5 نکته برای ساده تر کردن هدف گذاری - فرصت امروز

دوشنبه, 08 آبان 1396 - 15:57

هدف گذ اری برای رسیدن به موفقیت الزامی است. به گزارش زومیت، برای دستیابی به هدف های تان، باید کار خود را بهبود ببخشید. کلید این کار، مشخص کردن هدف های مشخص و سپس پیاده سازی برنامه ای برای دستیابی به آنها است. بنابراین شما به برنامه ریزی، تفکر و اقدام نیاز دارید.

۱- بدانید چه چیزی می خواهید

چیزی که می خواهید دقیق مشخص کنید. وقتی به رستوران می روید، به پیشخدمت اطلاعاتی حدودی در مورد آنچه می خواهید، نمی دهید. بلکه کاملا مشخص و دقیق هستید: من چیزبرگر با سس کچاپ و بدون کاهو می خواهم.

در کسب و کار هم اوضاع به همین قرار است. به خودتان بگویید چه می خواهید و کاملا دقیق آن را بیان کنید. تمام جزییاتی را که می تواند به موفقیت کسب وکار شما منجر شود مشخص کنید.

۲- دوراندیش باشید

هر رهبر کسب وکار موفقی می داند که باید همیشه یک قدم جلوتر از بقیه باشد. به عنوان مثال، پس از آنکه گزارش ماهانه گروه خود را تمام کردید، باز هم پیش بروید و خود را برای ماه پس از آن آماده کنید. همیشه یک نقشه پشتیبان داشته باشید تا در صورتی که اتفاقی خارج از برنامه افتاد، دردسر نداشته باشید. اگر هوا توفانی و برق قطع شود، یک شخص باهوش، با دوراندیشی کار خود را در فضای ابری ذخیره خواهد کرد یا ژنراتوری خواهد داشت که کار خواهد کرد.

۳- ضرب الاجل تعیین کنید

هدف یک ضرب الاجل، قرار دادن شما در استرس نیست. ضرب الاجل ها به شما کمک می کنند تمرکز کنید و روی موارد ضروری کار کنید. اگر ضرب الاجل مشخصی ندارید، یک مورد برای خود مشخص کنید. تعیین ضرب الاجل به شما کمک خواهد کرد سازمان یافته تر عمل کنید. اگر این کار برای شما مؤثر واقع نشد، از یک دوست یا همکار بخواهید انجام کار را به شما یادآوری کند و پیگیر شما باشد تا زمانی که کار را انجام دهید. فشار همکاران همتراز، چیز زیبایی است.

۴- اعتماد به نفس داشته باشید

اگر از کسی که مدت زمانی طولانی در دنیای کسب و کار بوده است، بپرسید؛ قطعا به شما خواهد گفت که اعتماد به نفس امری حیاتی است. کمی کلیشه ای به نظر می رسد، اما حقیقت دارد. اعتماد به نفس به شما انگیزه ای اضافه می دهد تا بهینه تر کار کنید و یک قدم به دستیابی به هدف های خود نزدیک تر شوید. مطمئن باشید این اعتماد به نفس است که کسب و کار شما را به پیش می برد. اگر شما خودتان را باور نداشته باشید، گروه یا محصول تولیدی شما با شکست مواجه خواهد شد. اعتماد به نفس شما با موفقیت های شما، بیشتر و بیشتر رشد می کند.

۵- برنامه داشته باشید

موفیقت به ما می گوید که باید برای دستیابی به آن برنامه داشته باشید. هدفی بلندمدت تعیین و سپس هدف های کوتاه مدتی برای دستیابی به آن تعریف کنید. وظایف کوچکی تعیین کنید که انجام آنها برای شما مقدور است و به این ترتیب آهسته به سوی هدف خود حرکت کنید. پژوهش ها نشان داده اند که داشتن یک برنامه، شانس موفقیت شما را تا ۳۰درصد افزایش می دهد. به همین دلیل است که پیش از شروع بازی، باید آن را برنامه ریزی  کنید. مشخص است که برنامه شما در طول زمان تغییر خواهد کرد، اما می توان برنامه را کمی تغییر داد و دوباره آن را پیش برد. این کار خیلی بهتر از حرکتی نامشخص رو به جلو و امید برای رخ دادن بهترین ها است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید



با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی