چهارشنبه, 08 مرداد 1399 - 09:44

گوگل اعلام کرده است که سرویس ارسال ایمیل آنها به محیطی کاملا امن در برابر انواع اقدامات سودجویانه نظیر حملات فیشینگ، تبدیل خواهد شد. در این رابطه راهکار این است که یک لوگو تایید گوگل بر روی ایمیل قرار خواهد داد تا افراد نسبت به درست بودن همه چیز، اطمینان داشته باشند. این امر تقریبا مشابه اقدامی است که در شبکه‎ های اجتماعی با تیک آبی، شاهد آن هستیم. با این حال برای بررسی درست بودن همه چیز، این اقدام تا چند روز آینده تنها برای برخی از برندها، انجام خواهد شد و پس از آن در اختیار تمام برندها قرار خواهد گرفت.

جیمیل محیطی امن تر تبدیل خواهد شد

درواقع هر برندی با ارائه مدارک موردنیاز، می ‎تواند در این زمینه اقدام نماید. با این حال با توجه به این امر که در شبکه ‎های اجتماعی در کنار مدارک نیاز به پرداخت مبلغی نیز وجود دارد برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که گوگل نیز مشابه این سیاست را انجام خواهد داد که خود می‎ تواند منبع درآمد جدیدی باشد.

مطلب مرتبط: بهترین ویژگی های جدید جیمیل برای کسب وکار

نکته جالب این طرح، عدم نیاز به باز کردن پیام برای اطلاع از درست بودن آن است. درواقع قبل از مشاهده پیام، شما می‎ توانید تیک آن را مشاهده کرده و اطمینان کاملی را داشته باشید. حال باید دید که این طرح جذاب، تا چه حد می‎تواند در عمل نیز کاربردی باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید