یکشنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Sun, 4 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز

شریک سابق یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر به ما می گوید که چطور نقشی را ایجاد کرده است که پیش از این وجود نداشته است.

در مجموعه مقالات «گشودن درهای بسته» درباره عبور از موانعی که در مسیر موفقیت بر سر راه مان قرار می گیرند، تشخیص فرصت ها و ایجاد آنها برای خودمان و دیگران به گفت وگو با رهبران و مدیران موفق می پردازیم.

ریسا استاک، مدیرکل شرکت New Business Creation می گوید که موقعیت فعلی او قبل از آن که خودش شجاعانه برای رسیدن به آن تلاش کند، وجود نداشته است.

استاک می‎گوید: «من ایمان دارم که خودم باید شغل مورد علاقه ام را خلق کنم.»

اگر سردرگم هستید و نمی دانید چه کاری برای پیشرفت شغلی تان انجام دهید، استاک توصیه می کند، آن چیزی را که از یک شغل رویایی در ذهن دارید، روی کاغذ بیاورید. هیچ وقت نمی دانید، چه کسی در موقعیتی است که می تواند به شما برای رسیدن به رویاهای تان کمک کند.

استاک نزدیک به 10سال یکی از شرکای اصلی یک شرکت سرمایه گذاری پرخطر بود و همواره می خواست که تغییری در شغل خود ایجاد کند. یک نشست صادقانه با بت کام استاک، یکی از موسسان هولو و نخستین بانوی نایب رئیس در GE، او را راهنمایی کرد تا در مسیر جدیدی قدم بردارد و شرایط شغلی خودش را طبق امیال و اهداف خود تعریف کند. استاک در موقعیت فعلی خود کسب و کارهای جدیدی را در زمینه سلامت و بهداشت، نرم افزار و انرژی تحت حمایت GE ایجاد و راهنمایی می کند که در حال حاضر پنج مورد از آنها در حال فعالیت هستند.

مطلب مرتبط:چرا باید دنبال شغل رویایی‌ تان بروید؟

استاک موفقیت خود را مرهون شناخت صحیح خود از نقاط قوتش و نترسیدن از روبه رو شدن و کمک گرفتن از افراد و سازمان هایی می داند که از صمیم قلب به آنها احترام می گذارد.

استاک توصیه می کند: «اگر شرکتی وجود دارد که چون آن را تحسین می کنید یا حوزه فعالیتش را دوست دارید، واقعاً می خواهید با آن همکاری داشته باشید، با مدیران آن ملاقات کنید تا متوجه شوید که به چه طریقی می توانید به آنها کمک کنید. آیا شغلی وجود دارد که بتوانید آن را خلق کنید یا کاری مناسب شما در آن شرکت وجود دارد؟ فکر کنید که چه کاری را دوست دارید، انجام دهید و بعد محیط مناسب را برای پیاده کردن آن پیدا کنید.»

اگر فکر دفاع کردن از خود و تبلیغ برای توانایی های تان عصبی تان می کند، بهتر است اول با افرادی تمرین کنید که به آنها اعتماد دارید و می دانید که با واکنش هایی صادقانه به شما کمک خواهند کرد. همچنین زمانی که با مدیران شرکت صحبت می کنید، شفاف و موجز درباره توانایی های خود توضیح دهید.

استاک در توضیح می گوید که خودش این توانایی را در 16 سالگی در نخستین روزهای کار نامه رسانی در بخش تجاری در شرکتی با محیط کاملاً مردانه به دست آورده است. او این مهارت را در خودش ایجاد و تقویت کرد تا در نهایت توانست آن را همزمان با اخذ مدرک دکترا در ایمونولوژی به نحو موثری از پشت میز مدیریت خودش به کار بندد.

GE بزرگ ترین شرکتی است که استاک تاکنون با آن همکاری داشته است، هرچند عظمت این شرکت، به ویژه تعداد سهامداران آن در پروژه ها در ابتدا برای استاک مرعوب کننده بود، اما به او یاد داد که باید پشتکار داشته باشد و به خودش اعتماد کند.

سخن آخر استاک این است که : «زنان دوست دارند کارهایی را انجام دهند که باور دارند از عهده انجام آن برمی آیند، اما توصیه من به همجنسان خودم این است که کاری را شروع کنند که کاملاً برای شان آشنا نیست و مطمئن نیستند که بتوانند آن را انجام دهند، این تلاش کردن برای بهبود خود و روبه رو شدن با چالش های جدید کار را مفرح و لذت بخش می کند. مطمئن باشید که یاد می گیرید، می توانید خودتان را بهتر کنید و در نهایت متوجه توانایی های شگفت انگیز خود می شوید و می بینید که کارهای زیادی هست که به خوبی از عهده انجام آنها برمی آیید.»

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/KQgIeWs9
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه