پنج شنبه, 22 اسفند 1398 - 15:11

هوآوی در چند وقت اخیر در راستای مقابله با تحریم های آمریکا، اقدام به ایجاد اپ استور اختصاصی خود کرد که در حال حاضر اختلافی فاحش با دو رقیب اصلی خود (اپل و گوگل) دارد. به همین خاطر مدیران این شرکت سیاست جالبی را در پیش گرفته اند تا توسعه‎دهندگان بیشتری را به سمت خود جلب کنند. این استراتژی اختصاص 100درصد درآمد به توسعه‎دهندگان است که برای بازی ها این رقم تا 86درصد کاهش پیدا خواهد کرد. این امر در حالی است که گوگل پلی تنها 70درصد سود را به توسعه‎دهندگان اختصاص می دهد که این موضوع باعث نارضایتی هایی شده است.

اقدام جدید هوآوی برای حمایت از اپ گالری

برای مثال در سال گذشته کمپانی اپیک گیمز به علت سهم ناعادلانه گوگل، بازی محبوب فورتنایت را در گوگل پلی قرار نداده و این موضوع با نارضایتی کاربران همراه بوده است. بدون شک این سیاست هوآوی خصوصا در رابطه با بازی های محبوب، قابل تغییر بوده و می تواند سهم بیشتری را به آنها اختصاص دهد و به کامل ترین اپل استور جهان تبدیل شود، با این حال برای استفاده از این تخفیف ویژه، افراد باید تا زمان 30 ژوئن امسال ثبت نام خود را انجام داده و توافق‎نامه را تایید کنند.

مطلب مرتبط: آینده هوآوی پس از تحریم های آمریکا چگونه خواهد شد

همچنین ذکر این نکته ضروری است که در سال دوم، سهم اپلیکیشن ها به 90درصد کاهش پیدا خواهد کرد ولی برای بازی نرخ امسال باقی خواهد ماند. حال باید دید که این اقدام جدید، تا چه حد موفقیت ‎آمیز خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید