یکشنبه, ۷ خرداد(۳) ۱۴۰۲ / Sun, 28 May(5) 2023 /
           
فرصت امروز

دلایل شکست کسب و کارها

5 سال پیش ( 1396/6/18 )
 

نوشتن یک طرح کسب و کار درست، به موفقیت ایده کسب و کار کمک می کند، اما تضمینی برای موفقیت شما در آن کسب و کار نمی دهد. در ذیل به گزارش هورموند، برخی از اشتباهات رایجی که صاحبان کسب و کارها مرتکب می شوند، آورده می شود.

باید به هنگام نوشتن طرح کسب و کار از این اشتباهات پرهیز کرد.

•    بسیاری از شرکت ها در پیش بینی میزان سرمایه در گردش موردنیاز برای انجام کسب و کارشان دچار اشتباه می شوند.

•    بسیاری از صاحبان کسب و کار جدید، سرمایه در گردش را به خاطر مخارج بیهوده هدر می دهند. تمام سرمایه در گردش باید در خدمت یک هدف باشد:  دادوستد.

•    اغلب اوقات، کسب و کارها چاره ای برای جابه جایی نیروهای مدیریتی نمی اندیشند و این در حالی است که نیروهای کلیدی شرکت را ترک می کنند. به فکر جایگزینی برای آنها باشید.

•    بسیاری از شرکت ها مالیات خود را به موقع پرداخت نمی کنند. تلاش کنید که مالیات را قبل از هر هزینه دیگری پرداخت کنید.

•    بسیاری از کسب و کارها، در طرح خود توجهی به نقاط فرازوفرود نمی کنند. به خاطر داشته باشید اغلب کسب و کارها فصلی هستند. باید به اندازه کافی پول نقد داشته باشید تا بتوانید ماه های کسادی را پشت سر بگذارید.

با پیروی از نکات ذیل می توانید بر مشکلات غلبه کرده و کسب و کارتان را جلو ببرید:

نخست اینکه چند حسابدار و وکیل خوب در نظر بگیرید تا زمانی  که با مشکلی مواجه می شوید، از آنها کمک بگیرید، به ویژه کسانی که به آنها اعتماد دارید. هرگز مسئله را با کسانی که به دنبال نقطه ضعف شما می گردند، مطرح نکنید. به مسئله به دقت نگاه کنید، اگر می توان آن را با نقدینگی حل کرد، به دنبال راه هایی بگردید تا مخارج روزانه را کاهش دهید. هزینه های تفریحی و مسافرتی را قطع کنید. اگر مشکل حاد مالی دارید، کارکنان غیرضروری را کاهش دهید و این کار را با نیروهای اداری شروع کنید. تنها نیروهایی را نگه دارید که برای شرکت درآمد ایجاد می کنند.

مهم تر اینکه، تمام تلاش تان را بکنید تا حساب ها را به موقع پرداخت کرده و اعتبار خودتان را حفظ کنید. هیچ وقت زیر بار مبلغی که قادر به پرداخت به موقع آن نیستید، نروید. در نهایت اینکه، به هنگام رویارویی با مشکل آرامش خود را حفظ کنید، برای مدتی آن را کنار بگذارید تا پس از کسب آرامش دوباره به آن بپردازید.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/bwjopdTY
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
خرید یوسیخرید هولدر موبایلخرید سی پی کالاف دیوتی موبایللباس فرم کارنرم افزار اتوماسیون اداریمتخصص قلب و عروقمجوز آموزشگاه فنی و حرفه ایخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدرب ریلی کشوییتمکن مالی فرانسهابزار هیلتیقفسه فروشگاهی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه