سه شنبه, 08 بهمن 1398 - 15:27

گوگل به علت عدم رعایت قانون رقابت، از طرف اتحادیه اروپا محکوم به پرداخت غرامت 5 میلیاردی همراه با از میان برداشتن اپلیکیشن های خود به صورت پیش فرض از روی گوشی های اندرویدی شده است. درواقع شما دیگر برای نصب برنامه اختیار عمل کافی را خواهید داشت.

در همین رابطه آخرین آمارها حاکی از آن است که داک داک گو جایگاه کروم را تصاحب کرده و به محبوب ترین موتور جست وجوگر اندرویدی در کشورهای اروپایی به غیر از انگلستان تبدیل شده است. در این کشور همچنان موتور جست وجوگر مایکروسافت به نام بینگ حرف اول را می زند. حال باید منتظر ماند و دید که با اجرایی شدن این طرح در قاره های دیگر، آیا سلطه جهانی گوگل از بین خواهد رفت و یا این اتفاقات صرفا برای مدتی محدود می تواند گوگل را تحت تاثیر خود قرار دهد.

پایان سلطه موتور جست و جوگر گوگل در اندروید

همچنین اخطارهایی به گوگل داده شده است که باید امکان ساخت نسخه های گوناگون از اندروید را به برندهای مختلف دهد. درواقع اگرچه گوگل امکان بروز نقص فنی را دلیل این انحصارطلبی خود عنوان کرده است، با این حال به علت عدم ارائه مدرکی معتبر، احتمالا شاهد تغییرات گوناگونی در اندروید نیز خواهیم بود، با این حال گوگل نخستین شرکتی نیست که در معرض چنین جریمه هایی قرار می گیرد و چندین سال قبل برندهای دیگری نظیر مایکروسافت، فیس بوک و اینتل نیز چنین جریمه هایی را تجربه کرده اند، با این حال جریمه فعلی بسیار بالا بوده و یک رکورد محسوب می شود. حال باید منتظر واکنش و تصمیمات آتی مدیران ارشد این برند جهانی باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید