دوشنبه, 12 اسفند 1398 - 11:35

باب ایگر، مدیر اجرایی برند دیسنی، در اقدامی غیرمنتظره از کادر مدیریتی این مجموعه کناره‎گیری کرد. این امر بازار وال استریت را دچار شوکی فراگیر کرده است. باب ایگر در طول دوران حضور در برند دیسنی پایه بسیاری از طرح های خلاقانه آن را نهاد بنابراین کناره‎گیری وی از سمت مدیریتی دیسنی عجیب به نظر می رسد.

باب ایگر اخیرا با سرپرستی مستقیم سرویس پخش آنلاین دیسنی را به بهره‎برداری رساند. بدون تردید انتخاب جانشین برای وی کار بسیار دشواری خواهد بود. وقتی ما با مدیری مانند باب ایگر با سابقه درخشان و اعتماد بالای تمام بدنه شرکت و مشتریان مواجه هستیم، انتخاب فرد جایگزین بسیار دشوار خواهد شد.

کناره گیری باب ایگر از تیم مدیریت دیسنی

نکته مهم درباره کناره‎گیری ایگر از سمت مدیریت اجرایی دیسنی ادامه فعالیت در بخش ایده‎پردازی خلاق تا پایان سال جاری خواهد بود. به این ترتیب در پایان سال 2020 باب ایگر به طور رسمی از برند دیسنی جدا خواهد شد. وی درباره کناره‎گیری از مدیریت اجرایی دیسنی اینگونه اظهارنظر کرده است: «با راه‎اندازی موفق سرویس پخش آنلاین دیسنی و سایر اقدامات موفقیت آمیز در طول چند سال اخیر به نظرم زمان مناسب برای جایگزینی فردی دیگر در جایگاه مدیرعاملی فرا رسیده است.» این اظهارنظر بیانگر دیدگاه باب ایگر در زمینه مدیریت دیسنی است. اگر مدیریت پروژه های در دسترس این برند مدت زمان بیشتری طول می کشید، شاید تصمیم باب برای کناره‎گیری نیز به تعویق می افتاد.

مطلب مرتبط: درآمد 20 میلیون دلاری دیسنی پلاس در ماه نخست فعالیت

برند دیسنی در زمینه انتخاب مدیرعامل تازه با باب چاپک به توافق رسیده است. به این ترتیب وی هفدهمین مدیرعامل دیسنی در طول تاریخ خواهد بود. حضور باب چاپک در عالی ترین جایگاه مدیریتی دیسنی همراه با تغییراتی در استراتژی های کلان آنها خواهد بود بنابراین سال جاری برای دیسنی بسیار دشوار خواهد بود، با این حال حضور چاپک در دیسنی برای مدت زمانی طولانی بیانگر آشنایی وی با حوزه های مختلف شرکت و نیازهای گوناگون خواهد بود بنابراین احتمال وقوع بحران در پی تغییر مدیرعامل دیسنی چندان بالا نخواهد بود. باب چاپک پیش از پیوستن به دیسنی در سال 1993 در برندهایی نظیر واندرمن تامپسون و هاینز فعالیت داشته است، با این حساب وی فردی ناآشنا به حوزه کسب و کار و اصول مدیریت نخواهد بود. قضاوت درباره آینده دیسنی در ماه های پیش رو به طور کلی بستگی به نحوه عملکرد آنها پس از کناره‎گیری باب ایگر و به ویژه آغاز سال بعد خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید