جمعه, 03 شهریور 1396 - 15:54

امروزه تصور فردی که قادر باشد قبل از 30 سالگی به ثروتی میلیاردی دست پیدا کند، کمی عجیب به نظر می رسد. با این حال لازم است با این واقعیت که امری شدنی و ممکن است مواجه شوید. با این حال در این رابطه نحوه عمل افراد بسیار مهم است.

بدون تردید افراد زیادی هستند که هدف خود را دست یافتن به ثروت میلیاردی می دانند با این حال در این امر ناموفق هستند، علت اصلی آن نیز عدم برنامه ریزی و انتخاب مسیر درست است. به همین خاطر در این مقاله به معرفی و بررسی نکات طلایی در این رابطه خواهیم پرداخت.

1- برای کارآفرین شدن ابتدا باید مشخص کنید که در چه حوزه ای توانایی دارید

شناسایی استعدادها و توانایی های خود، مهم ترین گام در این رابطه است. علت این امر هم به این خاطر است که در صورت اشتباه در این مرحله ممکن است تمامی تلاش های چند سال آینده شما، به نتایجی که مدنظر داشته اید ختم نشده و این امر منجر به ناامیدی شما  شود. به همین خاطر توصیه می شود قبل از هرگونه اقدام، بدانید که آنها در چه مسیری قدم گذاشته اند که نسبت به آن گرایش داشته و همین امر باعث شده است به نسبت سایر رقبای خود بتوانند بهتر عمل کرده و در مدت زمانی بسیار کم به سرمایه عظیم دست پیدا کنند. در بسیاری از موارد ممکن است شناسایی توانایی و استعدادهای فرد به راحتی صورت نپذیرد.

در این رابطه بهتر است از همان ابتدای جوانی در چند حوزه ای که تصور می کنید در آنها موفق تر خواهید بود یا به سمت آن گرایش بیشتری دارید حضور یابید. با این اقدام پس از مدتی نسبت به خواست قلبی خود اطمینان پیدا خواهید کرد. در آخر فراموش نکنید که میلیاردرهای جوان همیشه کاری در حوزه هایی فعالیت می کنند که نسبت به آن گرایش و تمایل کافی دارند.

2- برای حل مشکلات ایده داشته باشید نه صرفا انجام بهتر کارها

توجه به این نکته ضروری است که بسیاری از قواعد کاری اشتباه وضع شده اند و تلاش برای انجام کار به همان شیوه ممکن است نتایج فوق العاده به همراه نداشته باشد. به همین خاطر در این رابطه لازم است به فکر انجام بهتر کارهای خود با چارچوب های تعیین شده نباشید. درواقع لازم است موانع و مشکلات حوزه کسب وکار خود را به خوبی شناسایی کرده و برای حل آن ایده پردازی کنید. این امر بدون شک نتایج بهتری در مقایسه با حالت اول در پی خواهد داشت و لازم است مورد توجه افرادی که می خواهند در سنین پایین به ثروت های کلان دست پیدا کنند، باشد.

3- بهانه ها و مشکلات را کنار گذاشته و نسبت به موقعیت ها و فرصت های خود هوشیار باشید

در هر کسب وکاری افراد با مشکلات کوچک و بزرگ مواجه خواهند شد و در این رابطه استثنایی وجود ندارد. اشتباه بسیاری از افراد این است که از مشکلات و سختی ها فرار کرده و اقدامات خود را به نحوی محتاطانه جلو می برند تا درگیر چنین مواردی نشوند. این امر یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی است که یک کارآفرین و فعال در حوزه های مختلفی کاری می تواند مرتکب شود.

درواقع افراد موفق و میلیاردرهای جوان یکی از دلایل موفقیت شان این است که اقدامات خود را براساس خواست خود جلو می برند و در این رابطه توجهی به مشکلات احتمالی ندارند. آنها در رابطه با مشکلات به نحوی برنامه ریزی و اقدام می کنند که عملا، تهدید به فرصتی برای متمایز شدن و قرار گرفتن در جایگاهی بالاتر از رقبا، تبدیل می شود. این نکته از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و لازم است مورد توجه جدی قرار گیرد.

4- اشتیاق خود را حفط کنید

بسیاری از افراد خود را با حجم بالایی از کار مواجه می  کنند و همین امر باعث می شود در بهترین حالت بعد از چندماه با ناتوانی و تحلیل روحی و جسمی شدید مواجه شوند. در این رابطه توجه داشته باشید که برای موفقیت لازم است روندی طولانی مدت داشته باشید. اگرچه فعالیت بیش از حد شما در کوتاه مدت منجر به موفقیت بیشتر شرکت و پیش گرفتن از رقبا خواهد شد، با این حال در درازمدت نتیجه عکس به خود خواهد گرفت.

در این رابطه لازم است به هر نحوی که تصور می کنید، همواره نشاط و شادابی و روحیه خود را در سطح بالایی نگه دارید. توجه به این نکته ضروری است که شما در نقش یک کارآفرین وظیفه مدیریت و رهبری تیم کاری خود را برعهده دارید و عدم اشتیاق شما به کار روی سایر افراد نیز تأثیر جدی خواهد گذاشت.

5- مشکلات و چالش های احتمالی را پیش بینی کنید

تنها افردی می توانند کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند که از آمادگی لازم برخوردار باشند. در بسیاری از شرایط ممکن است شرکت یا حتی در ابعاد بزرگ تر بازاری که در آن مشغول فعالیت هستید، دچار مشکل شود. در این گونه مواقع افراد فرصت محدودی برای تصمیم گیری دارند و ممکن است حتی در بهترین حالت ممکن نتوانید دیگر مانند سابق عمل کنید.

به همین خاطر لازم است آینده نگری درستی داشته باشید تا بتوانید مشکلات و چالش های روبه رو را به خوبی مهار کنید. تحت این شرایط اقدام مؤثر شما باعث خواهد شد شرکت هایی که به خوبی برای چنین شرایطی آماده نبودند از دور رقابت با شما به طور کامل خارج شوند. در این گونه مواقع حتی می توانید خود را به عنوان تک قطب مطرح کنید.

6- همگام با اهداف خود گام بردارید و فراموش نکنید که اهداف نیز قابل تغییر هستند

برای موفقیت ضروری است در راستای اهدافی که برای خود تعیین کرده اید، گام بردارید. با این حال توجه به این نکته ضروری است که پس از گذشت چند وقت ممکن است حس کنید که اهداف شما کافی نیست. تصور برخی این است که باید روی اصول بمانند، با این حال یک فرد که خواهان انجام کاری خارق العاده است باید قوانین رایج را کنار گذاشته و به شیوه ای نوین عمل کند. در این گونه مواقع لازم است واسته های قدیمی خود را با اهدافی جدید جایگزین کنید. با این حال با توجه به این امر که شما به علت سن کمی که دارید از تجربه کافی بهرمنده نیستید، توصیه می شود یک مشاور کارکشته در کنار خود داشته باشید.

7- مرز بین واقعیت و رؤیاپردازی را به خوبی مشخص کنید

انجام کارهای بزرگ تنها در صورتی عملی خواهد بود که اقدامات کوچک بسیاری را بتوانید انجام دهید. در این رابطه بسیاری از افراد دچار نوعی توهم می شوند و می خواهند از همان ابتدا اقدامات بزرگی انجام دهند. تحت این شرایط در بهترین حالت ممکن روند پیشرفت شما با کندی محسوسی مواجه خواهد شد. به همین خاطر لازم است از نقطه ای هرچند کوچک شروع کنید و به مرور با بروز توانایی های خود به مراتب بالاتر دست پیدا کنید.

برای مثال بسیاری از افراد کار کردن برای شخص دیگری را مغایر با دست یافتن به موفقیت های بزرگ و درآمد عالی می دانند. با این حال توجه به این نکته ضروری است کهه مهم نیست کجا قرار دارید و هدف این است که به کجا قرار است برسید. در بسیاری از موارد افراد توانسته اند از مقام یک کارمند ساده و با بروز استعداد و قابلیت های خود به بالاترین مراتب مدیریتی دست پیدا کنند. حتی اگر به این امر خوش بین نیستید، لازم است زمانی که شرایط برای احداث شرکت خود مهیا نشده است موقعیت شغلی فعلی خود را از دست ندهید.

8- بهترین فرد تیم خود باشید

در هر حوزه و مکانی که مشغول فعالیت هستید لازم است برای موفقیت ابتدا خود را در رقابت با همکاران خود ببینید. این امر در آینده و موقعی که شرکت خود را تأسیس کرده اید کمک شایانی به شما خواهد کرد. درواقع در آینده قرار است با سایر شرکت ها به رقابت بپردازید و لازم است از همین الان اصول رقابت و نحوه انجام آن را تمرین کنید. البته این امر تنها مزیت اقدام شما نخواهد بود و با این کار شما در موقعیتی بالاتر از سایرین قرار خواهید گرفت که باعث خواهد شد شرکت های دیگر اقدام به جذب شما کنند که ممکن است اهداف شما در آنجا بهتر رقم بخورند. در این راستا لازم است هر آن چیزی را که لازمه کار شما بوده فرا گیرید و همواره در مسیر یادگیری و افزایش قابلیت های خود باشید.

9- پولدار بودن و کار تیمی را تمرین کنید

اگر باور دارید که می توانید طی چند سال آینده به فردی ثروتمند تبدیل شوید لازم است خود را برای آن آماده کنید. در این راستا همنشینی با چنین افرادی بزرگ ترین کمک را به شما خواهد کرد. اگرچه این امر به علت مشغله کاری آنها و عملاً عدم تمایل شان برای گذراندن وقت خود با فردی پایین تر از سطح شان، کاری بسیار دشوار است، با این حال امری غیرممکن نیست و تنها کافی است راه آن  را بیابید.

مطالعه زندگی نامه افراد ثروتمند نیز از دیگر اقداماتی است که در صورتی که نتوانستید اقدام اول را انجام دهید، می تواند مفید باشد. یکی از بدترین اتفاقات ممکن این است که شما پتانسیل حجم بالای پول را نداشته باشید و از چشم سایرین به فردی نوکیسه تلقی شوید. به همین خاطر هم است که توصیه می شود از چند سال قبل برای قرار گرفتن در چنین موقعیت جدیدی آمادگی داشته باشید.

اقدام دیگر شما این است که خود را برای کار تیمی آماده کنید. در حال حاضر ممکن است این امر برای شما چندان ضروری نباشد، با این حال در صورتی که بخواهید مدیریت یک شرکت را بر عهده بگیرید لازم است یک تیم کاری برای خود تشکیل دهید. تحت این شرایط اگر با اصول و الزامات کار تیمی ناآشنا باشید، با مشکلات جدی مواجه خواهید شد. ادامه دارد. . .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید