7 راز میلیاردرهای خودساخته - فرصت امروز

چهارشنبه, 02 اسفند 1396 - 14:16


    به قلم Grant Cardone

    کارشناس ارشد فروش

کسب ثروت از مهم ترین خواسته های بشر محسوب می شود، با این حال تنها تعداد محدودی موفق به رسیدن به ثروت های میلیاردی می شوند، به همین دلیل لازم است اصول موفقیت در این زمینه را فرا بگیرید و از همین ابتدای راه به شکلی حرفه ای عمل کنید .

در همین راستا در این مقاله شما را با هفت راز میلیاردرهای خودساخته آشنا خواهیم ساخت.

1- سقف آرزوی خود را ثروت مولتی میلیاردری قرار دهید

برای رسیدن به هدف لازم است همواره فراتر از آن چیزی را که می خواهید، متصور شوید. این موضوع باعث خواهد شد تا در بازار رقابتی بتوانید نسبت به سایرین عملکرد بهتری از خود نشان دهید. با نگاهی به زندگینامه میلیاردرهای خودساخته به این نکته پی خواهید برد که همه آنها از هیچ شروع کرده اند. به همین خاطر گام نخست در این مسیر انتخاب میلیاردر شدن محسوب می شود.

2- تفکرات فقیرانه را کنار بگذارید

هیچ گاه نمی توانید مانند یک فرد موفق عمل کنید تا هنگامی که تفکرات سابق خود را حفظ کرده اید. به همین خاطر نخستین تغییرات باید در ذهن شما صورت گیرد تا ماندگار شود. در غیر این صورت نمی توانید مسیر را به درستی طی کنید . در این خصوص افزایش سطح دانش خصوصا از طریق مطالعه کتاب های متعدد در زمینه ای که به آن علاقه دارید راهنمای عمل بسیار خوبی خواهد بود. توجه داشته باشید که برای رسیدن به ثروتی که تا به حال کسی از اطرافیان تان موفق به کسب آن نشده لازم است کاری را انجام دهید که تاکنون آنها انجام نداده اند. به همین دلیل مشاور قرار دادن افردی که خود در این رابطه ناموفق بوده اند تصمیم درستی نخواهد بود.

مطلب مرتبط: 5 ویژگی مهم رهبران آینده

3- بگذارید پول برای شما کار کند

همواره باید در سطحی قرار گیرید که نیازی به انجام هرکاری برای کسب ثروت نداشته باشید. این امر تنها از طریق توانمند کردن خود میسر خواهد بود. به همین دلیل لازم است تا در هر کاری که قصد انجام آن را دارید، از بالاترین سطح توانایی برخوردار باشید. این باور را در خود شکل دهید که مسیری که انتخاب کرده اید تحت هیچ شرایطی آسان نبوده و لازم است روحیه خود را در کنار باقی موارد تقویت کنید . همواره تصمیمات افراد در زمان های حساس زندگی تفاوت ها را ایجاد خواهد کرد.

4- دوستان ثروتمندی برای خود بیابید

مطالعه زندگینامه بزرگان و افراد موفق را به عادت روزانه خود تبدیل کنید . این امر شما را در ایجاد مجموعه ای از رفتارهای درست یاری خواهد ساخت. با این حال این امر پایان کار نیست و لازم است اطراف خود را از افراد ثروتمند پر کنید . این کار ابتدا مشکل خواهد بود. با این حال هنگامی که شروع به این کار کنید به مرور زمان فرصت های لازم شکل خواهد گرفت و تنها کافی است در این رابطه مصرانه عمل کنید و زود ناامید نشوید. این نکته را فراموش نکنید که افراد از همنشینان خود تأثیر می پذیرند، به همین دلیل لازم است در انتخاب دوستان خود دقت بیشتری کنید.

5- همانند یک میلیونر کار کنید

افراد ثروتمند در مواجهه با زمان خود به شکلی متفاوت عمل می کنند و درواقع اگر از یک فرد عادی بپرسید برنامه هفتگی او چیست، هیچ فردی را نمی توانید بیابید که برای تمامی روزهای موجود در یک هفته خود برنامه ساعتی داشته باشد. این امر بدون شک یکی از وجوه تمایز افراد موفق محسوب می شود. در این خصوص الزامی وجود ندارد که حتما از همان ابتدا بهترین برنامه ریزی را داشته باشید. بدون تردید به مرور بر تجربه شما افزوده خواهد شد با این حال لازم است مطالعه و مشاوره های لازم را داشته باشید تا کار به شکلی اصولی صورت گیرد.

مطلب مرتبط: موفقیت در سال 2018 از زبان افراد موفق / چگونه در سال جدید میلادی موفق ظاهر شویم؟

6- مدیریت بودجه را تمرین کنید

بدون تردید پول خرج کردن یکی از لذت بخش ترین کارهای ممکن محسوب می شود، با این حال هنر این است که چگونه از پول در اختیار خود در راستای کسب ثروت بیشتر استفاده کنید . در واقع این کار از ویژگی های میلیاردرهای خودساخته محسوب می شود. این کار به اندازه ای به عادت رفتاری آنها تبدیل شده است که ولخرجی ای از جانب آنها مشاهده نمی شود. بهتر است در این رابطه مقدار پول نقدر در دسترس خود را کاهش دهید و توجه خود را به بخش هایی معطوف کنید که می تواند نیازی از جامعه را برطرف کند.

در یک مصاحبه مشهور از موسس شرکت فورد وی اعتراف کرد اگر تمام ثروت خود را از دست بدهد بار دیگر یک نیاز جامعه هدف خود را شناسایی و اقدام به رفع آن می کند، با این اقدام در کمتر از 10 سال موفق خواهد شد تا بار دیگر به ثروت کلان دست پیدا کند. به همین خاطر شناسایی نیازهای جامعه از اقداماتی محسوب می شود که می تواند سکوی پرتابی برای موفقیت شما باشد.

مطلب مرتبط: برنامه ریزی به سبک افراد موفق

7- منابع درآمدی خود را متعدد سازید

همواره اینکه با تکیه بر یک حرفه در بازار بدون ثبات حال حاضر کار خود را ادامه دهید، با ریسک بسیار بالایی همراه خواهد بود. این احتمال را در نظر بگیرید که نتوانید در حرفه خود موفق عمل کنید . تحت این شرایط در صورتی که پشتوانه دیگری در اختیار نداشته باشید، به پایان راه خود نزدیک خواهید شد. برای همین لازم است تا زمینه های کاری و منابع درآمدی تان را تا حد امکان متنوع سازید. این کار به افزایش درآمد شما کمک شایانی خواهد کرد. با این حال توجه داشته باشید که گام های شما باید مطابق اصول و با توجه به توانایی و آستانه تحمل شما باشد تا از فشار بیش از حد جلوگیری شود. موفقیت امری یک شبه نیست و به همین خاطر لازم است خود را برای مسیری طولانی آماده و با انگیزه نگه دارید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی