دوشنبه, ۲۸ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Mon, 17 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

بازاریابی محتوایی، در قالب تولید و به اشتراک گذاری محتوای مفید مثل متن یا ویدئو برای جذب بازدیدکنندگانی از فضای مجازی که بتوانند با برند شما ارتباط برقرار کنند، می تواند یکی از موفق ترین شیوه های بازاریابی دیجیتال برای برند شخصی شما باشد؛ تنها در صورتی که استراتژی فکر شده ای برای آن در نظر گرفته باشید.

حتما ببینید: ارزش آفرینی با کلمات حرفه ما است.

بر اساس گزارش «بازاریابی محتوایی» B2C مؤسسه بازاریابی دیجیتال، ۴۷درصد از مؤثرترین بازاریابان محتوایی برای خود استراتژی مکتوب دارند. این در حالی است که تنها ۵درصد از کم اثر ترین بازاریابان محتوایی برای خود استراتژی در نظر گرفته اند.

با وجود تعدد انواع مختلف محتوا و کانال های انتشار آنها، به راحتی ممکن است مسیر خود را گم کنید. برای استفاده مثبت از بازاریابی محتوایی با هدف تقویت برند شخصی و گسترش دسترسی و حضور خود در فضای مجازی می توانید از چهار تکنیک ساده ای که در ادامه به نقل از دیجیاتو می آیند بهره بگیرید.


۱- برای وب سایت خود محتوای قدرتمند خلق کنید

اول از هر چیز مخاطب هدف خود را مشخص کنید و ببینید چه علاقه مندی هایی دارید که با اهداف حرفه ای تان هم راستا هستند. شاید بد نباشد برای به اشتراک گذاری تخصص خود و آموزش مهارتی تازه به مخاطب، پست های مکتوب بنویسید یا ویدئو درست کنید. این به خلق تصویری معتبر از شما به عنوان یکی از فعالان قابل اعتماد حوزهی خود کمک خواهد کرد.

به یاد داشته باشید که در محتوای خود صرفا به تبلیغ خودتان نپردازید. اول مصرف کننده این محتوا را در نظر بگیرید و ببینید چگونه به بهترین نحو می توانید به او کمک کنید. برای توفان ذهنی پیرامون محتوای خود سؤال های زیر را از خودتان بپرسید:

- در چه حوزه هایی تخصص دارم؟

- بهترین شیوه برای انتقال دانش من کدام است؟ متن، پادکست، اسلاید، اینفوگرافیک، ویدئو و یا چیزی متفاوت از اینها؟

- اگر با متخصص دیگری در این زمینه مصاحبه کردم، آیا بهتر است نظرات او را در چارچوب محتوای خودم بگنجانم یا اینکه تمرکز اصلی محتوا را باید روی مصاحبه قرار دهم؟

- چگونه می توانم مثلا با زیرنویس کردن ویدئو ها برای ناشنوایان، یا با اضافه کردن عکس به متن برای کسانی که به عکس بیشتر علاقه دارند، محتوای خود را در دسترس طیف های گسترده تری از مخاطبان قرار دهم؟

اما پیرامون تعداد مطالبی که روی وب سایت خود قرار می دهید، پژوهشی که توسط هاب اسپات در سال ۲۰۱۵ صورت گرفت نشان می دهد انتشار حد اقل ۱۱ مطلب در ماه برای شرکت هایی با حداکثر ۱۰کارمند ایده آل است. پژوهش مذکور همچنین نشان داد شرکت هایی که حداقل ۱۶ مطلب در ماه منتشر می کردند به نسبت شرکت هایی که حداکثر چهار مطلب در ماه روی وب سایت خود قرار می دادند، سه و نیم برابر ترافیک بیشتری به سمت خود جذب کرده اند. اگر قصد دارید ریتم مناسب خود برای بازاریابی محتوایی را پیدا کنید، در ابتدا شروع آرامی داشته باشید، اما هدفگذاری خود را روی رسیدن به بسامد بیشتر قرار دهید.

درحالی که محتوای شما نباید روی خودتان متمرکز باشد، باید بتواند به شما کمک کند نظر مثبت مخاطبان را به سمت برند شخصی خود جلب کنید. می توانید با اضافه کردن لینک بخش «درباره من» به پایین مطالب خود کاری کنید بازدید کننده های مطالب شما بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد شما کسب کنند و در صورتی که از محتوای شما خوش شان آمد، با شما کار کنند. یا اینکه در انتهای مطالب خود با یک پیام «دعوت به اقدام» از آنها بخواهید با شما در تماس باشند.

۲- به همکاران خود پیشنهاد پست میهمان بدهید

پس از آنکه روی وب سایت خود به نمونه بارز یک ماشین تولید محتوا تبدیل شدید، به دنبال دیگر ستاره های صنعت خود بگردید که فکر می کنید می توان با آنها شبکه سازی کرد و مهارت حرفه ای تان می تواند برای مخاطبان شان مفید واقع شود. افراد تأثیرگذاری را انتخاب کنید که مورد تحسین خودتان هستند، با آنها تماس بگیرید و به آنها بگویید چرا برای شما قابل تحسین هستند. برای شان توضیح دهید چه ارتباطی با کار آنها پیدا می کنید و چگونه می توانید برای مخاطب آنها مفید واقع شوید.

سپس به آنها پیشنهاد تولید یک مطلب برای وب سایت شان را بدهید و در عوض از آنها بخواهید در ازای محتوای ارزشمندی که برای شان خلق می کنید به وب سایت شما لینک بدهند. این کار باعث ایجاد بک لینک مثبتی می شود که به بهینه سازی برند شخصی شما برای موتور جست وجو کمک می کند و در عین حال شما را در معرض دید مخاطب جدیدی قرار می دهد که ممکن است در نهایت به مشتری شما تبدیل شوند. از طرف دیگر در صورت امکان، به آنها بگویید که این پست را به واسطه پست ویژه، خبرنامه ایمیلی یا از طریق شبکه های اجتماعی در شبکه ی مخاطبان خودتان تبلیغ می کنید. با پیشنهاد کمک به دیگر شخصیت های تأثیرگذار، آنها نیز برای کمک به شما در تبلیغ محتوای تان رغبت بیشتری نشان خواهند داد.

۳- روی وب سایت خود پست میهمان بگیرید

درست همانگونه که نوشتن پست میهمان روی وب سایت های دیگر برند شخصی شما را در معرض دید ارتباط های بالقوه تازه ای قرار می دهد، اجازه دادن به دیگران برای تولید محتوای با کیفیت برای وب سایت شما نیز مفید واقع می شود. به این ترتیب وب سایت شما گردش بهتری پیدا خواهد کرد و به منبع بهتری برای اطلاعات مفید تبدیل خواهد شد که این در نهایت ترافیک آن را بالا می برد. نویسنده میهمان نیز احتمالا محتوای تولید شده اش را برای شبکه خود به اشتراک می گذارد و این نیز بازدید کنندگان تازه ای را به سمت وب سایت شما می کشاند.

از محتوای میهمان برای تبلیغ محتوای مرتبط نوشته شده توسط خودتان نیز می توانید استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید، هدف محتوای پست میهمان معرفی برند شخصی شما نیست. اطمینان حاصل کنید هر گونه معرفی یا تبلیغ محتوای شما به پست مربوطه مرتبط و به شیوه ای غیر تهاجمی انجام می شود. یک راه ساده برای حصول اطمینان از این موضوع این است که روی وب سایت خود برای نمایش خودکار مطالب مرتبط زیر مقاله یا ویدئو از ویجت مخصوص این کار استفاده کنید. استفاده از لینک «در این باره بیشتر بخوانید» نیز می تواند مفید باشد.

بازاریابی محتوایی در صورتی که محتوای شما دیده نشود، چیزی بیشتر از اتلاف وقت نخواهد بود. توصیه می شود در ازای پرداخت هزینه، از خروجی های مخصوص این کار استفاده کنید تا دسترسی به محتوای شما تسهیل شود. اما تقویت دسترسی پذیری محتوای شما لزوما نباید هزینه بردار باشد. با استفاده رایگان از شبکه های اجتماعی و ارتباطات دیجیتالی برای رساندن محتوای خود به دست مصرف کنندگان هدف گیری شده تر، در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید.

۴- روی هر شبکه اجتماعی که می توانید مخاطب داشته باشید پروفایل بسازید

محتوای تولید شده در جهت برند شخصی روی وب سایت های شبکه سازی حرفه ای نظیر لینکدین بیشتر از هر جای دیگر اثربخشی خواهد داشت. روزنامه نگاران و دیگر حرفه ای های رسانه اکانت توئیتر هم دارند. هنگام معرفی و تبلیغ محتوای خود با در نظر گرفتن کلمات کلیدی تأثیرگذار در نتایج موتور جست وجو درباره آنها پست بگذارید. اضافه کردن پیام دعوت به اقدام برای ترغیب علاقه مندان به کلیک روی لینک مطلب اصلی را نیز مد نظر قرار دهید.

در محتوای خود مخاطب را به بحث و تبادل نظر ترغیب کنید تا مشارکت آنها را جلب و به بازگشت به وب سایت خود تشویق کرده باشید. برای این منظور می توانید در انتهای محتوای خود سؤال بپرسید یا مخاطبان را به تبادل نظر درباره محتوای به اشتراک گذاشته شده تشویق کنید. به کپی پیست کردن لینک روی شبکه های اجتماعی اکتفا نکنید. با هدف سازگاری بهتر با الگوریتم شبکه مذکور، اشتراک گذاری عکس یا ویدئو از محتوای خود را نیز بیازمایید و مدام بهترین زمان انتشار و نوع مطالب را با آزمون و خطا مورد بررسی قرار دهید تا پاسخ بهتری به نیازهای مخاطبان خود داده باشید.

وقتی با دیگر شخصیت های تأثیرگذار ارتباطاتی برقرار کردید، در صورتی که حس کردید محتوای تان برای مخاطب آنها مناسب است آن را با آنها به اشتراک بگذارید. یک استراتژی موفق بازاریابی محتوایی بر اساس این بنا می شود که چه برای مخاطب و چه برای کسانی که در به اشتراک گذاری آنها به شما کمک می کنند، چقدر ارزش بیافرینید. محتوای خود را با دیدی متمرکز روی کمک به دیگران تولید کنید و به اشتراک بگذارید تا در مسیر تقویت برند شخصی خود از طریق بازاریابی محتوایی قرار بگیرید.

اگر بدنبال تیم برای تولید محتوا هستید اینجا را کلیک کنید. تیم تخصصی روزنامه فرصت امروز در خدمت شماست

همه مطالب سایت درباره بازاریابی محتوا

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/2SwsZpJR
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه