دوشنبه, 17 شهریور 1399 - 09:00

بیل گیتس در جدیدترین سخنرانی خود، به تحسین خودروهای الکتریکی و مزایای آن پرداخت، با این حال وی هیچ گونه اشاره ای به برند تسلا نداشته است و سایر شرکت های فعال در این زمینه نظیر پورشه و تویوتا را مورد مثال قرار داد. این امر اگرچه در ظاهر بسیار عجیب است، با این حال برای درک دلیل آن باید به اتفاقات پیرامون دو شخصیت ایلان ماسک و بیل گیتس طی چند ماه اخیر نگاهی بیندازیم. درواقع نقطه شروع این اتفاق را باید اظهار نظرهای عجیب آقای ماسک در رابطه با ویروس کرونا و انتقادهایی دانست که وی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به آقای گیتس داشته است.

انتقام سبک بیل گیتس

در این رابطه اگرچه تا مدتی موسس مایکروسافت هیچ گونه واکنشی را از خود نشان نمی ‎داد، با این حال به نظر می ‎رسد که وی در حال تلافی کردن به شیوه خاص خود است. بدون شک شخصیتی نظیر بیل گیتس که به نماد موفقیت، ثروت و انجام اقدامات خیرخواهانه تبدیل شده است، مورد توجه جهانی بوده و عدم ذکر نام تسلا در حالی که بهترین برند فعال در زمینه تولید خودروهای الکترونیکی محسوب می ‎شود، برای وجهه این برند بسیار بد خواهد بود.

در ادامه سخنرانی آقای گیتس اظهار امیدواری کرده است که در نهایت قیمت این خودروها، برابر با مواردی بشود که از سوخت فسیلی استفاده می ‎کنند. درواقع قیمت بالاتر، به جدی ‎ترین مانع خرید این خودروها تبدیل شده است. تحت این شرایط کاهش هزینه باعث خواهد شد تا امکان استفاده گسترده از این وسایل با سوخت پاک، مهیا شود. حال باید دید که در نهایت این درگیری ‎ها بین دو کارآفرین نابغه عصر حاضر، به چه سرانجامی می ‎رسد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید