یکشنبه, ۲۵ مهر(۷) ۱۴۰۰ / Sun, 17 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

پیدا کردن شغل آنقدر سخت شده که مصاحبه استخدامی برای هر کس می تواند دلهره آور باشد. این استرس اگر در حد معقول باشد به نفع افراد تمام می شود اما اغلب اوقات به حدی می رسد که ورق برگشته و مصاحبه به یک شکست تمام عیار بدل می شود. اگر تصور حضور در مصاحبه استخدامی ضربان قلب شما را هم بالا می برد باید بدانید که تنها نیستید اما با دنبال کردن ۷ راهکار ارائه شده، می توانید به آن غلبه کرده و یک سر و گردن بالاتر از دیگر داوطلبان استخدام قرار بگیرید.

۱. با مصاحبه گر ارتباط دوستانه برقرار کنید

افزایش اعتماد به نفس مصاحبه استخدامی

ایجاد ارتباطی دوستانه با مصاحبه گر از تحت تاثیر قرار دادن او مهمتر است؛ در واقع همانقدر که نشان دادن مهارت فنی اهمیت دارد، باید خود را در برقراری ارتباط هم قوی نشان دهید. برخی متخصصان روانشناسی مثل دکتر «گری وود» عقیده دارند که به جای قرار دادن خود در مرکز توجه و به رخ کشیدن کارایی، بهتر است روی ایجاد ارتباط تمرکز کنیم.

۲. اعتماد به نفس داشته باشید

قبل از مصاحبه مثل یک دوست صمیمی از خودتان حمایت کنید؛ افکار منفی را دور ریخته و به خودتان سخت نگیرید. دکتر «سارا کانل»، متخصص روانشناسی کار در این باره به نکته جالبی اشاره می کند: «از عرضه خودتان نهراسید. مردم از اینکه خودپرست به نظر برسند هراس دارند اما مصاحبه گر علم غیب ندارد تا از توانایی شما اطلاع پیدا کند و این وظیفه به عهده شماست.»

۳. از تکنیک تنفس استفاده کنید

هرچه راحت و ریلکس تر باشید، اعتماد به نفس بیشتری هم خواهید داشت. برای اینکار از تمرین های تنفس و ذهن آگاهی بهره ببرید. همانطور که مربی ذهن پروری «جورج ثابتن» می گوید تنها با کمی تمرکز روی فرایند تنفس از اضطرابتان کاسته خواهد شد.

۴. ژست قدرت بگیرید

پیش از ورود به اتاق مصاحبه برای کاهش اضطراب ژست قدرت گرفته و خموده و کسل نباشید. همچنین به خاطر کوتاه بودن زمان مصاحبه کاری برخی سعی دارند از آن برای انتقال حجم انبوهی اطلاعات استفاده کنند که ایده چندان خوبی نیست. اگر در حین مصاحبه سکوت برقرار شد، سعی نکنید با هر حرفی آنرا بشکنید. از نظر ثابتن گاهی اوقات با توقف کوتاه بین جملات، می توانید کنترل اوضاع را بهتر در دست بگیرید.

مطلب مرتبط : 5 راه برای افزایش اعتماد به نفس

۵. جواب ها را آماده و تکرار کنید

تکرار پاسخ های احتمالی با یک دوست یا اعضای خانواده می تواند به شما کمک کند. این تکنیک در کاهش فشار به شما کمک خواهد کرد و همچنین باعث می شود در مصاحبه اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید. برای پر رنگ کردن مهارت ها، دانش و تجربه خود به مثال ها و موقعیت ها استناد کرده و توضیح دهید چگونه به آنها دست یافته اید.

۶. ارتباط چشمی خود را حفظ کنید

ارتباط چشمی می تواند به شما در ارتباط با مصاحبه کننده کمک کند. چنین کاری شما را یک فرد با اعتماد به نفس نشان می دهد. یکی از مواردی که می تواند در مصاحبه ها برای شما دردسرساز شود، عدم تماس چشمی و نگاه به اطراف در زمان مصاحبه است. با حفظ ارتباط خود با مصاحبه کننده، اعتماد به نفس بالای خود را نشان دهید.

۷. موفقیت را تجسم کنید

یکی از بهترین راه ها برای افزایش اعتماد به نفس، تصور موفقیت خود است. شما می توانید قبل از مصاحبه و برای حفظ آرامش، موفقیت در آن را تجسم کنید. تصور کردن نحوه ورود به اتاق، دست دادن با مصاحبه کننده و پاسخگویی به سوالات پیش از مصاحبه، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

با تمرین و تسلط بر این ۷ استراتژی شانس خود برای دستیابی به موقعیت شغلی مورد علاقه تان را افزایش می دهید.

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/MWRDjKfN
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه