یکشنبه, 22 تیر 1399 - 09:05

اوبر به عنوان بزرگ ترین تاکسی اینترنتی جهان اعلام کرده است که به زودی تاکسی های دریایی را نیز مورد استفاده قرار خواهد داد. در مرحله نخست قرار است که از این طرح برای جا به جایی درون ‎شهری در کشور انگلستان، استفاده شود.در این رابطه اوبر برند Thames Clippers را خریداری کرده است تا تنوع خدمات خود را افزایش دهد.

تاکسی دریایی ایده جدید اوبر

نکته جالب این است که شما برای استفاده از چنین تاکسی ‎هایی از خود اپلیکیشن اوبر می‎توانید استفاده کنید. در این رابطه تنها کافی است تا کد QR را بر روی محل مشخص شده قرار دهید. این امر به معنای عدم ارتباط انسانی نظیر رد و بدل کردن پول خواهد بود که در شرایط حال حاضر که کرونا به تهدید جهانی تبدیل شده، بدون شک الزامی است. با این حال برخلاف حالت عادی که مسافر مسیر را مشخص می‎کند، این قایق ‎ها مقصد های مشخص را داشته و این امر باعث شده است تا نحوه کار با آنها کمی متفاوت باشد.

یکی از مدیران اوبر در رابطه با این طرح اعلام کرده است که تنوع بخشیدن به وسایلی که با آن مسافران تردد می‎کنند، باعث خواهد شد تا فشار بر روی یک یا چند نوع خاص از وسایل نقلیه کاهش پیدا کند که این امر خود کمک به رعایت فاصله اجتماعی و پیشگیری‎ های لازم از انتقال ویروس کرونا خواهد بود. حال باید دید که این طرح تا چه حد می‎تواند موفقیت‎ آمیز باشد. درواقع هنوز اطلاعاتی در رابطه با جزییات این طرح وجود ندارد. برای مثال حداکثر سرعت و ظرفیت آنها از جمله موارد مهمی است که احتمالا تا چند هفته آینده، به تمامی آنها پاسخ داده خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید