سه شنبه, ۱۸ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Tue, 7 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز

اهمیت تصاویر در تولید محتوا: 5 دلیل اصلی

3 سال پیش ( 1398/8/18 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : سم هالینگسورث  

آیا تاکنون به این امر فکر کرده اید که چرا بسیاری از افراد از تصاویر در کنار مطالب خود استفاده می کنند؟ درواقع راهکارهای مختلفی برای جذاب کردن مطالب وجود دارد. با این حال اضافه کردن تصاویر را باید مهم ترین آنها دانست، با این حال هنوز هم بسیاری از مطالب، بدون اضافه شدن تصاویر مرتبط، با کیفیت و جذاب منتشر می-شوند. بدون شک این امر شانس موفقیت شما را با کاهشی شدید مواجه خواهد ساخت. همچنین این امر در زمینه ترافیک سایت نیز بسیار مهم بوده و به صورت معمول مطالبی که دارای عکس است، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. با توجه به توضیحات ارائه شده در ادامه به بررسی پنج دلیل اهمیت استفاده از تصاویر در تولید محتوا، خواهیم پرداخت.

1-افراد تصاویر را ترجیح می دهند

بدون شک هر محتوایی برای مخاطبان تولید می شود. به همین خاطر باید به خواست آنها توجه جدی را داشت. در ابتدا باید توجه داشته باشید که دیدن همواره سهولت و جذابیت بالاتری را در مقایسه با مطالعه دارد. به همین دلیل نیز به صورت معمول افراد تمایل بیشتری را به مشاهده یک فیلم به جای مطالعه سناریو و یا داستان آن دارند. این امر مهم ترین دلیل محبوبیت همیشگی اینفوگرافی ها محسوب می شود. با این حال این امر تنها به استفاده از اینفوگرافی ها محدود نشده و لازم است تا تمامی متن های شما، همراه با یک عکس جذاب و کاملا مرتبط نیز باشد. درواقع اهمیت بصری بودن محتوا، باعث شده است تا امروزه ویدئو ها در صدر علایق مخاطبان قرار گیرند. به همین خاطر تحت هر شرایطی ضروری است تا به این اصل توجه داشته باشید. در زمینه کتاب ها نیز این امر کاملا صادق بوده و مواردی که از تصویر استفاده می کنند، شانس موفقیت به مراتب بالاتری را دارند که کمیک بوک ها را می توان بهترین نمونه ها در این زمینه دانست. توجه داشته باشید که عدم رعایت این اصل که کاملا موردپسند مخاطب است، به این معنا خواهد بود که شما توجه کافی را به آنها ندارید. این امر خود زمینه نارضایتی و کنار گذاشتن شما را به همراه خواهد داشت.

2-به درک بهتر کمک می کنند

تصاویر تنها برای زیباسازی و جذاب تر کردن محتواها نبوده و در بسیاری از موارد به درک بهتر موضوع کمک شایانی را می کنند. برای مثال برای بررسی یک خودرو، بدون شک نمایش تصاویر متعددی از قسمت های مختلف آن، باعث خواهد شد تا افراد بهتر متن شما را درک کرده و نیاز به طولانی کردن و توضیحات اضافه وجود نداشته باشد. فراموش نکنید که امروزه مختصر بودن محتوا ها یک اصل بسیار مهم محسوب می شود. علت این امر به این خاطر است که افراد به علت کمبود وقت، دیگر تمایلی به مطالعه متن های طولانی ندارند. بدون شک در زمینه کوتاه سازی متن، تصاویر کمک بسیار بزرگی محسوب می شوند.

مطلب مرتبط: چگونه تولید محتوا کنیم؟

3-در زمینه سئو و افزایش ترافیک سایت تاثیرگذار هستند

در یک تعریف ساده، سئو سایت را باید مجموعه روش هایی دانست که باعث می شود تا در نتایج جست و جو در رتبه های بالاتر به نمایش درآورده شوید. ترافیک سایت نیز به تعداد بازدیدکنندگان اشاره دارد. در این رابطه تصاویر می توانند بر روی هر دو بخش تاثیرگذار باشند. درواقع نه تنها افراد، بلکه موتورهای جست وگر نظیر گوگل نیز محتواهای حاوی تصویر را بیشتر مورد توجه قرار داده و این امر به بهتر دیده شدن مطالب شما منجر خواهد شد.

اهمیت تصاویر در تولید محتوا

4-باعث جلب توجهات می شود

بدون شک شما نیز با حضور در مکان هایی نظیر یک کتابخانه، متوجه تاثیر تصاویر و طراحی جلدهای کتاب ها بر روی میزان توجه خود شده اید. در زمینه تولید محتوا نیز این امر کاملا صادق بوده و به هر میزان که تصاویر بهتری را مورد استفاده قرار دهید، تاثیر اولیه بیشتری را ایجاد خواهید کرد. درواقع از تصاویر می توان به عنوان نوعی تبلیغ برای مطالب خود استفاده کرد.

5-مدت ماندگاری در ذهن را افزایش می دهند

نتایج تحقیقات حاکی از آن است که تمامی افراد تصاویر را بهتر از متن ها به خاطر می آورند، با این حال اگر این دو را در کنار یکدیگر قرار دهید باعث خواهد شد تا متن شما نیز برای مدت زمان بیشتری در ذهن مخاطب باقی بماند. بدون شک ماندگار شدن بیشتر یکی از اصلی ترین خواسته هایی است که در تمامی روش های بازاریابی دنبال می شود. به همین خاطر نباید از تاثیر آن در زمینه بازاریابی تولید محتوا، غافل شد.

منبع : searchenginejournal
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/z62bPKom
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه