دوشنبه, ۵ مهر(۷) ۱۴۰۰ / Mon, 27 Sep(9) 2021 /
           
فرصت امروز

ویروس کرونا به علت سرعت انتقال فوق‎العاده بالای خود، نگرانی بسیاری را در سطح جهان به وجود آورده است. در چند روز اخیر جدیدترین تئوری در رابطه با منشأ این ویروس، کشور آمریکا معرفی شده است. درواقع طی چند ماه اخیر آمریکا و چین درگیری‎هایی را با یکدیگر داشته اند و این امر باعث شده است تا برخی عقیده پیدا کنند که این ویروس ساخته کشور آمریکا برای ضربه زدن به چین است، با این حال با توجه به این امر که این ویروس در حال گسترش جهانی بوده و در این بین حتی برندهای آمریکایی نیز به علت نیروی کار ارزان ‎قیمت چین و کارخانه هایی که در این کشور دارند متحمل ضرر شده اند. چندان نمی توان آن را منطقی به حساب آورد، با این حال تفاوتی ندارد که این ویروس از چه طریقی ایجاد شده باشد، هر دولتی باید برای جلوگیری از انتظار آن در کشور خود برنامه ای داشته باشد تا بتواند امنیت مردمان خود را حفظ کند.

اقدام جدید دولت روسیه برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا

در این رابطه روسیه به عنوان دومین ابرقدرت جهان اعلام کرده است که از تکنولوژی تشخیص چهره استفاده می کند. این امر باعث خواهد شد تا امکان قرنطینه کردن سریع وجود داشته باشد. درواقع روسیه در همان روزهای ابتدایی انتشار این ویروس در کشور چین، تمامی مرزهای خود را با این کشور بسته است و اقدام جدید آنها در راستای کسب اطمینان و مدیریت بیشتر است. در نهایت این موضوع باعث می شود که امکان قرنطینه سریع چینی هایی که در این کشور وجود دارند نیز کاملا امکان‎پذیر باشد.

مطلب مرتبط: «کرونا» در کمین کسب و کار

در این رابطه دولت روسیه جوایزی را برای اطلاع‎رسانی مردم از تردد چینی ها در سطح شهر قرار داده است تا این کشور در برابر ویروس مذکور در امان نگه داشته شود، با این حال این موضوع می تواند برای کره ای ها و ژاپنی ها که شباهت های بالایی را با چینی ها دارند، مشکل‎ساز باشد. با توجه به سخت‎گیری دولت روسیه، حتی امکان دارد که شاهد اقدامات خشونت‎باری نیز باشیم. حال باید دید که سایر کشورها برای حفظ جان مردم خود در برابر این ویروس، چه برنامه ای را در دستور کار خود قرار می‎دهند.

منبع : nypost
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/iSptXTWF
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه