شنبه, 04 اسفند 1397 - 18:19

هیچ فردی را نمی توانید بیابید که علاقه ای به افزایش درآمد خود نداشته باشد. با این حال تفکر رایج در رابطه با مقوله کار باعث می شود تا اکثر افراد خود را محکوم به انجام تنها یک شغل تصور کنند. بدون شک برای تمامی افراد رسیدن به شغل رویایی آنها و با سطح درآمد مدنظرشان ممکن نیست، با این حال شما می توانید از راهکارهای دیگری در کنار حفظ کار اصلی، به افزایش درآمد خود کمک کنید.

در همین راستا و در ادامه به بررسی هشت راهکار موجود برای افزایش سریع درآمد که هر فردی می تواند از آنها استفاده کند، خواهیم پرداخت. در این رابطه توجه داشته باشید در صورتی که بتوانید عملکرد خوبی را در هر یک از روش های معرفی شده از خود نشان دهید، حتی می توانید آن را به عنوان شغل ثابت در نظر گرفته و درآمدهای فراتر از انتظار خود داشته باشید.

راهکار سریع خلاقانه افزایش درآمد

1-وبلاگ و یا صفحه ای در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید

ایجاد و یا بازنشر محتواهای کاربردی و جذاب از جمله روش هایی است که امروزه از دو طریق وبلاگ و صفحات مختلف در شبکه-های اجتماعی توسط افراد مختلف پیگیری می شود. درواقع در صورتی که بتوانید محتوای جذابی را ایجاد کنید، شانس موفقیت بالایی را داشته باشید. در این زمینه شما نه تنها قادر خواهید بود تا وبلاگ شخصی ایجاد کنید، بلکه می توانید بخشی از نیاز تولید محتوای برندهای مختلف را نیز تامین کرده و از این راه درآمد داشته باشید. در نهایت با افزایش میزان مخاطبان، می توانید از طریق تبلیغات نیز درآمد داشته باشید.

در این زمینه توصیه می شود تا اولویت شما حوزه هایی باشد که نسبت به آن پیش زمینه و یا علاقه خاصی را دارید. مزیت بزرگ وبلاگ نویسی و تولید محتوا این است که شما محدود به زمان و امکانات خاصی نخواهید بود و می توانید در زمان های بیکاری خود در این رابطه اقدام کنید. برای مثال یک فرد با گردآوری و آرشیو کردن شعرهای مورد علاقه خود در وبلاگ شخصی، می تواند علاقه مندان زیادی را در این عرصه به سمت خود جذب کند. با این حال میزان موفقیت شما رابطه مستقیمی با کیفیت کار دارد. به همین خاطر نیز در هیچ یک از روش های معرفی شده نمی توان محدوده درآمدی مشخصی را تعیین کرد و این امر کاملا به خود شما بستگی خواهد داشت.

مطلب مرتبط: نکاتی برای افزایش درآمد

2-اقلامی را که نیاز ندارید به فروش برسانید

خوشبختانه امروزه اینترنت امکانات متعددی را برای افراد به همراه داشته است. در حال حاضر اپلیکیشن های متعددی وجود دارد که امکان فروش بی واسطه وسایل دست دوم را فراهم می سازد. این امر از جمله اقداماتی است که شما می توانید از آن برای افزایش درآمد خود استفاده کنید. برای مثال ممکن است وسیله ای در انباری خانه وجود داشته باشد که برای مدت طولانی مورد استفاده قرار نگرفته و شما عملا به آن نیازی پیدا نخواهید کرد. تحت این شرایط فروش آن می تواند به درآمد ماهانه شما بیفزاید. در این زمینه دقت داشته باشید که کمی خلاقیت می تواند حتی به یک شغل دائم برای شما تبدیل شود. برای مثال این امر که از لوازم دور ریختنی به شکلی هنرمندانه استفاده کرده و یا کاربری آنها را تغییر دهید، خود می تواند باعث شود تا برای خود مشتریانی را پیدا کنید. در این راستا بهترین مکان برای فروش لوازم دست دوم و یا لوازم هنری و دست ساز خود، سایت ebay است که امروزه کاربران میلیونی را در اختیار دارد. بدون شک با نگاهی دقیق و زیر و رو کردن خانه خود، می توانید لوازمی را برای فروش پیدا کنید.

3-در زمینه اقتصاد اشتراکی فعال باشید

در یک تعریف ساده و جامع، اقتصاد اشتراکی را می توان در اجاره دادن و یا اجاره کردن چیزهای مختلف خلاصه کرد. برای مثال در صورتی که خانه شما از فضای کافی برخوردار بوده و یا برای ساعاتی کاملا خالی است، می توانید به فکر اجاره ساعتی و یا یافتن یک هم خانه باشید و یا در مسیر رفت و آمد به محل کار خود، افراد دیگری را نیز با خود همسفر کنید. در حال حاضر اپلیکیشن اوبر در این زمینه کاملا مشهور بوده و این امکان را برای استفاده از وسیله نقلیه شما فراهم خواهد ساخت. بدون شک با نگاهی به اقدامات و امکانات زندگی خود، می توانید راهکارهای دیگری را نیز برای فعالیت در زمینه اقتصاد اشتراکی بیابید.

4-کانال خود در یوتیوب را ایجاد کنید

فعالیت در بزرگترین وبگاه بارگذاری و تماشای آنلاین ویدئو، بدون شک می تواند به بازاری با مخاطبان میلیونی برای شما تبدیل شود. جالب است بدانید که در حال حاضر بسیاری از کانال های مطرح و پرطرفدار، تنها به بازنشر و یا قرار دادن قسمتی از کلیپ ها و ویدئوهای ساخته شده توسط سایرین می پردازند. درواقع نباید تنها خود را برای فعالیت در این شبکه به تولید محتوا محدود بدانید. با این حال در صورتی که ایده جذابی را در اختیار داشته باشید، شانس موفقیت شما به علت این امر که اقدام تان تازگی خاصی را برای مخاطب به همراه دارد، بیشتر خواهد بود. در نهایت در صورتی که بتوانید برای خود مخاطبان زیادی را به دست آورید، می توانید از تعرفه های تبلیغاتی یوتیوب درآمدهای خوبی را داشته باشید. در نهایت شما می توانید در قسمتی از کلیپ نیز با قرار دادن نام برند ها، به افزایش درآمد خود کمک کنید.

5-به یک فریلنسر تبدیل شوید

اگرچه در رابطه با این لغت تعاریف متعددی مطرح شده است، با این حال شاید بتوان درست ترین معنای آن را دورکاری دانست. اگرچه این امر در ابتدا به نظر می رسد که تنها به عنوان شغل دوم و با درآمد پایین تر نسبت به شغل ثابت، کاربرد دارد. با این حال توجه داشته باشید که این اقدام یک استراتژی کاملا کاربردی است که امروزه توسط تقریبا تمامی شرکت های موفق مورد استفاده قرار می گیرد. درواقع با نگاهی واقع بینانه به این نکته پی خواهید برد که برای انجام برخی از کارها نیازی به حضور فرد در محیط شرکت نبوده و همین امر می تواند بسیاری از هزینه های شرکت ها را کاهش دهد که این امر خود به معنای افزایش سود خواهد بود.

مطلب مرتبط: 8 نکته برای افزایش درآمد اینترنتی

همچنین این اقدام با توجه به صرفه جویی در زمان نیز برای افراد دارای مزیت های فوق العاده ای خواهد بود. درواقع کار این افراد محدود به زمان و مکان خاصی نیست و این آزادی عمل به عنوان شیوه جدید کار معرفی می شود. در این رابطه توجه داشته باشید که درآمد فریلنسرهای حرفه ای و خلاق حتی از چندین کارمند ثابت نیز بالاتر است. علت این امر نه تنها به خاطر کیفیت کار بالاتر آنها بلکه به علت این امر است که آنها آزادی عمل برای انجام چندین کار مختلف در اختیار دارند. در این رابطه حتی اگر ایده خاصی را در اختیار ندارید، می توانید از سایت هایی نظیر FREELANCER.COM برای یافتن حوزه مورد علاقه خود و پیدا کردن مشتری، استفاده کنید.

6-به عنوان پرستار کودکان و یا حیوانات خانگی فعالیت کنید

اگرچه در گذشته در بیشتر خانواده ها تنها مردان به فعالیت تجاری می پرداختند، با این حال امروزه شرایط کاملا تغییر کرده و زنان نیز حضوری پررنگ را در عرصه های مختلف کسب وکار و تجارت دارند. همین امر باعث می شود تا نگهداری از کودکان و یا حیوانات خانگی به یک معضل تبدیل شود. اگرچه در این رابطه مکان های مختلفی وجود دارد، با این حال دور بودن این موسسات از محل زندگی و یا هزینه بالای آنها، خود باعث می شود تا برخی از خانواده ها تمایلی به آن نداشته باشند. در این رابطه شما می-توانید با تامین این نیاز برای خود درآمدی داشته باشید. با این حال توجه کنید که شما باید هزینه خود را به صورتی تعیین کنید که افراد تفاوت فاحشی را میان قیمت شما و موسسات موجود احساس کنند. به همین خاطر لازم است تا در ابتدا نسبت به قیمت-ها، اطلاعاتی را به دست آورید. در نهایت توجه داشته باشید که شما تنها به انجام یکی از اقدامات معرفی شده محدود نیستید و می توانید همزمان چندین اقدام را در دستور کار قرار دهید تا به سطح درآمد مدنظر خود دست پیدا کنید. در آخر توجه داشته باشید که در این رابطه شما نیاز به جلب اعتماد افراد خواهید داشت. به همین خاطر بهتر است تا شروع کار با دوستان و نزدیکان شما باشد. بدون شک در صورتی که کیفیت کار شما مورد پسند واقع شود، آنها نیز شما را به نزدیکان شان معرفی خواهند کرد.

7-از مهارت های خود کسب درآمد کنید

توانایی در هر حوزه ورزشی، آموزشی و هنری می تواند به یک شغل برای شما تبدیل شود. در این رابطه شما می توانید از شبکه های اجتماعی مختلف برای تبلیغ کار خود استفاده کنید. در حال حاضر نیز سایت های متعددی وجود دارد که برای افراد توانا فرصت-های کسب درآمد ایجاد می کند. برای مثال سایت DeviantArt در حال حاضر از استعداد نقاشی افراد استفاده کرده و افراد می-توانند با مشاهده کار نقاشان مختلف، موارد مورد پسند خود را به صورت چاپ شده خریداری کنند. این سایت به ازای هر خرید درصدی را برای خالقان اثر در نظر گرفته است که کاملا وابسته به کیفیت کار آنها دارد. درواقع به هر میزانی که کار بهتری را در معرض نمایش قرار دهید، قیمت گذاری بالاتر از سوی مسئولان سایت و شانس فروش بیشتری را خواهید داشت.

8-به یک استریمر تبدیل شوید

اگرچه برای تقریبا تمامی افراد بازی های رایانه ای تنها جنبه سرگرمی دارد، با این حال جالب است بدانید که برخی از افراد از این طریق درآمدهای فوق العاده ای را به دست آورده اند. درواقع استریمرها به افرادی گفته می شود که در انجام یک بازی و یا بازی های مختلف مهارت داشته و از انجام بازی خود فیلم گرفته و آن را منتشر می کنند. درواقع جذابیت بازی آن ها به حدی است که افراد زیادی تمایل دارند تا تنها به نحوه انجام مراحل مختلف بازی آنها نگاه کنند.

مطلب مرتبط: توصیه‌ هایی برای افزایش درآمد

در این رابطه حتی می توانید با آموزش برخی از تکنیک های خود، شانس کسب مخاطب بیشتر را افزایش دهید. در نهایت در هر مکانی که شما بتوانید مخاطبانی را به دست آورید، تبلیغات گزینه کسب درآمد مناسبی خواهد بود. با این حال شما می توانید از شرکت سازنده بازی نیز برای این امر که شما با اقدام خود درواقع بازی آنها را نیز تبلیغ کرده اید، هزینه ای را دریافت کنید. در نهایت این امر که به یک منتقد بازی قبل و یا پس از معرفی آن به بازار تبدیل شوید، خود از دیگر روش های کسب درآمد محسوب می شود. درواقع با توجه به این امر که منتقدان زیادی در عرصه سینما وجود دارد، شما می توانید در این عرصه که کاملا نوظهور محسوب می شود، شانس کسب محبوبیت بیشتری را داشته باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید