در این حوزه باشید.

خوشبختانه در این مقاله برخی از بهترین ایده های کسب و کار برای زنان گردآوری شده است. چالش اصلی بسیاری از خانم ها در زمینه راه اندازی کسب و کار فقدان ایده مناسب است. این چالش در مورد همه کارآفرینان جوان صادق است. فقدان ایده مناسب دو دلیل دارد. نخست باید به گسترش سریع کسب و کارها و تبدیل کوچک-ترین عرصه های فعالیت تجاری به عرصه رقابت های بزرگ اشاره کرد. به این ترتیب دیگر حوزه دست نخورده ای برای افراد تازه وجود نخواهد داشت. این امر به تنهایی مانع فلج کننده ای نیست. بسیاری از برندهای موفق امروزی در همین شرایط رشد و توسعه یافته اند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی آنلاین امکان مدیریت کسب و کار حتی از داخل خانه نیز امکان پذیر است بنابراین به راحتی امکان توسعه کسب و کار شخصی وجود دارد. مانع دوم، مربوط به فقدان ایده پردازی خلاقانه است. بسیاری از کارآفرینان در تلاش برای کسب موفقیت در زمینه های مشابه هستند. بدون تردید یک حوزه کاری محدودیت خاص خود را دارد. به این ترتیب امکان حضور تمام کارآفرینان در آن عرصه فراهم نخواهد بود. در این مقاله هدف اصلی من بررسی چهار ایده برتر در زمینه شروع کسب و کار و کارآفرینی برای زنان است. بدون هیچ گونه توضیح اضافی به سراغ بررسی ایده ها خواهیم رفت.

ایده کارآفرینی برای زنان

1. بازاریابی و فروش آنلاین در eBay

فروش محصولات مختلف در eBay یکی از ایده های جذاب به شمار می روند. تا زمانی که هوش و ابزار بازاریابی مناسب در اختیار داشته باشیم، امکان فروش هر نوع محصولی در eBay وجود خواهد داشت. خوشبختانه امروزه دوره های آموزش مجازی بازاریابی در سراسر دنیا وجود دارد. به این ترتیب تقویت هوش بازاریابی کار دشواری نخواهد بود. پس از آن باید به دنبال سازگاری با شیوه های فروش محصولات در eBay باشیم.

مطلب مرتبط: یافتن ایده های جدید برای کسب و کار

ایده مورد بحث در اینجا بسیار ساده و سر راست: فروش محصولات مختلف در eBay و دریافت سود به عنوان فروشنده. پیش نیاز اصلی در اینجا تلاش برای خرید دامنه هرچه متنوع تری از محصولات در قیمت های مناسب است. توان چانه زنی همیشه اهمیت خاص خود را دارد. به این ترتیب ما فرصت فروش این محصولات در سطح قیمت مناسب را خواهیم داشت. نتیجه اینکه سود مناسبی به ما خواهد رسید. نکته مهم در اینجا تلاش برای ارائه سطح قیمت رقابتی است. وقتی محصولات را با تخفیف بیشتر خریداری کنیم، امکان رقابت نزدیک با سایر فروشندگان فراهم خواهد شد. امروزه بسیاری از زنان سراسر دنیا بدون نیاز به حضور در دفترهای کار به عنوان فروشنده و بازاریاب در eBay فعالیت می کنند.

2. راه اندازی وبلاگ شخصی

این ایده شاید به راحتی فروش محصولات در eBay نباشد، اما برند و هویت شما در عرصه کسب و کار محسوب خواهد شد. امروزه بسیاری از وبلاگ های تخصصی و بزرگ دنیا سود سرشاری از تولید محتوای مورد علاقه و نیاز مخاطب شان به دست می آورند. راه اندازی وبلاگ شخصی علاوه بر نیاز به اطلاع از کدنویسی آنلاین، اطلاعات گسترده و از همه مهم تر تخصصی را طلب می کند. به عنوان مثال، راه اندازی وبلاگ بازاریابی نیازمند داشتن تجربه و اطلاعات کافی است. در صورت پیشرفت وضعیت وبلاگ همکاری با کارشناس های ماهر ضروری خواهد بود. به هر حال ما به تنهایی توان مدیریت و تولید مطلب در یک وبلاگ بزرگ را نخواهیم داشت. امروزه دسترسی به اطلاعات گسترش یافته است، با این حال اطلاعات کاربردی بسیار کم است. فعالیت در یک زمینه تخصصی و ارائه اطلاعات دست اول همراه با تحلیل آنها کلید موفقیت در عرصه وبلاگ نویسی است. به این ترتیب با گذر زمان وبلاگ ما بدل به یکی از منابع اصلی اطلاعاتی بازاریاب ها خواهد شد.

موفقیت زنان در حوزه کسب و کار

بدون تردید فعالیت به عنوان مدیر یک وبلاگ نیازمند ایده ای جذاب است. ما باید برنامه ای دقیق برای جلب نظر مخاطب داشته باشیم. به نظر من راه اندازی وبلاگ در حوزه هایی نظیر بازاریابی و تبلیغات مفید است. نکته مهم درخصوص این حوزه ها وجود رقبای سرسخت است. به این ترتیب مسیر چندان همواری پیش روی ما نخواهد بود. ایده های تازه در زمینه وبلاگ نویسی نیازمند خلاقیت است. اگر نظر من را بخواهید، حوزه تحلیل بازار نفت، کمک های پزشکی و محصولات کشاورزی بهترین ایده ها برای راه اندازی وبلاگ خواهد بود. این ایده ها هنوز به اندازه حوزه هایی نظیر بازاریابی و تبلیغات شلوغ نیستند. بنابراین ما فرصت کافی برای جلب نظر مخاطب در حوزه های تازه را خواهیم داشت.

3. حضور در عرصه تولید بسته کمک های اولیه

بدون تردید ایده کاری مورد بحث در اینجا هیچ شباهتی به نمونه های قبلی ندارد. دو نمونه قبلی به خوبی در خانه انجام می شد، با این حال اکنون ماجرا اندکی متفاوت است. شاید شما در مورد میزان صحت تاکید بر روی ایده تولید بسته کمک های اولیه تردید داشته باشید، با این حال ایده مورد نظر پتانسیل بسیار بالایی دارد. امروزه هنوز هم تقاضای بالایی برای تجهیزات کمک های اولیه وجود دارد. به همین خاطر فعالیت در زمینه تولید آنها کاملا سودآور تلقی می شود. با اندکی تلاش در زمینه کسب مجوزهای قانونی و بهداشتی راه اندازی شرکت خدمات پشتیبانی بسته کمک های اولیه دور از دسترس نخواهد بود.

مطلب مرتبط: 10 ایده برای شروع کسب و کار

در اینجا منظور من تلاش برای تولید بسته ها نیست. در صورت محدودیت مالی شما امکان فعالیت به عنوان تامین کننده صرف را نیز خواهید داشت. به این ترتیب با خرید بسته ها از تولیدکننده اصلی و بازاریابی مناسب سود مطلوبی خواهید داشت.

ایده کارآفرینی

4. ارائه خدمات مشتریان

آیا شما مهارت بالایی در زمینه گفت وگو با دیگران دارید؟ آیا روابط اجتماعی شما در سطح بالایی قرار دارد؟ آیا شما خود را در حوزه روابط عمومی فرد موفقی قلمداد می-کنید؟ اگر پاسخ تان به پرسش های فوق مثبت است، همین امروز وارد حوزه روابط عمومی شوید. خوشبختانه پتانسیل این حوزه بسیار بالاست. به این ترتیب امکان شروع فعالیت از سمت پاسخگوی تماس های تلفنی تا مدیریت آژانس روابط عمومی وجود دارد. نکته جالب اینکه اغلب کارآفرینان حوزه روابط عمومی خانم ها هستند. به این ترتیب شاید این حوزه بیشترین انطباق با سلیقه و توانایی خانم ها را داشته باشد. براساس نوع خدمات ارائه شده امکان دریافت هزینه میانگین 300 دلار در ماه از مشتریان در حوزه روابط عمومی وجود دارد. به این ترتیب بدون نیاز به خروج از خانه کسب و کار سودآوری را شکل خواهید داد.

دیدگاه‌ها  

0 #1 بنایی 1399-04-11 21:26
سلام به نظر شما تو حوزه ساخت زیورآلات طلا میشه کسب و کار خانگی راه انداخت مثل این :
http://www.mehrzadgallery.com
ارسال پاسخ

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید