یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399 - 10:18

اخیرا خبری منتشر شده که با واکنش بسیار خوب افراد و حمایت های مسئولان ایالت ویریجینیا همراه است. یک نوجوان 13 ساله سیاه‎پوست از طریق دستگاه پرینتر سه‏ بعدی خود اقدام به تولید ماسک های تنفسی می کند.

نوجوان 13 ساله مقابله ویروس کرونا

نام وی چالز راندولف است و در رابطه با انگیزه این اقدام خود عنوان کرده است که پس از پیگیری مداوم اخبار مرتبط با کرونا، متوجه این موضوع شده که این ویروس می تواند برای آنهایی که زمینه بیماری دارند، کاملا مرگبار باشد. همین امر نیز باعث نگرانی من شد.درواقع در آن لحظه به فکر عموی خود افتادم که از ناراحتی قلبی رنج می برد. همین امر باعث شد تا سریعا دست به کار شده و اقدام به توزیع ماسک تنفسی در محله خود کنم.

وی از برنامه خود برای پوشش مناطق بیشتر خبر داده و این اقدام وی با حمایت های مالی افراد مختلف و تشویق های دولتمردان همراه بوده است. او برای پیداکردن طرح لازم جهت کار تولیدی خود از سایت Thingiverse استفاده کرده است، با این حال برای تولید هر ماسک به بیش از یک ساعت زمان و هزینه ای در حدود یک دلار نیاز است که در ابتدای کار، پدر او حمایت های مالی لازم را انجام داده است. این نوجوان تا قبل از این طرح، کار با پرینتر را به خوبی آموخته بود، با این حال تنها اسباب بازی های مورد علاقه خود را تولید می کرد. این موضوع به خوبی نشان می دهد که مهارت‎آموزی به نوجوان ها تا چه اندازه می تواند تاثیرگذار باشد. ممکن است در آینده شاهد طرح های دیگری از سوی این نوجوان خوش‎فکر باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید