پنجشنبه, ۳۰ فروردین(۱) ۱۴۰۳ / Thu, 18 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز

تکنیک های عکاسی تجاری با گوشی تلفن همراه

3 سال پیش ( 1399/4/22 )
پدیدآورنده : الکس سیاکت   پدیدآورنده : امیر آل علی  

تصاویر تاثیر معجزه آسایی دارند. به همین خاطر باید مورد توجه جدی هر برندی قرار گیرند، با این حال طبیعی است که تمامی برندها توانایی تهیه لوازم عکاسی حرفه ای و یا استخدام افرادی در این زمینه را نداشته باشند. تحت این شرایط سوالی که مطرح است این است که چگونه می توان با تجهیزات کاملا ساده نظیر دوربین گوشی تلفن همراه خود، در این رابطه اقدام کرد؟ خوشبختانه کیفیت این دوربین ها طی چند سال اخیر پیشرفت قابل ملاحظه ای را داشته و می توان از آنها برای تهیه تصاویر مناسب استفاده کرد، با این حال برای رسیدن به یک سطح حرفه ای، نیاز است تا به چند نکته و تکنیک توجه داشته باشید که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

1-مراقب لنز گوشی خود باشید

تکنیک عکاسی تجاری گوشی تلفن همراه

در کنار این امر که شما باید مراقب لنز اصلی گوشی خود باشید و همواره از یک دستمال مخصوص برای پاک کردن آن استفاده کنید، توصیه می شود که از لنزهای کلیپسی با توجه به نیاز خود استفاده کنید. این موارد قیمت چندانی را نداشته و بسیار کاربردی محسوب می شوند. همچنین توجه داشته باشید که بهتر است که لنز خود را صرفا با آب پاک نمایید. در غیر این صورت ممکن است صدمات جبران ناپذیری را متحمل شوید. همچنین لازم است تا قبل از شروع اقدام خود، چند تصویر را به عنوان نمونه ثبت نمایید تا از وضوج تصویر و عدم وجود مشکل، اطمینان داشته باشید.

مطلب مرتبط: عکاسی، مهم ترین بخش تبلیغات

2-سه پایه را فراموش نکنید

به علت سبک بودن گوشی ها، این امر طبیعی است که دست افراد دچار لرزش شود. این امر می تواند بر روی کیفیت نهایی تصویر، تاثیر منفی را داشته باشد. به همین خاطر ضروری است که شما حتما از سه پایه استفاده کنید. این امر باعث خواهد شد تا در کنار افزایش کیفیت، خود شما نیز با سختی کمتری مواجه شوید. برای مثال در یک وضعیت بدنی نامناسب، تهیه چندین عکس کاری خسته کننده خواهد بود، با این حال سه پایه به شما کمک خواهد کرد تا دیگر مجبور به تحمل شرایط سخت نباشید. همچنین فراموش نکنید که برای عکاسی با تلفن همراه، همواره گجت ها و ابزارهای جدیدی معرفی می شود که می توانید از آنها برای بهبود سطح کار خود استفاه کنید.

3-از تایمر استفاده کنید

بهتر است که همواره از تعمیر گوشی خود برای ثبت تصاویر استفاده کنید. این امر باعث خواهد شد تا زمان کافی برای کنترل همه چیز را داشته باشید. همچنین نتایج تحقیقات حاکی از آن است که استفاده از تایمر باعث خواهد شد تا دیگر هیچ لرزشی در هنگام فشردن دکمه ثبت، به وجود نیاید. همچنین فراموش نکنید که بهتر است تا از پشت صحنه اقدامات خود نیز تصاویری را تهیه کنید. این موارد اخیرا مورد توجه جدی مخاطبان قرار گرفته است.

4-به وضعیت نور محیط توجه داشته باشید

ممکن است وضعیت نور طبیعی به حدی باشد که دیگر نورهای مصنوعی، کاربردی را نداشته باشد. با این حال در عکاسی صنعتی، معمولا عکس این قضیه اتفاق می افتد. درواقع شما باید به خوبی بتوانید نورپردازی لازم را انجام دهید. در این رابطه برخی از افراد جعبه هایی را درست می کنند که درون آن چند لامپ وجود داشته و باعث می شود تا تصویر محصول، کاملا چشم نواز شود. همچنین در صورت تمایل به عکاسی در محیط خارج از شرکت و فضای باز، شما باید به ساعت طلایی عکاسی توجه داشته باشید که شامل 2 ساعت قبل از طلوع خورشید و 3 ساعت قبل از تاریک شدن محیط است. در این زمان ها وضعیت نور در بهترین حالت ممکن قرار داشته و باعث خواهد شد تا کیفیت تصاویر شما افزایشی چشمگیر را پیدا کند. همچنین این نکته را فراموش نکنید که فلش دوربین ها صرفا برای عکاسی در شب بوده و کیفیت لازم برای استفاده از آنها نظیر آنچه که با دوربین عکاسی حرفه ای انجام می شود را ندارند. به همین خاطر بهتر است تا از طریق مواردی نظیر چراغ قوه، نور را در وضعیتی قرار دهید تا به استفاده از آن نیازی نباشد. در این رابطه رینگ لایت ها، یک گزینه کاملا مناسب خواهد بود که خودتان نیز می توانید به مشاهده چند کلیچ، نمونه ای از آن را ایجاد کنید.

5-از زوایای مختلف استفاده کنید

هیچ گاه خود را به چند تصویر محدود نکرده و سعی کنید از زوایای مختلف، عکس برداری داشته باشید. این امر باعث خواهد شد تا پس از اتمام کار، شما با انتخاب های متعددی مواجه باشید و در نهایت بهترین ها را مورد استفاده قرار دهید. توصیه دیگر این است که نمونه کارهای دیگران را مورد بررسی قرار دهید. در این رابطه به سادگی می توانید هشتگ های مرتبط با عکاسی با موبایل را در شبکه های اجتماعی مختلف نظیر اینستاگرام و پینترست، مورد بررسی قرار داده و با این اقدام، به ایده های جدید دست پیدا کنید.

مطلب مرتبط: گجت هایی برای عکاسی

همچنین فراموش نکنید که عکاسی، هنر خلاقیت محسوب شده و توصیه می شود که خود را به هیچ قانونی محدود نکنید. این امر باعث خواهد شد تا منحصر به فرد بودن شفاف به یک مزیت رقابتی تبدیل شود. همچنین برای درک بهتر از هنر عکاسی، توصیه می شود که کلیپ ها، کتاب ها و مقالات موجود را مورد مطالعه قرار دهید. این امر باعث خواهد شد تا دانش شما در این زمینه افزایش پیدا کند و عملکرد بهتری را داشته باشید.

6-خطوط راهنمای دوربین گوشی خود را فعال کنید

بدون شک شما یک عکاس حرفه ای محسوب نشده و نیاز به کمک خواهید داشت. برای مثال اگرچه عکاس های حرفه ای به سادگی می توانند قانون یک سوم را در تصاویر خود رعایت کنید، با این حال چنین اقداماتی برای شما کاملا سخت خواهد بود. به همین خاطر بهتر است که خطوط راهنمای دوربین خود را فعال کرده و از آن برای تعیین فواصل و کادربندی مناسب، استفاده کنید. با این حال این خطوط در رابطه با هر تصویری کاربرد نداشته و ممکن است به عاملی مزاحم تبدیل شود. به همین خاطر هر زمان که وجود آنها را ضروری احساس نکردید، آن را خاموش کنید.

7-بزرگنمایی را فراموش کنید

بزرگنمایی در دوربین های حرفه ای به این صورت است که لنز تغییراتی را پیدا می کند. همین امر نیز باعث می شود تا شاهد کوچک یا بزرگتر شدن ابعاد لنز باشید. با این حال این امر در دوربین های گوشی تلفن همراه به صورتی متفاوت بوده و این امر باعث می شود تا در صورت زوم کردن، با کاهش کیفیت تصویر مواجه شوید. به همین خاطر ضروری است تا برای دور و یا نزدیک شدن، خودتان را جا به جا کرده و ابدا از این قابلیت دوربین خود استفاده نکنید. این نکته را فراموش نکنید که در صورت نیاز به بزرگنمایی، می توان در هنگام ایده عکس از کراپ نیز استفاده کنید. به همین خاطر توصیه می شود که فواصل مختلف را نیز مورد بررسی قرار داده و نمونه تصاویری را تهیه کنید. در نهایت برای این کار ابدا نگران میزان باتری دوربین خود نباشید، لازم است تا همواره از یک پاوربانک مناسب، استفاده کنید.

8-تنها به خودتان محدود نباشید

اگر بخواهید تنها به تصاویر تهیه شده از سوی خودتان بسنده کنید، بدون شک با حجم کار بالایی مواجه شده و این امر کاملا زمانبر خواهد شد. این امر در حالی است که شما برای ایجاد تعامل مناسب، می توانید از کارمندان و یا مشتریان خود بخواهید تا در این رابطه اقدام کنند. برای تشویق آنها بهتر است تا مسابقه ای در این زمینه برگزار شود. با این اقدام شاهد این امر خواهید بود که تا چه اندازه حجم کاری شما کاهش پیدا کرده است. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که همواره احتمال دارد که چند نفر از مشتریان عکاسانی حرفه ای باشند و بتوانند تصاویر بهتری را تهیه کنند. تحت این شرایط ایجاد مسابقه باعث خواهد شد تا به صورت رایگان، به مواردی کاملا حرفه ای دسترسی داشته باشید.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان راهکار برندهای عکاسی برای حمایت از کمپین در خانه بمانیم

9-از اهمیت ویرایش غافل نشوید

تقریبا هیچ عکس حرفه ای بدون ویرایش وجود ندارد. با این حال در این رابطه نباید به حدی افراطی باشید که خروجی کار، با واقعیت تفاوت چشمگیری را داشته باشد. این امر باعث خواهد شد تا مخاطب احساس فریب را داشته باشد. در این رابطه اپلیکیشن هایی نظیر Lightroom و Snapseed بهترین گزینه های موجود هستند. همچنین بهتر است تا به سبک خاص خود دست پیدا کنید. همچنین فراموش نکنید که حتما برند خود را بر روی هر یک از تصاویر درج کنید. این امر باعث خواهد شد تا در صورت استفاده از آن توسط برندهای دیگر، افراد تعلق آن به برند شما را مشاهده کنند. محیط کاربری این اپلیکیشن ها کاملا ساده بوده و می توانید تکنیک های مختلفی را درون شبکه هایی نظیر یوتیوب پیدا کنید.

منبع : entrepreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/kxX8zWZK
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرام
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه