دوشنبه, 02 تیر 1399 - 09:11

اگرچه کیفیت تصاویر گوشی های تلفن همراه در چند سال اخیر به حدی زیاد شده است که برخی دیگر تفاوت چشمگیری را میان آنها و دوربین های عکاسی احساس نمی کنند، با این حال یکی از ایرادهای همیشگی به آنها، عدم انتقال حس عکاسی است. درواقع شما هیچ گاه با در دست داشتن حتی بهترین گوشی بازار نیز تجربه ای نظیر دوربین های DSLR را نخواهید داشت.

ProGrip آینده دوربین گوشی تلفن همراه

در این راستا شرکت Shiftcam، اقدام به ایجاد ابزاری کرده است که به واسطه آن گوشی تلفن همراه شما، شباهت بسیاری را به یک دوربین پیدا خواهد کرد. در این رابطه استفاده از لنزهای گیره ای نیز با سهولت بالاتری همراه خواهد بود. این ابزار کمک خواهد کرد تا میزان لرزش دست در هنگام عکس و فیلمبرداری به کمترین میزان ممکن رسیده و این امر باعث افزایش کیفیت تصاویر خواهد شد. با این حال امکانات ابزار مذکور تنها به عکاسی محدود نبوده و می توان از آن به عنوان نگهدارنده گوشی نیز استفاده کرد. درست به مانند هر گریپ دیگری، این ابزار نیز برای حفظ باتری دستگاه برنامه‎ریزی کرده و درون آن یک پاوربانک قدرتمند وجود دارد که باعث خواهد شد تا افراد خیال راحتی را در هنگام عکس و فیلمبرداری برای مدت طولانی داشته باشند.

نکته جالب دیگر این است که این ابزار قابلیت استفاده برای انواع تلفن های همراه را داشته و این امر باعث شده است تا تنها یک مدل از آن تولید شود که البته ممکن است این عدم تنوع حداقل در رنگ و طرح، باعث شود تا میزان استقبال از آن کاهش پیدا کند. با این حال مدیر این شرکت بر این باور است که برای ایجاد جذابیت بصری، افراد می توانند محافظ های طراحی شده را خریداری کنند که در انواع طرح و رنگ ها عرضه خواهد شد. به همین خاطر دلیل برای چنین اقدامی وجود ندارد. قیمت این محصول رقمی در حدود 100 دلار را دارد. حال باید دید که واکنش ها به این طرح جذاب چه خواهد بود؟ درواقع ممکن است این طرح باعث شود تا میزان خرید دوربین های عکاسی حداقل در بین کاربران عادی، با کاهشی شدید مواجه شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید