پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

اگر احساس خوبی نسبت به کار خود نداشته باشید، هیچ موفقیتی را به دست نخواهید آورد، با این حال احساس خوبی داشتن صرفا به معنای مناسب بودن همه چیز نبوده و در بسیاری از شرایط خود شما باید برای بهبودهایی تلاش نمایید. در این راستا به نظر می ‎رسد که مشکل اصلی، عدم آگاهی افراد از اقداماتی است که باید انجام دهند. در این راستا مواردی را بررسی خواهیم کرد که باعث خواهد شد تا نسبت به کار خود حس بهتری را داشته باشید.

1-سبک کاری مخصوص به خود را پیدا کنید

حس بهتری نسبت کار

بدون شک برای مدیران تنها این موضوع مهم است که شما وظایف خود را به خوبی انجام دهید، با این حال در رابطه با شیوه انجام آنها شما آزاد بوده و توصیه می ‎شود که برای افزایش جذابیت کار برای خودتان، شیوه ‎ای متفاوت و مخصوص به خود را داشته باشید. در این راستا می ‎توانید حتی برخی از اقدامات را در خانه نیز انجام دهید. درواقع ساده ‎ترین اقدام برای تغییر نگرش به کار این است که شیوه انجام وظایف را تغییر دهید. در این زمینه حتی ترتیب‎ دهی متفاوت نیز می ‎تواند کاملا کارساز باشد.

مطلب مرتبط:چگونه کارمندان خود را شاد کنیم / راهکارهای القای حس مثبت به تیم کاری

2-نه گفتن را ساده بدانید

بسیاری از افراد تصور می ‎کنند که در صورتی که به طرف مقابل پاسخ منفی بدهند، روابط آنها نابود خواهد شد، با این حال شما باید ابتدا به برنامه خود توجه داشته و هرگز اقدامی را قبول نکنید که خارج از توانایی ‎های شما است. در این راستا ناراحت شدن افراد، به خودشان بستگی داشته و شما نباید به خاطر جلب رضایت دیگران، خود را درگیر شرایط سختی نمایید. درواقع برای این امر که محیط کار برای شما فضایی دلچسب ‎تر باشد، باید به خوبی بدانید که در چه شرایطی لازم است تا به افراد پاسخ منفی بدهید. در این راستا چنین اقدامی باعث می ‎شود تا استرس شما نیز به مراتب کمتر باشد.

3-انتظارات خود را معقول نمایید

بسیاری از افراد خود را با فشار زیادی مواجه می ‎کنند. این امر در حالی است که شما باید توانایی ‎ها و نقاط ضعف موجود را قبول نمایید. در این راستا اگرچه همواره می ‎توان بهتر شد، با این حال این پروسه باید به صورت مرحله ‎ای طی شود. در این راستا بدترین اقدام این است که از خودتان انتظاراتی داشته باشید که نتیجه آن تنها فشار بیش از حد خواهد بود.

4-کار تیمی را فراموش نکنید

تنها زمانی معنا پیدا خواهد کرد که تمامی افراد با یکدیگر همکاری لازم را داشته باشند. در این راستا شما می ‎توانید برای خارج شدن از فشارها، با همکاران خود تعامل بالاتری را داشته باشید. درواقع بهبود روابط شما کمک می ‎کند که برخی از اقدامات سخت و یا مواردی که به آنها علاقه ندارید را با همکاری سایرین انجام دهید، با این حال فراموش نکنید که کمک آنها باید با رفتاری مشابه از سوی شما همراه باشد.

5-استراحت داشته باشید

شما باید قبل از احساس خستگی، استراحت نمایید. این موضوع باعث خواهد شد که به استراحت کمتری نیاز داشته باشید. در این راستا افراد با یکدیگر متفاوت هستند. با این حال براساس یک استاندارد جهانی، به ازای هر نیم ساعت فعالیت، شما به استراحت نیاز خواهید داشت. در این راستا بهتر است که اقداماتی نظیر پیاده ‎روی کوتاه، مصرف آب و صحبت با همکاران را امتحان نمایید. این امر کمک می ‎کند تا کیفیت استراحت شما افزایش پیدا کند.

6-دو مرتبه ورزش نمایید

قبل از حضور در شرکت و قبل از حضور در خانه، توصیه می ‎شود که تمرین ورزشی داشته باشید. این موضوع می ‎تواند برخی از تمارین سبک کششی و یا دویدن آهسته و استقامتی باشد. این موضوع کمک خواهد کرد تا احساس خستگی به مراتب کمتری را داشته باشید و آستانه تحمل شما در برابر فشارها، افزایش پیدا کند. درواقع تاثیر ورزش در بهبود روحیه، امری اثبات شده محسوب می ‎شود.

مطلب مرتبط: راهکارهای القای حس مثبت به تیم کاری

در نهایت فراموش نکنید که شما می ‎توانید در شرکت از کارمندانی که به کار خود علاقه دارند، در رابطه با راز آنها سوال کرده و با این اقدام به موارد بیشتری دست پیدا کنید.

منبع : walterspeople
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/lyxRO9rp
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه