انتخاب فونت مناسب با 10 ابزار کارآمد - فرصت امروز

دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399 - 18:06

یکی از بخش هایی که بسیار کم مورد توجه قرار می گیرد، انتخاب فونت برای محتواها است. این امر در حالی است که این اقدام بسیار ساده و ارزان‏ قیمت بوده و تاثیر بالایی را به همراه دارد. در این رابطه بسیاری از افراد نسبت به بهترین ابزار ایجاد و انتخاب بهترین فونت ها آگاهی نداشته و این امر باعث می شود تا فعالیت آنها در سطحی حرفه ای‏تر قرار نگیرد. در این رابطه به بررسی 10 مورد از بهترین های این حوزه، خواهیم پرداخت.

1-Web Typography 101

انتخاب فونت مناسب

در این سایت نه‎تنها فیلم ها و مقالات آموزشی زیادی وجود دارد، بلکه پایگاهی برای دسترسی به هزاران فونت به زبان‎های مختلف نیز محسوب شده و ابزاری جهت ایجاد تغییرات موردنظر نیز در نظر گرفته شده است. این حجم از جامع بودن باعث می شود تا بتوانید تمام نیاز خود را برطرف کنید. به همین خاطر در جایگاه نخست این فهرست قرار دارد.

2-WhatTheFont

این امر بسیار رایج است که فونت به کار رفته در یک عکس را بسیار جذاب تلقی کرده و خواهان استفاده از آن باشند، با این حال پیداکردن آن در ظاهر غیرممکن به نظر می رسد. این امر درست اقدامی است که سایت مذکور برای شما انجام خواهد داد. در این رابطه تنها کافی است تا تصویر موردنظر را در کادر تعیین شده قرار دهید تا اطلاعات کاملی از فون به کار رفته در اختیار شما قرار گیرد. نکته قابل توجه دیگر آن است که امکان دانلود مستقیم نیز وجود دارد.

3-FontPair

این سایت به شما کمک می کند تا فونت های جدیدی را ایجاد کنید. همچنین امکان ترکیب چند فونت با هم نیز وجود دارد که نتیجه آن خلق یک مورد جدید است. در نهایت شما می توانید به نمونه کارهای سایر افراد نیز دسترسی داشته و با جدیدترین موارد آشنا شوید.

4-Font Squirrel

دسته‎بندی گوناگون مزیت اصلی این سایت محسوب می شود. برای مثال شما می توانید به بخش رستوران رفته و نمونه های پیشنهادی را نگاهی بیندازید. همچنین در بخش دیگر به معرفی فونت های برخی از بهترین سایت های جهان پرداخته شده است. در نهایت ارائه آمارهایی نظیر پرکاربردترین فونت ها از دیگر ویژگی های این سایت محسوب می شود.

5-Fontology

در این سایت شما می توانید به تاریخچه فونت ها دسترسی پیدا کرده و دوره های آموزشی این حوزه را سپری کنید تا در نهایت به عنوان یک طراح حرفه ای بتوانید خودتان تولید فونت داشته باشید.

مطلب مرتبط: فونت هایی برای به خاطر آوردن سالمندان

6-Fonts In Use

این سایت به بررسی فونت های به کار رفته توسط برندها و افراد مطرح می پردازد و آنها را معرفی می کند. برای مثال شما می-توانید در بخش موسیقی، فونت به کار رفته برای کاور آهنگ خواننده ها را مشاهده کنید، با این حال امکان دانلود مستقیم آنها وجود نداشته و شما باید نام آن را جست وجو کنید.

7-We Love Typography

مزیت اصلی سایت مذکور این است که هر فردی با ثبت نام می‎تواند محتواهای مدنظر خود را ارسال کند. به همین خاطر امکان دسترسی به انواع فونت هاو اطلاعات مرتبط با آنها به سادگی وجود دارد. همچنین توصیه ها، آموزش ها و به صورت کلی هر چیزی که کاربران تصور می کنند که برای علاقه‏مندان این حوزه جذاب است، در این سایت پیدا خواهد شد.

8-Type Scale

این سایت به شما کمک خواهد کرد تا بهترین ابعاد را برای فونت خود انتخاب کنید. همچنین میزان فاصله خطوط و کلمات نیز پس از بررسی سایت شما، پیشنهاد خواهد شد. توجه داشته باشید که این موضوع به نوع فونت شما نیز بستگی دارد. همچنین از تیم این سایت می‎توانید مشاوره های لازم را دریافت کنید.

9-Gridlover

در این سایت شما می توانید ویژگی های مدنظر خود را تعیین کرده و با پیشنهادها مواجه شوید. برای مثال ممکن است به دنبال فونتی عجیب و یا بسیار ساده باشید. این امر کمک خواهد کرد تا جست وجوی شما سریع تر انجام شود.

10-Incredible Types

در این سایت متفاوت ترین و جدیدترین فونت -ها با ذکر نام سازنده آنها وجود دارد. به همین خاطر اگر به دنبال طرح های جدید هستید، پیشنهاد می شود که این سایت را حتما مورد بررسی قرار دهید. در نهایت می توانید انواع سفارش ها را نیز انجام دهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی