شنبه, ۲ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Sat, 22 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

10 مهارت اصلی مدیران برتر

6 سال پیش ( 1396/6/12 )
پدیدآورنده : امیرآل‌علی  

یکی از بهترین سایت های کاری در راستای تبدیل شدن به مدیری بهتر، الگوبرداری از سایر افرادی است که پله های موفقیت را طی کرده اند. بدون تردید این افراد از مجموعه ای از مهارت های درست و ارزشمند برخوردار هستند که آشنایی و به کار گیری آنها می تواند کاملا سودمند باشد.

به همین خاطر در این مقاله به بررسی 10 مهارت اصلی مدیران برتر خواهیم پرداخت.

1-خلاقیت

امروزه هیچ مهارتی به اندازه خلاقیت برای افراد مزیت رقابتی ایجاد نمی کند. درواقع این امر در یک مثال ساده به این معنا است که بتوانید با امکانات یکسان، کاری فراتر از حد تصور انجام دهید. همین امر هم است که باعث می شود شرکت های نوپا و کوچک، به نحوی توان رقابت با غول های عرصه کسب وکار خود را پیدا کنند.

در این رابطه توصیه ها بر این است که افراد جسارت خود را برای انجام کارهای جدید و آزمایش شیوه های نوین بالا ببرند. با این حال این اقدام تنها یک گام در راستای دستیابی به حد اعلای خلاقیت بوده و بدون شک تمرین های بیشتری مورد نیاز است. در آخر توجه به این نکته ضروری است که در حال حاضر خلاقیت است که بیشترین تأثیر را روی مخاطب گذاشته و باعث جذب بهتر آنها می شود. به همین خاطر به عنوان مورد اول لیست قرار گرفته است.

2-ساختار

در میان قلمروهای موجود دانش مدیریت، حوزه ساختار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این امر درواقع به معنای این است که مدیران چارچوبی را تعیین و وضع کنند تا با توجه به آن شرکت بتواند به اهداف سازمانی مورد نظر دست پیدا کند. اگرچه این امر ساده به نظر می رسد با این حال فراموش نکنید به همان اندازه که یک ساختار درست می تواند سکوی پرتاب شما به سمت اهداف تان باشد، در صورتی که چارچوب شما به طور نادرست ایجاد شده باشد می تواند شما را در مسیر اشتباه قرار دهد. این امر خصوصا در فضای کسب وکار حال حاضر که رقابت به اوج خود رسیده است، می تواند منجر به خارج شدن از دور رقابت شود. به همین خاطر در این رابطه مهم ترین اصل انتخاب ساختاری درست است که برای آن لازم است فرد اطلاعات خود را در این رابطه بالا برده و از راهنمایی افراد خبره در این رابطه استفاده کند.

3-درک شهودی

به بیانی ساده درک شهودی همان فهم فطری انسان است. این امر یعنی رسیدن به جواب بدون تحلیل اطلاعات و دیگر روش های سیستماتیک که بدون شک برای هر مدیری می تواند کارساز و مفید باشد. برای مثال همواره شرایطی وجود دارد که در آن به اصطلاح باید با دل خود تصمیم گیرند. با این حال این امر با ریسک همراه بوده و بهتر است برای تقویت آن، به تجربه خود در امور مختلف بیفزایید.

4-دانش

بی تردید افراد تنها هنگامی می توانند کار خود را به بهترین نحو انجام دهند که دانش آن را در اختیار داشته باشند. این امر برای تمامی حوزه های کاری حقیقتی غیرقابل انکار است. با این حال در رابطه با مدیریت به علت حساسیت های شغلی بسیار بالای آن، این امر اهمیتی دوچندان پیدا می کند. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که انتخاب فردی بدون در اختیار داشتن دانش کافی برای ریاست شرکت، منجر به بدتر شدن اوضاع شده است. با این حال عامل مکمل این امر بدون شک تجربه است، پس نمی توان به طور حتم نظر داد که کدام یک بر دیگری برتری دارد. درواقع مدیریت باید یک پایگاه جامع اطلاعاتی باشد که دانش خود را همواره به روز نگه داشته و به سایرین انتقال دهد.

5-تعهد

همواره باید دلیلی وجود داشته باشد تا افراد نهایت انرژی خود را برای سمتی که در اختیار دارند بگذارند. مهم ترین این دلایل تعهد است. این امر را می توان به عنوان عشق به کار نیز تعبیر کرد. تحت این شرایط فرد کار خود را به مراتب بهتر از آنچه مورد انتظار است انجام خواهد داد که خود منجر به رشد و ترقی شخصی و در نهایت شرکت خواهد شد. به همین خاطر است لازم است که تمامی مدیران نسبت به شرکت خود تعهد کافی داشته باشند تا بتوانند به بهترین نحو ممکن آنها به سمت جلو سوق دهند.

6-رفتارهای انسان دوستانه

محبوبیت امری است که نمی توان به پشتوانه سمت خود به دست آورد. با این حال اهمیت آن برای هر مدیری ضروری است. افراد هنگامی شما را از صمیم قلب دوست خواهند داشت که نمادی از یک انسان کامل و واقعی باشید. به همین خاطر لازم است با سایرین به خوبی رفتار کنید، به نحوی که آنها در کنار شما حس بهتری نسبت به خود داشته باشند. این امر بدون شک نیازمند تمرینات متعددی است که باید از همان ابتدای کار مدیریت مورد توجه قرار گیرد. نظرسنجی ها در این رابطه حاکی از آن است که کارمندان گرایش به مدیرانی دارند که پشت مقام خود مخفی نشده و خود واقعی شان را به نمایش درمی آورند. به همین خاطر در صورتی که می خواهید جزو برترین مدیران باشید باید این مورد را نیز مدنظر قرار دهید.

7-تطبیق پذیری

در مواجهه با مسائل و موقعیت های جدید و بعضا دشوار تنها مدیرانی می توانند به خوبی کار خود را ادامه دهند که هنر انعطاف پذیری را داشته باشند. منظور از این امر این است که افراد باید خود را با شرایط به بهترین نحو ممکن وقف دهند. این امر از مهم ترین صفات یک مدیر محسوب شده و باعث می شود بتوانید در بهترین زمان ممکن دست به تغییرات لازم بزنید.

8-درخشان

یکی از ویژگی های مدیران برتر این است که همواره درخشان ظاهر می شوند و همین امر باعث می شود برترین فرد تیم کاری خود باشند، همچنین موجب می شود افراد قلبا از دستورات شما پیروی کنند.

9-تمرکز

تمرکز یعنی بتوانید تنها روی کاری که انجام می دهید، بمانید. درواقع بسیاری از افراد در این رابطه با مشکلات بسیاری رو به رو هستند و با کوچک ترین محرک های طبیعی دیگر قادر به ادامه کار خود نیستند. این امر خصوصا در مواقع حساس به ضرر شرکت خواهد بود و لازم است میزان تمرکز خود را بالا ببرید.

10-آرزوهای بزرگ و اقدامات کوچک

امید امری است که هر مدیری که نگاه رو به جلو دارد، باید از آن برخوردار باشد. درواقع نباید برای امید و آرزوهای خود حد گذاشت. با این حال بسیاری از افراد توصیه می کنند که رویای شما درواقع قابل دستیابی باشد تا رنگ خیال پردازی به خود نگیرد. گام دیگر این است که برای دستیابی به آرزوهای بزرگ خود گام های کوچک بردارید. واقعیت این است که شما نیاز به پیشرفت های سریع دارید تا امید خود را زنده نگه دارید و اقدامات بزرگ به علت زمانبر بودن ممکن است شما را در همان مراحل ابتدایی منصرف سازد. در آخر توجه به این نکته ضروری است که اقدامات کوچک شما در آخر به اقدامات بزرگ منجر خواهد شد، پس بهتر است به این شیوه عمل کنید.

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/bQLIOrlU
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه