چگونه برای سخنرانی در هر شرایطی آماده باشیم؟ - فرصت امروز

سه شنبه, 12 دی 1396 - 15:21

باید این حقیقت را پذیرفت که بیشتر انسان ها از سخنرانی در حضور دیگران می ترسند. این ترس ریشه های مختلفی دارد که عدم اعتماد به نفس یکی از این ریشه ها است.

به گزارش نوپانا، بی شک در کار حرفه ای شما در اکوسیستم استارت آپی بارها پیش خواهد آمد که در حضور دیگران سخنرانی کنید. این سخنرانی می تواند ارائه به سرمایه گذار باشد یا سخنرانی برای انتقال تجربه به دیگران، بنابراین ترس ها را کنار بگذارید و با چند ترفند ساده به سخنرانی عالی تبدیل شوید.

شوخی، بهترین راه آغاز سخنرانی

شوخی یکی از فاکتور هایی است که شما را به مخاطب نزدیک می کند. شوخی کردن با مخاطب در همان ابتدای کار شما را بر سخنرانی چیره می کند زیرا اعتمادبه نفس شما هنگامی که دیگران به شما لبخند می زنند دوچندان می شود.

فرقی نمی کند که شرایط آغاز سخنرانی شما چقدر بد باشد. ممکن است سرماخورده باشید یا از نظر روحی در شرایط خوبی برای سخنرانی نباشید. برای موفق شدن از این ترفند استفاده کنید. هنگام خنداندن مخاطبان سعی کنید شرایط از کنترل شما خارج نشود.

تمرکز به افراد واکنشگر

همیشه در جمعی که درحال صحبت در آن هستید افرادی وجود دارند که به شما توجه بیشتر نشان می دهند. این افراد در افزایش اعتماد به نفس شما نقش مهمی را ایفا می کنند. افراد این چنینی اغلب با سر حرف های شما را تأیید می کنند یا نگاهی پرسشگر و علاقه مند دارند. سعی کنید بیشتر به این افراد نگاه کنید و مدام ارتباط چشمی مناسب با آنها برقرار کنید.

خوبی دیگر این کار جذب توجه بیشتر افراد است. هرچه اعتماد به نفس شما بالا تر رود توجه بیشتری را به خود جلب خواهید کرد و رفته رفته سخنرانی برای شما به صحبت کردن عادی بدل می شود.

جبران خطا

در سخنرانی ممکن است به هر دلیل اشتباهی از شما سر بزند. از سرفه گرفته تا بیان غلط. در این شرایط از شنوندگان عذرخواهی کنید و شرایط را دوباره در دست بگیرید. به استرس اجازه ندهید که به جای شما بر سخنان تان غالب شود.

در این شرایط شوخی کردن نیز جواب می دهد. اگر با اشتباه شما جو محیط سنگین شد، با یک شوخی ساده جو را با خود هماهنگ کنید.

توجه داشته باشید که در سخنرانی اعتماد به نفس حرف اول و آخر را می زند. به خود ایمان داشته باشید و بدانید جمعیتی که پای حرف های تان نشسته اند به خاطر شما دور هم گرد آمده اند نه چیز دیگری.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی