یکشنبه, 31 فروردين 1399 - 09:10

تجربه اغلب ما به عنوان دانشجو حضور در کلاس های مختلف برای دست‎کم چهار سال است. برخی از بهترین تجربه های افراد در دانشگاه کسب می شود. همیشه امکان از دست دادن کلاس ها به دلایل مختلف وجود دارد. سرماخوردگی یا دیگر بیماری ها و دلایل موجه موجب غیبت دانشجو در کلاس های مختلف می شود. گاهی اوقات این امر به معنای از دست دادن کامل کلاس ها و نیاز به پرس و جو برای اطلاع از ماهیت محتوای تدریس شده است. چنین شرایطی در فضای کاری نیز حاکم است. اغلب ما نیاز به حضور در محیط های رسمی برای پیگیری امورمان کاری را داریم. غیبت بیش از اندازه در محیط کاری نیز موجب افزایش حساسیت ها یا شاید اخراج مان می شود بنابراین باید هر طور که شده، حضورمان در محیط کار تضمین شود. عقب افتادن از امور در هر زمینه ای موجب ایجاد استرس در افراد می شود بنابراین باید تا جای ممکن از چنین رویدادهایی دوری کرد.

اکنون شرایط برگزاری کلاس در بسیاری از کشورها فراهم نیست. این امر در مورد کسب و کارهای مختلف نیز صادق است بنابراین ما باید به دنبال راهکاری برای پیگیری اهداف مان باشیم. انتخاب گزینه آموزش آنلاین شاید گزینه نخست ما نباشد، با این حال در شرایط اضطراری چاره دیگری وجود ندارد. بدون تردید استفاده از کلاس های آنلاین در شرایط بحرانی مانند شیوع کرونا مزیت های بسیار زیادی دارد. ما در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع و مزیت های آن خواهیم پرداخت.

مزیت های آموزش های آنلاین در دوران کرونا

چگونه از آموزش آنلاین بهره‎مند شویم؟

آموزش های آنلاین مزیت های بسیار زیادی دارد. این امر فقط در مورد رشته های تحصیلی و مراکز آموزش رسمی کاربرد ندارد. جست‎وجویی در یوتیوب شما را با شمار بالایی از موسسات آموزش آنلاین آشنا خواهد کرد و حجم وسیعی از کلاس های آنلاین به صورت کاملا کاربردی و تعاملی اداره می شود. این امر نیاز به برگزاری جلسات حضوری را کاهش می دهد. نکته جالب اینکه چنین کلاس های آموزشی هزینه های جاری را نیز به شدت کاهش خواهد داد بنابراین ما در عمل هزینه کمتری نیز پرداخت خواهیم کرد. تنها ابزار موردنیاز برای شرکت در چنین کلاس هایی یا تدریس در آنها استفاده از یک دستگاه هوشمند (رایانه یا گوشی هوشمند) است.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان راهکار برندهای عکاسی برای حمایت از کمپین در خانه بمانیم

مطالعه در هر زمان و مکان

یکی از مزیت های چندگانه کلاس های آموزشی آنلاین امکان دسترسی به محتوای تدریس شده در هر زمان و مکانی است. اغلب افراد به دلیل برنامه نامنظم کاری فرصت شرکت در کلاس های مورد علاقه شان را ندارند. شاید شما از مدت ها قبل به دنبال کلاسی برای یادگیری مهارت عکاسی یا تقویت زبان انگلیسی تان بوده اید، اما محدودیت زمانی در طول روز چالش‎آفرین شده است. راهکار مناسب در این میان استفاده از کلاس های آنلاین است. چنین کلاس هایی دسترسی به محتوای آموزشی در هر زمانی را فراهم خواهد کرد. به این ترتیب ما فرصت کافی برای یادگیری نکات تازه در زمان های مرده روزمان را خواهیم داشت.
اغلب افراد در زمینه یادگیری مهارت های مختلف با کمبود زمان مواجه هستند. این امر موجب صرف نظر شمار بالایی از افراد برای یادگیری مهارت های مورد علاقه شان می شود. امروزه کلاس های آنلاین راهکار مناسبی برای غلبه بر این شرایط است.

راهکاری مناسب برای مطالعه از خانه

شاید شما به دلیل داشتن فرزند یا محدودیت مکانی امکان شرکت در کلاس های حضوری را نداشته باشید. به این ترتیب در عمل راهکاری به جز استفاده از فناوری اینترنت را نخواهید داشت. مزیت اصلی کلاس های آنلاین کاهش بعد مسافت است. برخی از دانشجوها یا هنرجوها برای یادگیری مهارت های مختلف مجبور به طی مسیری طولانی هستند. آموزش آنلاین نیاز به طی مسافت های طولانی و هزینه های ناشی از آن را به شدت کاهش می دهد بنابراین برای والدین دارای فرزند یا افراد دور از محیط های آموزشی گزینه بسیار جذابی محسوب می شود.

برخی از دانشجویان و هنرجوها در طول مدت آموزش نیازمند زمانی به نسبت طولانی برای پیگیری طرح های پایان‎نامه شان هستند. ارتباط با اساتید و سایر کارشناس های مرتبط به طور حضوری دشوار خواهد بود بنابراین استفاده از سیستم‎های آموزش مجازی بهترین گزینه در این میان خواهد بود.

دسترسی به دامنه وسیعی از کلاس ها و موضوعات

ما در صورت حضور در هر کلاس برای یادگیری نکات تازه باید دست به انتخاب دشواری از میان موضوعات مورد علاقه مان بزنیم. این امر همیشه ریسک از دست دادن فرصت حضور در برخی کلاس ها را دارد. شاید دو کلاس مدنظر ما در ساعتی یکسان تشکیل شود. در این صورت ما مجبور به انتخاب یکی از آنها خواهیم بود. نکته جالب اینکه در آموزش آنلاین به هیچ وجه چنین مشکلی روی نمی دهد. ما امکان دسترسی به نکات و مطالب تدریسی در هر زمانی را داریم. اغلب دوره های آموزشی آنلاین دارای گزینه های مختلفی برای ارائه امتحان نهایی است بنابراین نگرانی از نظر زمان و شرایط برگزاری امتحان نهایی نیز وجود نخواهد داشت. همانطور که ملاحظه می کنید، شرایط استفاده از کلاس های آنلاین بسیار جذاب و بی‎دردسر است. تنها ابزارهای موردنیاز در این میان دسترسی به اینترنت و استفاده از اینترنت است.

دسترسی ساده به کارشناس ها

اگر ما در حوزه های خاصی نیازمند نظرات کارشناسی باشیم، باید مدت زمان زیادی برای تعیین زمان قبلی به منظور ملاقات حضوری اختصاص دهیم. مزیت اصلی آموزش های آنلاین امکان بیان مسئله و استفاده از نظرات اساتید در کمترین زمان ممکن است. بی‎تردید گزینه های بسیار زیادی در زمینه شیوه های یادگیری مهارت های مختلف وجود دارد. آموزش آنلاین در طول سال های اخیر به دلیل دسترسی ساده و سریع به منابع و کارشناس های متعدد مورد توجه فراوانی قرار گرفته است.

مطلب مرتبط: حمایت از کمپین در خانه بمانیم به سبک اپل

بدون شک شیوع ویروس کرونا در طول ماه های اخیر جان تازه ای به آموزش آنلاین داده است. این شیوه از آموزش باید به عنوان گزینه ای جدی برای موسسه های مختلف و مراکز آموزشی مورد بررسی قرار گیرد. در غیر این صورت موجب فرصت‎سوزی بزرگی خواهد شد. هزینه های پایین تشکیل کلاس های آنلاین هر برندی را وسوسه خواهد کرد. نکته مهم در این میان تلاش برای اجرای هرچه زودتر ایده مان در عرصه کسب و کار است. به این ترتیب ما شانس مناسبی برای بهره‎مندی از شرایط موجود خواهیم داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید