بهترین فیلم های مدیریتی که در سال جاری حتما باید ببینید - فرصت امروز

پنج شنبه, 11 مرداد 1397 - 12:09

افراد به دلایل مختلفی تصمیم به کارآفرینی می گیرند. با این حال همواره باید یک محرک جدی وجود داشته باشد تا آنها را به این امر مشتاق کند. در همین راستا گاهی حتی مشاهده یک فیلم نیز فرد را وارد دنیایی جدید می کند. با این حال این امر حتی برای کارآفرینان نیز می تواند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد. بدون شک امروزه فیلم ها از جذابیت بیشتری به نسبت کتاب برخوردار هستند و به همین خاطر شما قادر خواهید بود تا با مشاهده یک فیلم دو ساعته، به سطح اطلاعات یک کتاب که ممکن است چند روز شما را درگیر نماید، برسید. با این حال به علت تنوع تعداد بسیار زیاد فیلم های تولیدی، اینکه چه فیلمی را نگاه کنید نیز خود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

در همین راستا و در ادامه به بررسی شش فیلم منتخب خواهیم پرداخت.

Startup. com

بهترین فیلم برای روحیه بخشی و ارتقای سطح کاری شرکت ها، خصوصا شرکت های فعال در حوزه رسانه

این فیلم در چند قسمت در سال 2001 ساخته شده است. فضای حاکم کاملا به شکل مستند بوده و در تلاش برای نشان دادن مشکلات پیش روی کارآفرینی است. این فیلم از آن جهت حائز اهمیت است که شما را با تمامی موارد درگیر کننده یک کارآفرین آشنا می سازد و به همین دلیل شما می توانید به شکلی واقعی تر نسبت به مقوله کارآفرینی اطلاعات کسب کنید. این فیلم در واقع به علت راهکارهایی که ارائه می دهد، لازم است چند بار دیده و در حین تماشای آن نکات مفید در جایی نوشته شود. در نگاه اول این فیلم تنها نگاهی به روند شکل گیری و سقوط شرکت تازه تاسیس govWorks دارد، با این حال در این رابطه به نحوی عمل کرده است که مشاهده آن برای هر کارآفرینی می تواند راهکارهای مناسبی داشته باشد.

مطلب مرتبط:درس های مدیریتی فیلم های کوئنتین تارانتینو

Pirates of Silicon Valley

بهترین فیلم در حوزه تکنولوژی

این فیلم نگاهی به تاریخچه شکل گیری دو برند اپل و مایکروسافت دارد. بدون شک در حال حاضر استیو جابز و بیل گیتس دو اسطوره کارآفرینی محسوب شده و صاحب دو برند بی نظیرند که هریک انقلابی را در صنعت تکنولوژی ایجاد کرده است. همواره مشاهده شده است که افراد در برابر افراد موفق تنها توجه خود را به حال حاضر آنها معطوف کرده و تصور می کنند که مسیر موفقیت آنها کاملا آسان بوده است. با این حال با مشاهده این فیلم به درک بهتری از سختی های این کار آشنا خواهید شد.

The Pursuit Of Happyness

بهترین فیلم انگیزشی

در جست وجوی خوشبختی، نام فیلمی در رابطه با زندگی کریس گاردنر و محصول 2006 سینمای هالیوود است. بدون شک این فیلم بنا به دلایلی نظیر حضور بازیگر معروف ویل اسمیت به همراه فرزند خود، شناخته شده ترین است. کریس گاردنر از جمله موفق ترین کارآفرینان خودساخته محسوب می شود که مسیر موفقیت بسیار سختی را داشته است. جالب است بدانید که این فیلم براساس کتاب پرفروش خود او تولید شده است که بسیار مورد توجه منتقدین و مخاطبان قرار گرفته است.

The Aviator

بهترین فیلم برای تحلیل شخصیت

هوانورد از جمله دیگر فیلم های شاخص این لیست به علت داستان جذاب و حضور بازیگر معروف، دی کاپریو است. این فیلم نگاهی به زندگی هواوارد هیوز کارگردان و خلبان پرآوازه آمریکایی دارد که از اختلال وسواس رنج برده و در تلاش برای شکستن رکوردهای سرعت و فاصله پرواز بوده است. حضور کارگردان صاحب سبک سینما مارتین اسكورسیزی نیز به شما اطمینان یک فیلم کاملا با کیفیت را خواهد داد. این فیلم تنها به بخش های مهم زندگی فرد مذکور پرداخته و تلاش کرده تا بدون خسته کردن مخاطب خود، علت و چگونگی موفقیت آقای هیوز را تشریح کند. اینکه با وجود مشکلات روحی، بتوانید خود را به موفقیت برسانید، بدون شک برای هرکارآفرینی می تواند به یک الگو و قهرمان تبدیل شود. اگرچه وی در طول زندگی خود کارهای بسیاری را انجام داده است، با این حال علت اصلی مطرح شدن نام وی را باید در فعالیت سینمایی وی بین سال های 1920 تا 1940 پی گیری کرد که امروزه به عنوان آثار برحسته سینمای کلایسک به شمار می روند.

Twelve Angry Men

بهترین فیلم درام

دوازده مرد خشمگین از جمله 10 فیلم برتر به انتخاب Idmb محسوب می شود. در این فیلم به خوبی نشان داده می شود که چگونه باید با دیگران حتی در زمانی که همگان مخالف شما هستند، رفتار کرد. داستان آن نیز در رابطه با یک هیأت منصفه است که در آن همگان بر قاتل بودن فرد متهم اطمینان دارند. با این حال تنها یک نفر در تلاش برای اثبات حرف خود و بی گناهی متهم است که در نهایت موفق می شود تمامی افراد را با دلایل و نوع درست رفتار خود، به بی گناهی متهم متقاعد سازد. بدون شک شما نیز در طول زندگی خود با نظرات مخالف بسیاری مواجه خواهید شد که این فیلم می تواند راهکار درستی را در این شرایط برای شما ارائه دهد.

مطلب مرتبط:18 فیلمی که هر کارآفرین باید به تماشای آن بنشیند

Office Space

بهترین فیلم کمدی

این فیلم با نگاهی طنز به داستان کارمندانی پرداخته است که از کار خود خسته شده و در تلاش برای مقابله با رئیس خود، اقداماتی را صورت می دهند. بدون شک برخی از افراد تمایل بیشتری به فیلم های کمدی داشته و اگر شما نیز از جمله این افراد هستید، این فیلم بهترین گزینه محسوب می شود که به مقوله کارآفرینی نیز پرداخته است. این فیلم حاوی نکات طلایی مدیریتی و تبیین نحوه درست ایجاد انگیزه بین کارمندان است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی