چرا برخی افراد پس از 70 سالگی همچنان کار می کنند؟ - فرصت امروز

شنبه, 10 شهریور 1397 - 18:47

افراد زیادی پس از 30 سالگی به فکر بازنشستگی هستند. آن ها مدت زیادی را به کار خود اختصاص می دهند، به تعطیلات نمی روند و خانواده خود را بسیار کم می بینند. همه جوانب زندگی قربانی کار خواهند شد و اکثر ما چندان از این مسئله راضی نیستیم.

هدف مشخص است: بازنشستگی. ما همه به دنبال یک دوره بازنشستگی آرام و راحت هستیم. به شدت کار می کنیم و برنامه خاص و پیچیده ای برای صرفه جویی داریم. ولی با این وجود، طبق تحقیقات، حدود 40درصد از مردم آمریکا احساس می کنند که تا پس از 70 سالگی به کار خود ادامه خواهند داد. من با خواندن نتایج این تحقیق تنها یک سوال به ذهنم خطور کرد: آیا اوضاع تا این اندازه وخیم است؟

و چه کسی گفته که شما باید تا 70 سالگی بازنشست شوید؟

در واقع، برخی افراد نسبت به طول عمر خود خوشبین هستند و تا پس از «سن عادی بازنشستگی» (65 سال) به کار ادامه می دهند. به این ترتیب از مزایای مرتبط با آن لذت خواهند برد و پس از بازنشستگی کاملا استراحت خواهند کرد. چنانچه با مزایای کار در کهنسالی آشنا نیستید، تحقیقات و مطالعات سال های اخیر اطلاعات بسیار خوبی در اختیار شما قرار خواهند داد.

مطلب مرتبط:استفاده از افراد مسن و باتجربه

با افزایش سن کارمندان، کارفرمایان نیز نیازهای استخدام خود را تغییر داده اند و از مهارت ها و تخصص های کارمندان باتجربه و مسن کمال استفاده را می برند.

البته، به طور کلی کارمندان بالای 55 سال به عنوان کارمندان مسن در نظر گرفته می شوند، ولی کار در سن 70 سالگی چه مزایایی خواهد داشت؟ گرچه امید به زندگی آمریکایی ها به نسبت گذشته کاهش یافته، ولی طول عمر در مقایسه با دهه 90 افزایش چشمگیری داشته است. صرف نظر از لذت کار و مشارکت با کارمندان جوان و تازه نفس، کار در سن 70 سالگی و فراتر از آن دارای مزایای دیگری نیز می باشد.

1. تاثیر بر سلامتی

کار طولانی باعث افزایش عمر شما خواهد شد! طبق نتایج تحقیقات، کار پس از سن 65 سالگی باعث افزایش امید به زندگی و طول عمر خواهد شد.

محققان دریافتند که یک سال کار بیشتر پس از سن بازنشستگی (66 سال) باعث کاهش 11درصدی عوامل موثر بر مرگ و میر در افراد سالم خواهد شد. ولی این تمام ماجرا نیست. طبق این تحقیقات، بازنشستگی پیش از موعد نیز در کاهش طول عمر موثر خواهد بود!

برای مردم آمریکا، کار فقط برای درآمد نیست. کار فرصتی برای ملاقات مردم و تعامل با آن ها است. در پایین ترین سطح، کار راهی برای حفظ قدرت حرفه ای است و افراد شاغل از لحاظ روانی سرحال تر هستند.

از سوی دیگر، افرادی که با فقر و کمبود سرمایه بازنشست می شوند به دلیل کمبود پول و سرمایه برای تفریح و سفر و انجام فعالیت های مفرح خیلی زود گرفتار بی حوصلگی و افسردگی خواهند شد. کار و تلاش باعث گذشت زمان و صرف انرژی شده و فرد در پایان روز تنها به استراحت و تجدید قوای خود فکر خواهد کرد.

پس چنانچه تصور کردید که زمان بازنشستگی فرا رسیده است، شاید باید کمی بیشتر فکر کنید. طبق تحقیقات حتی افراد به ظاهر ناسالم و بیمار نیز با کار و تلاش بیشتر عمر خواهند کرد.

2. مزایای مستمری بازنشستگی

به دنبال مستمری بازنشستگی هستید؟ پس کار کنید!

به ازای هر سالی که دریافت مستمری خود را به تعویق می اندازید، تا رسیدن به سن 70 سالگی هر سال حدود 8 درصد به مزایای آن اضافه خواهد شد. این یعنی چنانچه سن بازنشستگی 65 سال است و شما 5 سال بیشتر کار کنید و در 70 سالگی بازنشست شوید، مزایای شما حدود 140درصد بیشتر از 65 سالگی خواهد بود.

به این ترتیب تنها با 5 سال کار اضافی ارزش مستمری شما چندین برابر خواهد شد. از سوی دیگر بازنشستگی پیش از موعد، مزایای شما را به میزان 7درصد برای سه سال اول کاهش خواهد داد و پس از آن نیز نرخ به 5درصد کاهش خواهد یافت.

3. پس انداز بیشتر

اکثر اقتصاددانان، به عنوان یک قانون کلی، پیشنهاد می کنند که پس انداز شما پس از بازنشستگی باید برای 25 سال کافی باشد. یعنی چنانچه مبلغ باقیمانده پس از خرج درآمد (شامل مستمری و حقوق بازنشستگی) حدود 30 هزار دلار است، طبق این قانون باید 750 هزار دلار پس انداز داشته باشید.

برخی کارمندان حتی پس از دستیابی به مبلغ مورد نظر همچنان به کار خود ادامه می دهند. هدف این افراد، پس انداز مبلغی بالاتر برای دوره بازنشستگی است. برای مثال، با کار بیشتر نه تنها خرج پس انداز به تعویق خواهد افتاد، بلکه مبلغ حساب نیز افزایش خواهد یافت و حتی چنانچه یک دلار هم به حساب اضافه نکنید، حساب از مالیات در امان بوده و سود بانکی نیز به مبلغ آن اضافه خواهد شد.

مطلب مرتبط: کمک به مدیران مسن

کار برای افراد دارای حقوق بازنشستگی مزایای بیشتری نیز خواهد داشت. حقوق بازنشستگی براساس حقوق و سال های کار محاسبه خواهد شد. پس به این مسئله نیز توجه داشته باشید. کار بیشتر به معنای حقوق بازنشستگی بیشتر است.

نتیجه

گرچه به اعتقاد برخی بازنشستگی پیش از 70سالگی بسیار ایده آل است، ولی مزایای کار و افزایش دوران خدمت این اعتقاد را زیر سوال خواهند برد. آیا شما پس از 70 سالگی کار خواهید کرد؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی