سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 - 16:41

در شرایطی که تمامی برندهای تولیدکننده گوشی های هوشمند در زمینه قدرت دوربین خود، تنها به کیفیت و مواردی نظیر میزان زوم توجه دارند، وان پلاس از یک خلاقیت جالب پرده ‏برداری کرده است. اگرچه در چند روز اخیر این تیتر را بارها مشاهده کرده ایم و در نگاه اول به نظر می رسد که برند چینی وان پلاس از یک خلاقیت جهانی پرده برداشته است، با این حال واقعیت کاملا متفاوت بوده و کشف جنجالی هیچ ارتباطی به این برند ندارد. درواقع طراحان این شرکت ابدا در فکر ایجاد چنین قابلیتی نبوده و این موضوع توسط یکی از کاربران در هنگام استفاده از قابلیت فیلتر رنگ ها است. این موضوع به صورت تجربی به دست آمده و کاربران به واسطه آن قادر خواهند بود تا محتوای درون ظروف پلاستیکی با قطر کم و داخل لباس را مشاهده نمایند.

جنجال دوربین وان پلاس 8

درواقع این ترفند توسط فردی به نام بن گسکین کشف شده و به اشتراک گذاشتن ویدئو آن باعث شده است تا برخی از سایت ها این خبر را با تیترهای غیرحقیقی منتشر نمایند که بسیار جنجال‎آفرین شده است، با این حال هنوز شاهد واکنش رسمی از سوی مدیران این شرکت نبوده ایم. درواقع با توجه به این امر که در زمان عرضه وان پلاس 8 این ویژگی جالب معرفی نشده است، به همین خاطر فرضیه عمدی بودن آن کاملا نادرست بوده و همه چیز به خاطر حسگرهای فروسرخ به کار رفته در لنز دوربین این محصول است که برای افزایش کیفیت تصاویر به کار رفته است. با این حال این موضوع و توجه بسیار زیاد کاربران به آن می تواند به انگیزه ای برای فعالیت در این زمینه تبدیل شود، با این حال مسئله به این سادگی نبوده و این قابلیت ممکن است برای وان پلاس با شکایت هایی همراه باشد.

درواقع این ویژگی نقض حریم شخصی محسوب شده و ممکن است در آینده شاهد شکایت ‏هایی باشیم. مشابه این ماجرا سال ها قبل برای سونی نیز اتفاق افتاد که دوربین فیلمبرداری آنها در حالت دید در شب قادر بود تا افراد را بدون پوشش ثبت نماید که این مسئله در نهایت باعث جمع ‏آوری تمامی نمونه های این دستگاه شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید