سه شنبه, ۲۷ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۱ / Tue, 17 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

پنج گام ابتدایی روابط عمومی موفق

4 سال پیش ( 1396/8/21 )
پدیدآورنده : روابط عمومی  

در روابط عمومی موفق پنج گام ابتدایی وجود دارد و جدای از اینکه آیا سردبیر روزنامه محلی یا یک نشریه سراسری را هدف گیری کرده باشید یا نه، باید اینها را بیاموزید و پیگیری کنید. این موارد به نقل از هورموند به شرح زیر است.

1- کار را برای سردبیران، گزارشگران و مدیران برنامه ها راحت کنید. اطلاعات را در قالبی مناسب بفرستید و به گونه ای باشید که بتوانند با شما به راحتی تماس بگیرند.

2- به  وقت روزنامه نگاران احترام بگذارید. آنها افرادی پرمشغله و تماما زمان بندی شده هستند. نسخه رسانه ای خود را برای شان بفرستید و یک هفته بعد با ایمیلی آن را پیگیری کنید. همه ماجرا همین است. آنها را تعقیب نکنید و برای شان مزاحمت ایجاد نکنید.

3- بیاموزید که سردبیران و روزنامه نگاران به چه چیزی نیاز دارند. با نشریه ها و شبکه رادیو و تلویزیون محدوده خود آشنا شوید. بدین ترتیب خواهید فهمید که معمولاً روی چه نوع مواردی کار می کنند. درنهایت برای شان تنها چیزهایی بفرستید که به آن نیاز دارند.

4- ارزش خبرسازی داشته باشید. یک نوع کسب وکار، یک محصول یا خدمت جدیدی ایجاد کنید؛ چیزی که پوشش ارزش خبری را داشته باشد.

5- متفاوت باشید. روزنامه ها هر هفته ده ها یا صدها نسخه آماده برای انتشار در رسانه ها و بسته چاپی به دست می آورند. بعضی از آنها سنتی و کسل کننده اند و در خاطر نمی مانند. راهی بیابید تا بدون اینکه غیرحرفه ای به نظر برسید، توجه یک سردبیر را جلب کنید.

سرانجام، همه آنچه هر سردبیر و تولیدکننده برنامه های رادیو و تلویزیونی می خواهد، این است که یک گزارش خوب باشد و بتواند در کمترین زمان و به راحتی ضبط شود. اگر بتوانید به طور مستمر چنین گزارش هایی را فراهم کنید، بدانید که مهم نیست چه کسی هستید چون مطمئنا پوشش داده خواهید شد.

برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/8C415NkX
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه