سه شنبه, 29 بهمن 1398 - 14:02

همایش جهانی گوشی های تلفن همراه (MWC) که هر ساله در شهر بارسلونا برگزار می شد، امسال پس از کش و قوس های فراوان و اعلام عدم حضور بسیاری از برندها، تعطیل شد. از زمان شروع این همایش در سال 2009 این اتفاق بی سابقه محسوب می شود. این امر بار دیگر نشان داد که خطر ویروس کرونا بیش از حد تصورات بوده و یک تهدید جدی در سطح جهانی محسوب می شود. فیس بوک، آمازون، سونی، اینتل، سیسکو و ال جی از جمله مهم ترین برندهایی بودند که عدم حضور خود در این مراسم را اعلام کرده و مهم ترین دلیل لغو آن محسوب می شوند.

MWC 2020 جدیدترین قربانی ویروس کرونا

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این رویداد برای شهر بارسلونا میانگین درآمد 500 میلیون دلاری را به همراه داشت که بدون شک این مسئله بیش از هر چیزی مسئولان برگزاری مراسم را متضرر خواهد کرد.

همچنین از میان برداشته شدن بیش از 14 هزار فرصت شغلی، از دیگر ضررهای این تصمیم محسوب می شود، با این حال ویروس کرونا تا به امروز تمامی برندها را با مشکل مواجه ساخته و در صورتی که این وضعیت برای مدتی طولانی ادامه داشته باشد، حتی ممکن است شاهد بروز بحران های جدی تری باشیم، اما هنوز معلوم نیست که در صورت بهبود شرایط، این مراسم در زمانی دیگر برگزار خواهد شد و با این تصمیم، نقطه پایانی برای امسال محسوب می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید