جلوگیری از وقوع متداول ترین اشتباهات برنامه ریزی دارایی - فرصت امروز

پنج شنبه, 24 آبان 1397 - 10:09

عموماً خانواده ها با هر شرایط مالی، در زمان برنامه ریزی برای انحصار وراثت و تصمیم گیری جهت چگونگی تقسیم بندی اموال میان ورثه و خیریه ها، مرتکب اشتباه می شوند. اشتباهی که در بیشتر مواقع رخ می دهد، وارد کردن لیست خیریه ها و پیمان های قابل فسخ در وصیتنامه است.

در حقیقت باید آنچه پس از احتساب مالیات بر اموال باقی می ماند را در نظر گرفت. اکثر افراد در زمان حیات خود حسابی مربوط به دوران بازنشستگی دارند؛ حساب هایی مانند حساب بازنشستگی فردی(IRA) ، حساب 401K و طرح پس اندازی حساب های انفرادی(TSP). کنترل این اموال عموماً از طریق عهدنامه و وصیتنامه افراد ذی نفع امکانپذیر نیست.

جلوگیری از وقوع اشتباهات برنامه ریزی دارایی

در اینجا به چگونگی برنامه ریزی این روند توسط افراد و راه های جایگزین برای انتقال اکثریت اموال به افراد و مؤسسات مورد نظر اشاره می کنیم.

اکثر افراد اموال و دارایی های موجود در حساب بازنشستگی شخصی را برای همسر و فرزندان شان باقی می گذارند. در صورتی که این افراد علاقه مند به کارهای خیر باشند، بخشی از اموال شان بسته به عهدنامه و یا وصیتنامه به خیریه ها اهدا می شود. در این قسمت به چگونگی این روند اشاره می کنیم.

مطلب مرتبط: برنامه ریزی به سبک افراد موفق

سناریوی متعارف

یک زوج خانه ای به مبلغ یک میلیون دلار، حسابی دارای موجودی یک میلیون دلار پس از کسر مالیات و مبلغ یک میلیون دلار در حساب بازنشستگی شخصی خود دارند. در زمان فوت، یک میلیون دلار حساب بازنشستگی شخصی و خانه به فرزندان می رسد. از موجودی حساب پس از کسر مالیات، دارایی 100هزار دلار به خیریه اهدا می شود و 900هزار دلار باقیمانده به فرزندان انتقال می یابد.

مشکلی که در دریافت بودجه حساب بازنشستگی شخصی توسط فرزندان به یکباره و یا به صورت قسطی وجود دارد، مربوط به مشمولیت مالیات بر درآمد برای این مبالغ دریافتی می شود. آیا انجام این کار روش جایگزین دیگری نیز دارد؟

سناریوی جایگزین

همان زوج با همان میزان دارایی، خانه یک میلیون دلاری، حساب یک میلیون دلاری پس از کسر مالیات و یک میلیون دلار در حساب بازنشستگی شخصی را در نظر بگیرید. این زوج 100 هزار دلار از حساب بازنشستگی را به خیریه اهدا می کنند. یک میلیون دلار در حساب پس از کسر مالیات، خانه و 900هزار دلار از حساب بازنشستگی به فرزندان تعلق می گیرد. این عمل چرا خاص و یا بهتر است؟ این زوج با اختصاص مبلغ 100هزار دلار از حساب بازنشستگی، در حقیقت حداقل میزان از دارایی شان را که در مالیات مقرون به صرفه است را به خیریه اهدا می کنند. آنچه اکثر افراد از آن بی اطلاع هستند این است که بر روی مبالغ دریافتی خیریه ها، هیچ گونه مالیاتی در نظر گرفته نمی شود.

اگر از این روش استفاده شود، علاوه بر اهدای 100هزار دلار به خیریه، دریافتی فرزندان نیز پس از کسر مالیات بیشتر خواهد بود.

به خاطر داشته باشید برای هماهنگی این برنامه دو راه وجود دارد. عموماً وصیتنامه و توافق نامه در نمایندگی مدیریت دارایی اصلاح و نگهداری می شوند. انتخاب شخص ذی نفع در حساب بازنشستگی، به وسیله فرمی بسیار ساده صورت می گیرد که توسط مؤسسه و بنگاه و یا کارمندان آنها پر می شود. اطمینان حاصل کردن از هماهنگی این دو راه برای جلوگیری از نابسامانی و اشتباه بسیار حائز اهمیت است.
این تغییر برای حساب بازنشستگیِ Roth از Roth 401(k) منطقی نیست. دلیل آن این است که اموال توزیع شده میان ورثه شامل مالیات نخواهند شد، بنابراین اهدای این اموال به خیریه ها منطقی نیست.

مطلب مرتبط: برنامه‌ریزی رکن اساسی فعالیت تولیدی

هدف اصلی مدیریت دارایی، تضمین گردش مالی به سبک و جهتی خواهد بود که شما خواسته اید. عموماً دولت در آخرین قسمت این لیست قرار دارد. با تعیین و تنظیم آنچه به کسی تعلق می گیرد و آنچه نمی گیرد، شانس بیشتری برای انتقال اموال به افراد و مؤسساتی وجود خواهد داشت که برای شما مهم هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی