پنجشنبه, ۳ فروردین(۱) ۱۴۰۲ / Thu, 23 Mar(3) 2023 /
           
فرصت امروز

در گذشته مفهوم مدیر به عنوان یک فرد قدرت طلب و شاید زورگو تصور می شد، ولی امروزه دیدگاه ها نسبت به یک مدیر قوی فرق کرده است.

به گزارش دیجیاتو، مدیران موفق امروزی به واسطه اعتماد سازی رهبری می کنند و همواره بین آنها و کارمندان شان فضای آکنده از اعتماد دو طرفه برقرار است. درحالی که مدیران ضعیف همواره می خواهند به کارمندان بفهمانند که چه کسی رئیس است. آنها معمولا برای اینکه دیگران را وادار به گوش فرا دادن کنند، بلند صحبت می کنند و حتی گاهی فریاد زده یا کارمندان را تهدید می کنند.

در ادامه پنج مورد از نشانه های یک مدیر ضعیف را بررسی می کنیم.

همواره به دنبال یک مقصر هستند

وقتی مدیر ضعیف متوجه می شود که یک جای کار می لنگد، به دنبال یک نفر می گردد تا او را مقصر این اتفاق جلوه دهد. درحالی که یک مدیر قوی، مسئولیت اتفاقات خارج از برنامه ریزی را می پذیرد و می گوید: «چه درسی می توانیم از این اتفاق بگیریم؟»

درخواست کمک نمی کنند

وقتی که یک مدیر ضعیف نمی داند قدم بعدی در کار چیست، از گروه کارمندان خود درخواست کمک نمی کند. او از افراد تحت نظارت خود درخواست ارائه ورودی برای فعالیت های آتی را مطرح نکرده و همواره فقط در انتظار خروجی کارها می ماند.

 هرگز نمی گویند «نمی دانم»

یک مدیر قوی حتی چندین بار در روز به راحتی می گوید: «من جواب این مسئله را نمی دانم»؛ درحالی که برای مدیر ضعیف، گفتن این جمله مایه شرمساری است و او هیچ گاه آن را به کار نمی برد.

می خواهند همه چیز را ارزیابی کنند

مدیران حرفه ای همواره بر هدف اصلی تمرکز می کنند. درحالی که مدیران ضعیف همیشه درگیر جزییات بی اهمیت می شوند. به همین دلیل است که بسیاری از این مدیران باعث می شوند که شما مجبور به کار کردن تا ساعت 9 شب باشید.

هیچ گاه عذرخواهی نمی کنند

آنها از گفتن «عذر می خواهم» ناتوانند و همچنین تحمل شنیدن انتقادهای تند یا حتی بازخوردهای ساده را ندارند. درحالی که مدیران حرفه ای، از انتقاد یا بازخورد، در راستای بهبود کارایی خود بهره می برند.

یکی از عواملی که موجب رضایت شغلی می شود، شخصیت مدیر است. قطعا هیچ کس علاقه ای به کار برای مدیری که مرتب صدای خود را بالا می برد، ندارد. زندگی کوتاه است، ولی در عین حال شاید آنقدر فرصت داشته باشید که قید فعالیت برای یک مدیر ضعیف را بزنید و به دنبال شغلی باشید که بتوانید از آن لذت ببرید.

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/h8bwE6q4
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه