دوشنبه, ۲۹ شهریور(۶) ۱۴۰۰ / Mon, 20 Sep(9) 2021 /
           
فرصت امروز

8 عادت مهم کارآفرینان موفق

3 سال پیش ( 1397/3/10 )
پدیدآورنده : امیر آل علی  

با نگاهی به زندگی افراد موفق به این نکته پی خواهید برد که تمامی آنها مواردی را به عادات رفتاری خود تبدیل کرده اند که بسیار سودمند محسوب می شود. درواقع موفقیت زمانی رخ خواهد داد که تغییرات لازم صورت گیرد و گام نخست در این زمینه اعمال تغییرات در خود است. با این حال برای بسیاری از افراد تشخیص موارد ناپسند امری دشوار به نظر می رسد و همین امر باعث می شود تا احتمال انتخاب اشتباه به شدت افزایش یابد.

در ادامه به معرفی هشت عادت مهم کارآفرینان موفق خواهیم پرداخت.

1- چشم انداز

از ویژگی های یک مدیر موفق این است که تنها درگیر زمان حال نیست و همواره نیم نگاهی به آینده دارد. درواقع اینکه تنها برای مقطعی پیشرفت داشته باشید، نمی تواند شما را در بالاترین سطح بازار نگه دارد. به همین دلیل ضرورت توجه به آینده امری اجتناب ناپذیر است. در رابطه با این موضوع لازم است که همواره برای سه مسئله پاسخ درستی داشته باشید. 1- در حال حاضر در کجا قرار دارید؟ 2- مقصد نهایی شما در کجا قرار دارد 3- برنامه شما برای رسیدن به این هدف چیست؟

با این حال توجه داشته باشید که پاسخ اولیه شما به هریک از پرسش ها ممکن است با مرور زمان تغییر یابد که امری کاملا طبیعی محسوب شده و نباید مانع آن شوید.

مطلب مرتبط: ۳ عادت روزانه که زندگی کارآفرینان را متحول می کنند

2- سحرخیزی

بهترین راهکار برای استفاده حداکثری از زمان این است که صبح ها زودتر از خواب بیدار شوید. این زمان ها شروع یک روز پرانرژی را رقم خواهد زد. تحت این شرایط شما قادر به برنامه ریزی و حتی ورزشی سبک خواهید بود که بدون شک تأثیر بسزایی در عملکرد شما در طول روز خواهد داشت.

3- برنامه ریزی

هر فرد موفقی نیاز به برنامه ای جامع برای کارهای خود دارد. درواقع شما باید اقدامات آیبده خود را در جایی مکتوب کنید و با این کار از اشغال زمان خود توسط موارد دیگر خودداری کنید. با این حال توجه داشته باشید که یک برنامه درست باید مطابق با توانایی های شما باشد و از اعمال فشار بیش از حد جلوگیری کند.

4- خواب

نتایج تحقیقات در این رابطه نشان می دهد که که میزان استراحت و به ویژه خواب افراد تأثیر بسزایی در وضعیت سلامت آنها دارد. درواقع شما برای استفاده بهینه از زمان خود تنها به برنامه ریزی احتیاج ندارید و لازم است خود نیز برای انجام آن آمادگی کافی داشته باشید. در این زمینه توصیه می شود میزان ساعت خواب کافی خود را پیدا کرده و عواملی را که باعث می شود شب ها بیدار بمانید حذف کنید.

5- ساده سازی

انجام کاری پیچیده بدون شک دشواری بسیار بالایی به همراه خواهد داشت. با این حال واقعیت این است که نوع نگرش افراد باعث می شود تا برخی از مسائل پیچیده به نظر برسند. به همین خاطر لازم است تا حد امکان همه چیز را برای خود ساده سازید. این امر یک مهارت بسیار کاربردی محسوب می شود و لازم است اصول و راهکارهای آن را از طریق مطالعه فرا گیرید. بدون شک افراد انرژی کمتری را برای کاری که به نظرشان ساده است، صرف خواهند کرد که این امر میزان استرس را در فرد کاهش می دهد و فرصت را برای فعالیت بیشتر مهیا می سازد.

6- حضور در رسانه

درواقع این امر که فردی شناخته شده باشید، خود تأثیر بسزایی در موفقیت شرکت خواهد داشت. بدون شک افراد هنگامی که مدیریت شرکت را بیشتر بشناسند، راحت تر به برند شما اعتماد خواهند کرد. همچنین این موضوع خود نوعی تبلیغ و بیانگر سطح توانایی های شما خواهد بود. در این رابطه چاپ مقالات و سخنرانی دو اقدام رایج و در عین حال کاربردی محسوب می شود.

7- انعطاف پذیری

مدیران انعطاف پذیر از جمله بهترین ها محسوب می شوند که محیطی جذاب را در شرکت شکل خواهند داد. درواقع تغییر موضوعی است که همواره رخ می دهد و تحت این شرایط در صورتی که خود را با این روند همراه نسازید، بدون شک با شکست مواجه خواهید شد. در همین راستا ضروری است تا همواره نسبت به تغییرات واکنش مثبتی داشته باشید. با این حال این موضوع تنها نباید مختص شما باشد و ضروری است با آموزش همگانی، نگرش کل تیم را نسبت به این مقوله تغییر دهید.

مطلب مرتبط:5 عادت روزانه موفق ترین کارآفرینان جهان

8- کنجکاوی

تنها زمانی چیزی جدید را یاد خواهید گرفت که نسبت به آن از کنجکاوی کافی برخوردار باشید. با این حال بسیاری از محیط های کاری به نحوی است که فرد انگیزه و توانی برای این موضوع نخواهد داشت و تحت این شرایط پیشرفت و ارائه خلاقیت امری غیرممکن خواهد بود. درواقع مدیران برتر در شرکت خود به نحوی اقدام می کنند که این فضا برای پیشرفت همگان میسر باشد و بدون شک به هر میزان که تیم شرکت قدرتمندتر باشد، به همان میزان شرکت شما نیز رشد و ترقی پیدا خواهد کرد. در این زمینه توصیه می شود رویکردهای متنوعی داشته باشید تا افراد مجبور به ایده پردازی شوند.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/48vxoATj
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه