یکشنبه, ۱۳ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Sun, 3 Mar(3) 2024 /
           
فرصت امروز

برای بسیاری از افراد فعالیت در شبکه های اجتماعی به معنای ثبت نام و ارسال محتوا است. این امر در حالی است که شما با چنین اقدامی ابدا نمی توانید به خوبی مخاطبان هدف را به سمت خود متمایل سازید. درواقع امروزه ادمین های حرفه ای اینستاگرام، از ابزارهای مختلفی برای پوشش نیازهای مختلف خود استفاده می کنند که این امر باعث خواهد شد تا امکان انجام کارهای متنوع در کمترین زمان ممکن را داشته باشند. درواقع مدیریت صفحه در شبکه های اجتماعی در صورتی که ابزارهای اطراف خود به خوبی استفاده کنید، ابدا کار سختی نخواهد بود. در ادامه 25 ابزار محبوب و پرکاربرد را بررسی خواهیم کرد. 

بازاریابی اینترنتی موفق

1-Buffer

بازاریابی اینترنتی موفق

این امر یک واقعیت است که در بازار به شدت رقابتی حال حاضر، تمرکز بر روی تنها یک شبکه، نمی تواند برای شما بالاترین حد نتایج را داشته باشد. به همین خاطر شما باید در تلاش برای حضور در اکثر شبکه های محبوب باشید. با این حال طبیعی است که در این زمینه، اولویت هایی را هم مشخص نمایید. برای مثال اگر اینستاگرام پرمخاطب ترین شبکه در بین افراد جامعه هدف شما محسوب می شود، نیاز است که بیشترین توجه را به آن داشته باشید.

با این حال یکی از مشکلات همیشگی افراد زمان بندی ارسال محتواها است. در این زمینه برنامه فوق به شما این امکان را می دهد که حتی محتواهای آماده شده را در زمان موردنظر خود در شبکه های اجتماعی مختلف ارسال نمایید. نکته جالب این است که این برنامه با تحلیل صفحات شما، بهترین زمان ارسال محتوا را مشخص می‏ کند که خود کمک بسیار خوبی محسوب می شود. در آخر می توانید آمارهای مختلف درباره عملکرد خودتان را مشاهده کنید. این امر امکان مقایسه را به وجود می‎آورد که خود ارزش بسیار بالایی را دارد. در آخر نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای دسترسی به تمامی امکانات این شبکه نیاز است تا نسخه پولی آن را نصب کنید. 

مطلب مرتبط: 5 دوره آموزش بازاریابی اینترنتی که در سال 2021 نباید از دست بدهید

2-Hootsuite

بازاریابی اینترنتی موفق

این برنامه نیز امکاناتی مشابه مورد نخست دارد و به شما این امکان را می دهد که زمان بندی برای ارسال محتواهای خود برای شبکه های اجتماعی مختلف داشته باشید. نکته ای که در این رابطه باید به آن توجه نمایید این است که اگر بخواهید یک پست را به صورت همزمان در شبکه های دیگر هم منتشر نمایید، به وسیله این ابزار کاملا ساده خواهد بود. نسخه رایگان این برنامه تنها برای اتصال دو شبکه فعال است و برای دسترسی بدون محدودیت و امکانات کامل آن باید نسخه پولی آن را نصب نمایید. 

3-Later

بازاریابی اینترنتی موفق

این برنامه در ابتدا تنها برای اینستاگرام فعال بود با این حال اکنون از چهار شبکه دیگر به نام های فیس بوک، پینترست، توییتر و لینکدین پشتیبانی می‏ کند. اگرچه این برنامه دارای امکانات به مراتب کمتری در مقایسه با دو گزینه قبلی است، با این حال رایگان بودن آن باعث شده تا در این فهرست قرار گیرد. 

4-Plann

بازاریابی اینترنتی موفق

ویرایش عکس یکی از مواردی است که به جذابیت بیشتر آن کمک بسیاری را خواهد کرد. در کنار ابزارهای موردنیاز، شما می توانید برای انواع محتواهای خود، امکان ارسال زمان بندی شده را فعال نمایید. تعیین بهترین زمان ارسال هم از دیگر امکانات آن محسوب می شود. 

بازاریابی در شبکه های اجتماعی با اپ های کاربردی موبایل

5-Canva

بازاریابی اینترنتی موفق

اگر بخواهیم پس از فتوشاپ بهترین نرم افزار ادیت عکس را نام ببریم، بدون شک این گزینه در صدر خواهد بود. درواقع یکی از مشکلاتی که باعث می شود تا بسیاری از افراد به سراغ طرح های جذاب نروند و فعالیتی تکراری در شبکه های مختلف داشته باشند این است که از اصول ویرایش و طراحی اطلاعی ندارند. در این راستا canva با در اختیار داشتن هزاران طرح از پیش ساخته شده، در این مسیر به شما کمک بسیاری خواهد کرد. در این رابطه امکانات لازم برای شخصی سازی نیز وجود دارد و محیط کاربری آن نیز بسیار ساده است. نکته جالب دیگر این است که از آن برای ساخت ویدئو، انیمیشن و تصاویر متحرک نیز می توانید استفاده نمایید. این نکته را فراموش نکنید که براساس آمارها در حال حاضر ویدئو، در صدر علایق کاربران قرار دارد. با این حال برای دسترسی به امکانات کامل نظیر  فونت‎ های مختلف، لازم است تا نسخه pro آن را نصب کنید. ساخت پوستر، اینفوگرافی، بروشور و هر چیزی که به آن نیاز داشته باشید، در این برنامه با تنوع بالایی وجود دارد که به صورت روزانه به تعداد آنها اضافه می شود. 

6-Rep

یکی از مشکلات همیشگی صفحات تجاری در شبکه های اجتماعی این است که به خوبی نمی توانند اینفلوئنسرهای حوزه کاری خود را شناسایی کنند و با برندهای هم هدف، ارتباط برقرار نمایند. این برنامه تلاش کرده است تا ترتیب بندی درستی را با توجه به نیاز مخاطب خود داشته باشد. همچنین این برنامه پلی ارتباطی نیز محسوب می شود و می توانید از آن برای ارتباط مستقیم هم استفاده نمایید. 

7-Facebook Business Suite

بازاریابی اینترنتی موفق

فیس بوک به عنوان محبوب ترین شبکه اجتماعی جهان، برنامه ای شخصی برای کاربران خود طراحی کرده است که افراد به وسیله آن می توانند به راحتی صفحه خود را مدیریت نمایند. برای مثال می توانید پاسخ های از پیش تعیین شده برای نظرات کاربران را داشته باشید. نکته مهم دیگر این برنامه، رایگان بودن تمامی امکانات آن است. 

8-Facebook Ads Manager

امروزه تبلیغات در شبکه های اجتماعی به علت کاربران میلیونی، می تواند با نتایج فوق العاده ای همراه باشد. در این زمینه فیس بوک هم پنل مخصوص خود را دارد و برای مدیریت آن، برنامه ای را طراحی کرده است تا افراد بتوانند وضعیت تبلیغات خود را پیگیری نمایند. همچنین با استفاده از این برنامه شما می توانید از کمپین های آتی آگاهی پیدا کرده و خود را برای آنها آماده نمایید. 

مطلب مرتبط: موفقیت در بازاریابی اینترنتی با 12 اقدام ضروری

9-Iconosquare

این برنامه در کنار امکان زمان بندی ارسال محتوا، پس از تحلیل صفحه به شما توصیه های لازم را خواهد داد. انواع مقالات مرتبط با تمامی موضوعات مدیریت شبکه های اجتماعی و بازاریابی در آنها وجود دارد. امتیاز اصلی این برنامه که آن را در مقایسه با رقبای خود متفاوت کرده است، تنوع آمارهای آن است که بدون شک راهنمای عمل بسیار خوبی برای شما خواهد بود. 

10-BeLive.tv

پخش زنده امروزه به یکی از محبوب ترین بخش های تمامی شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. با این حال برای بهتر برگزارشدن آن برنامه ریزی خاصی صورت نگرفته و همین امر باعث شده است تا کیفیت آن چندان مطلوب نباشد. درواقع برنامه فوق تلاش کرده است تا کاربران را در بهتر برگزار کردن لایوها کمک نماید. نکته جالب دیگر این است که شما همزمان می توانید در چند شبکه، پخش زنده داشته باشید. 

11-Smarp

هنگامی که یک تیم در حال کار برای تولید محتوا هستند، این موضوع بسیار اتفاق خواهد افتاد که اقدامات تکراری رخ دهد. این امر بدون شک از شما زمان زیادی را خواهد گرفت و مشکلی بزرگ محسوب می شود. تحت این شرایط لازم است تا بستری وجود داشته باشد تا افراد بتوانند آخرین اقدامات خود را مشخص کرده و سابقه محتواهای خود را درج نمایند. این امر درست اقدامی است که Smarp به خوبی آن را انجام می دهد. در کنار این موضوع می توانید محتوای تولیدی خود را با همکاران به اشتراک گذاشته نظرات آنها را جویا شوید. 

12-Adobe Spark Post

در زمینه ویرایش هیچ فهرستی بدون حضور نماینده ای از برند ادوبی، کامل نخواهد بود. این برنامه دارای قالب های متنوع پیش فرض است که از آنها می توانید برای ویرایش محتواهای خود استفاده نمایید. این برنامه حتی برای افرادی که تمایل به ساخت موارد گرافیکی هستند هم می تواند منجر به ایده های متنوعی شود. درواقع دلیلی وجود ندارد که خود را تنها به استفاده از نمونه های پیش فرض، محدود تصور نمایید.

13-Slack

این برنامه یکی از بهترین ها در زمینه تماس تصویری محسوب می شود. در شرایط حال حاضر که ویروس کرونا به مشکلی جهانی تبدیل شده و افراد محکوم به دورکاری هستند، وجود چنین برنامه هایی کاملا ضروری است. در این راستا شما با چنین برنامه هایی حتی می توانید با مشتریان خود نیز ارتباط بهتری را داشته باشید. درواقع امروزه یکی از اقدامات مهم، تولید محتوا و آموزش در راستای تشدید احساس نیاز جامعه هدف است که در این زمینه با چنین برنامه ای، شما از هرگونه محدودیت زمانی و مکانی، رها خواهید بود. برای تمامی برنامه های معرفی شده، نسخه موبایل هم وجود دارد که کار را به مراتب ساده تر کرده است. 

14-Anchor.fm

برای این امر که پادکست تولید نمایید، وجود یک برنامه جرقه ای کاملا ضروری خواهد بود. از نکات ویژه این برنامه، امکان ضبط مکالمات است که باعث خواهد شد تا مصاحبه گرفتن، امری کاملا ساده شود. در آخر نیز تمامی بازارهای موردنیاز برای ویرایش، در اختیار شما قرار خواهد گرفت. 

15-Boomerang

در این برنامه علاوه بر قالب های متنوع برای عکس ها، انواع فایل های GIF در کنار ویدئوهای کوتاه وجود دارد که کمک می‏ کند تا ابزارهای لازم برای تولید محتواهای خود را داشته باشید. تمامی امکانات لازم جهت شخصی سازی نیز وجود دارد. 

مطلب مرتبط: روش بازاریابی اینترنتی و اصول موفقیت در آن

16-Trello

بازاریابی اینترنتی موفق

این امر بسیار رایج است که یک تیم بر روی یک پروژه کار کند. تحت این شرایط نیاز به برنامه ای جهت مدیریت آن وجود دارد که در این زمینه Trello به خوبی عمل می‏ کند. شیوه کار آن نیز دقیقا مطابق یا اصطلاح ژاپنی کنبان است که براساس آن اگر کارها در سلسله مراتب و دسته بندی های درست قرار گیرد، انجام آنها به مراتب ساده تر خواهد بود. درواقع این برنامه در کنار دسترسی های لازم، تلاش کرده است تا مدیریت را با امکانات متنوع خود، به امری ساده تبدیل نماید. 

17- Hyperlapse

یکی از دغدغه مهم افرادی که تمایل دارند تا در زمینه تولید محتوا فعالیت داشته باشند، گران بودن و حمل و نقل سخت تجهیزات است. این امر در حالی است که کیفیت دوربین گوشی های هوشمند، به سطحی رسیده است که به وسیله آنها هم می توان اقدامات بسیار جذابی را انجام داد. با این حال اگر فیلم شما لرزش داشته باشد، تمامی زحمات از دست خواهد رفت. در این برنامه می توان تا حد زیادی این لرزش‎ها را برطرف کرد. نکته جالب دیگر این است که به صورت مستقیم می توانید ویدئوها را در اینستاگرام پست نمایید. 

18- Snapseed

این امر که بتوانید به صورت حرفه ای تصاویر خود را ویرایش نمایید، بدون شک امری بسیار مهم خواهد بود. در این زمینه گوگل برنامه ای کامل را معرفی کرده که امکانات فوق العاده در کنار محیط کاربری ساده دارد. از جمله امکانات جذاب آن، امکان اشتراک گذاری سریع بین نسخه کامپیوتر و تلفن همراه آن است. 

19- Google Analytics

اگر برنامه ای را گوگل طراحی کرده، در کاربردی بودن آن نباید تردید داشته باشید. این برنامه با بررسی داده ها و تبدیل آنها به آمارهای کاربردی، شما را نسبت به وضعیت سایت و صفحات شما در شبکه های اجتماعی مطلع می سازد. این امر باعث خواهد شد تا استراتژی های به مراتب بهتری را انتخاب کنید. در کنار این موضوع دسترسی به آمارهای جهانی و محلی، کمک خواهد کرد تا اطلاعات موردنیاز خود نظیر ترندها را به سادگی شناسایی نمایید. 

20- CoSchedule

برای تولید محتوای موفق لازم است که شما برای یک ماه آینده خود برنامه مشخصی را داشته باشید. بدون شک مدیریت این مسئله امری سخت خواهد بود. با این حال این برنامه به خوبی نیاز شما را تامین می‏ کند. درواقع شما می توانید زمان و فردی که مسئول انجام هر یک از محتواها هست را مشخص کرده و اطلاعات موردنیاز را به صورت مستقیم برای آنها ارسال نمایید. درواقع اگر خواهان برنامه ریزی دقیق و نظم دادن به کارهای خود هستید، توصیه می شود که از این برنامه رایگان غافل نشوید. 

21- IFTTT

بازاریابی اینترنتی موفق

این برنامه ارتباط لازم میان اپلیکیشن ها را برقرار می‏ کند. درواقع تنها کافی است تا کدهای دستوری را مشخص نمایید. برای مثال اگر برای شما ایمیلی ارسال شود، یک پیامک برای فرستنده ارسال شود. این همگام سازی ها می تواند سرعت کار شما را چندین برابر نماید. تحت این شرایط ممکن است دیگر به استخدام نیروی کاری جدید نیازی نباشد. 

22- Amplifr

در این برنامه تنها کافی است تا محتواهای خود را وارد نمایید و هوش مصنوعی به کار رفته، بهترین زمان برای پست گذاری در هر شبکه را مشخص می‏ کند. نکته جالب این است که تحلیل های این هوش مصنوعی، به صورت مداوم بوده و این امر باعث می شود که زمانی ثابت برای ارسال محتواها وجود نداشته باشد. همچنین اطلاع از جدیدترین ترندها و امکان رصد اقدامات رقبا، از دیگر قابلیت های این برنامه محسوب می شود. 

23- Ripl

این برنامه یک ادیتور ویدئوی بسیار قدرتمند محسوب می شود که با انواع محتواهای آماده، کار را برای عموم افراد آسان کرده است. همچنین اگر خواهان تولید محتواهای متحرک نظیر استاپ موشن هستید، این برنامه کمک بسیار خوبی محسوب می شود. 

مطلب مرتبط: بازاریابی اینترنتی و تغییر اصول بازی

24- Restream.io

این امر که بتوانید یک لایو را به صورت همزمان در چند شبکه اجتماعی پخش نمایید، بدون شک ارزش بسیار بالایی را خواهد داشت. در این راستا برنامه فوق به سادگی چنین امکانی را مهیا ساخته است. در رابطه با امنیت آن نیز تاکنون گزارشی منفی وجود نداشته و به راحتی می توانید به آن اعتماد نمایید. 

25- Mention

پیدا کردن کلمات کلیدی می تواند شانس موفقیت اقدامات شما را چندین برابر نماید. در این راستا بسیاری از افراد از کلمات هم معنی غافل می شوند که اهمیت بسیاری دارد. در این برنامه می توانید با فهرست کاملی از کلمات کلیدی به‎روز در حوزه موردنظر خود، آشنا شوید. 

منبع : searchenginejournal
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/UpYQbq9i
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید بلیط هواپیماخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه