پنجشنبه, ۲۷ خرداد(۳) ۱۴۰۰ / Thu, 17 Jun(6) 2021 /
           
فرصت امروز

سفرهای کاری هیچ وقت گزینه مورد علاقه کارمندان و حتی مدیران نیست. اینکه شما چند روز را دور از خانواده و برای امور کاری صرف کنید، هر کسی را به وحشت می اندازد. اغلب اوقات سفرهای کاری نه گزینه ای دلبخواهی، بلکه یک اجبار برای کارمندان است. درست به همین خاطر بسیاری از کارمندان از هر فرصتی برای شانه خالی کردن از زیر این مسئولیت سنگین استفاده می کنند. 

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از راهکارهای مناسب برای تبدیل تجربه سفر کاری به یک امر لذت بخش است. شما به این ترتیب دیگر نیازی به مجبور کردن کارمندان تان برای سفر کاری نخواهید بود، بلکه آنها خودشان به سراغ تان خواهند آمد. در ادامه برخی از نکات مهم در این رابطه را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

چگونه سفرهای کاری را برای کارمندان مان لذت بخش کنیم

هتل ها تعیین کننده هستند

اگر قرار بر سفری چند روزه برای کار باشد، یک هتل خوب نقش مهمی در کیفیت کلی سفر موردنظر دارد. بسیاری از برندها هیچ توجهی به هتل مدنظرشان برای کارمندان ندارند. همین که یک جایی برای خواب کارمندان فراهم باشد، بسیاری از مدیران را راضی خواهد کرد. هتل های بی کیفیت و بدون خدمات مناسب تجربه سفر کاری را بیش از هر زمان دیگری سخت و پیچیده خواهد کرد بنابراین شما باید توجه زیادی به هتل های در دسترس تان داشته باشید. در غیر این صورت هیچ شانسی برای تعامل با مخاطب هدف تان نخواهید داشت. 

مطلب مرتبط: کاهش استرس سفرهای کاری با 7 راهکار موثر

امروزه برخی از هتل ها دارای یک بخش ویژه برای مسافران کاری هستند. اگر کسب و کار شما چنین اتاقی برای کارمندانش رزرو کند، اندکی از سختی های سفر کاسته خواهد شد. خوشبختانه پیدا کردن یک هتل خوب کار سختی نیست. شما با جست وجویی ساده در اینترنت امکان پیدا کردن چندین هتل را خواهید داشت. 

برنامه ریزی برای گشت و گذار کارمندان در سفر

سفرهای کاری دارای اهداف مهمی است، اما نباید از گشت و گذار و سرگرمی کارمندان نیز غافل شویم. همانطور که در کارمندان در شرایط عادی فقط ساعت هایی در طول روز را به کار اختصاص می دهند، در سفرهای کاری نیز بخشی از روز باید در اختیار کارمندان باشد در غیر این صورت آنها انگیزه کافی برای همکاری با شما را از دست خواهند داد. 

برنامه ریزی برای گشت و گذار کارمندان داوطلب برای سفر کاری در شهر مورد نظر ایده جذابی به نظر می رسد. این امر اندکی از سختی های مربوط به زندگی را پوشش می دهد بنابراین شما با این کار بدل به مدیریت دلسوز و حتی محبوب در میان کارمندان تان خواهید شد. اغلب اوقات طراحی یک بروشور و ارائه آن به کارمندانی که باید به سفر کاری بروند، به اندازه کافی تاثیرگذار خواهد بود بنابراین دیگر نیازی به اقدام بیشتر از سوی شما نخواهد بود. 

انتخاب بخش ویژه هواپیما

چگونه سفرهای کاری را برای کارمندان مان لذت بخش کنیم

امروزه اغلب سفرهای کاری با هواپیما صورت می گیرد. اگر شما بخش ویژه هواپیما را برای کارمندان تان سفارش دهید، شانس بالایی برای تاثیرگذاری بر روی آنها خواهید داشت. این امر تجربه سفر را بهبود بخشیده و جلوه حرفه ای تان در میان کارمندان را حفظ می کند. 

امروزه برندهای بزرگ از جت های خصوصی برای سفرهای کاری استفاده می کنند. بدون تردید این امر برای برندهای کوچک و تازه کار بیش از اندازه لوکس و گران خواهد بود بنابراین اتکا به بخش ویژه و همکاری با خطوط هوایی معتبر بهترین ایده در این میان خواهد بود. 

فراهم سازی کیت سفر کاری

اگر شما برای کارمندان تان یک کیت ویژه سفر کاری طراحی کنید، راحتی شان در طول سفر را به بهترین شکل ممکن تامین خواهید کرد. این کیت امر عجیب و غریبی نیست. تنها نکته مهم در این میان فراهم سازی تمام لوازم موردنیاز کارمندان است. تعبیه یک هدیه کوچک در کیت موردنظر نظر کارمندان را نسبت به مدیریت شما در کسب و کار به طور ویژه ای جلب خواهد کرد. همچنین اگر وسایلی نظیر مسواک یا یک هدفون نیز برای آنها در کیت موردنظر قرار دهید، کارتان به بهترین شکل ممکن تکمیل خواهد شد. 

مطلب مرتبط: چرا باید با هواپیما سفر کنیم!

برخی از برندها در کیت های شان حتی لوازم الکترونیکی نظیر لپ تاپ نیز قرار می دهند. این امر تجربه سفر کاری کارمندان را به طور قابل ملاحظه ای ارتقا می دهد. شما به طور کلی باید هر کاری که اندکی از سختی های سفر را کاهش می دهد، مدنظر قرار دهید. این امر سفر کاری را از یک کابوس عجیب و غریب بدل به گزینه ای جذاب خواهد کرد. 

منبع : noobpreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ZB7tOSSg
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه