دوشنبه, ۱۷ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Mon, 6 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز
مدیریت امروز

7 راه ایجاد حس وفاداری و عشق میان تیم كارمندان

7 سال پیش ( 1394/2/5 )
پدیدآورنده : مرضیه فروتن  

به منظور ایجاد جو كار تیمی، شما ابتدا باید حس تعلق و سپس مسئولیت‌پذیری را در میان اعضای گروه به وجود بیاورید كه كارمندان را زنده و فعال نگه می‌دارد. كار كردن هماهنگ در مسیر نیل به یك هدف مشترك برای روحیه تمام كارمندان شركت و حتی برای بازگشت سرمایه لازم و ضروری است. روی هم رفته ایجاد حس وفاداری در میان كارمندان یك شركت موضوع دیگری است كه در زیر هفت راه برای دستیابی به این آرمان ذكر شده اند:

1- عشق را به آنها نشان بدهید

برای ایجاد حس تعهد، تیم كاری شما باید شاهد شور و شوق‌تان نسبت به عملكرد كارمندان باشند. اتحاد میان اعضای گروه احتمالا زمانی بیشتر حفظ خواهد شد كه علاقه و اشتیاق‌شان را با شما به اشتراك بگذارند. به این موضوع بیشتر اهمیت بدهید و فعالانه به بحث درباره عوامل با ارزش در كار خود بپردازید.

2- راه‌های ارتباطی را بگشایید

در دسترس بودن لزوما به معنای برقراری ارتباطاتی بیش از حد دوستانه با اعضای تیم كاری خود نیست. برخورداری از این ویژگی توانایی حل و فصل اختلافات سریع‌تر از قبل بدون هرگونه سوءتفاهم را در بر می‌گیرد. آخرین چیزی كه شما به آن نیاز دارید یك استعفای غیره‌منتظره است، فقط برای درك این موضوع كه به آسانی می‌توان این مشكل را حل كرد.

3- وصل شوید

پس از گوش دادن به علایق كارمندان، سعی كنید آنها را با انگیزه‌های‌شان بشناسید. بقیه اعضای تیم شاید واقعا از شور و اشتیاق یكی از اعضا سود ببرند و به جلو حركت كنند. به همین ترتیب، شنیدن نظرات كارمندان، ضمن حفظ ارتباط شما با اعضای گروه، به آنها پلتفرمی را برای اظهار نگرانی‌های‌شان نیز هدیه می‌دهد.

4- با یكدیگر شادی كنید

افراد را برای پاسخ دادن هنگام كسب موفقیت‌ها، چه به‌صورت فردی چه به‌صورت گروهی فعال نگه دارید. ضمن اعلام دستاورد یكی از اعضای تیم، به او اجازه دهید تا این پیروزی را لمس كند. از همه مهم‌تر، با ستایش هر یك از همكاران موفق خود، بهترین‌ها را شناسایی كنید.

5- نمونه باشید

نمونه‌ای از نگرش مورد علاقه خود برای اعضای تیم ترسیم كنید. همچنین تعیین یك مسیر مستقیم برای نشان دادن نقش‌ها و مسئولیت‌های اعضا و در ادامه تایید تعهدات، وظیفه شماست و جایی برای همپوشانی باقی نمی‌گذارد.

6- از پیشرفت امور حمایت كنید

به‌طور مداوم در طول مراحل مختلف یك پروژه كارمندان‌تان را مورد تقدیر و راهنمایی قرار دهید. كلید موفقیت در این جا تداوم، تداوم، تداوم است.

7- شور و اشتیاق خود را نشان دهید

شرایط اعضای تیم هنگام تصمیم گیری و دست زدن به اقدام عملی در مسیر نیل به اهداف را درك كنید. هوش هیجانی، همدلی و همدردی نقش مهمی را در زمینه سلامت و موفقیت شركت شما دارند. وجود یك تیم متعهد برای دستیابی به هرگونه كسب‌و‌كار موفقی لازم و ضروری است و بنابراین تمركز بر روی سرمایه انسانی تاكنون بهترین سرمایه‌ای است كه شما می‌توانید آن را جمع كنید. ایجاد فرصت‌های رشد، یك سیستم حمایتی خوب و كانال‌های باز ارتباطی در چارچوب كسب و كار آسان است و با حركت در مسیری طولانی كارمندان را برای شركت حفظ می‌كند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/oypueNgK
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه