یکشنبه, 10 فروردين 1399 - 12:58

نشانه هایی وجود دارد که بیانگر موفق‎آمیز بودن و یا شکست شما در مصاحبه کاری خواهد بود. سنجش این موارد از این منظر بسیار مهم است که شما نهایت تلاش خود را کرده و بدانید که تا چه حد باید به آینده خود خوشبین باشید. درواقع هنگامی که تکلیف شما سریعا مشخص شود، گزینه های دیگر را از دست نخواهید داد. در این راستا به بررسی پنج نشانه رایج خواهیم پرداخت.

1-شما قادر به پاسخ دادن به سوالات نیستید

نشانه های یک مصاحبه کاری ناموفق

فرد مصاحبه‎کننده ممکن است در رابطه با موارد مختلف از شما سوالی را بپرسد، بدون شک اگر شما در برابر آنها سکوت کنید، باید کار خود را تمام شده بدانید. درواقع یک استاندارد وجود دارد که باید به بیش از 80درصد سوالات پاسخ مناسب داده شود، در غیر این صورت فرد مصاحبه‎کننده شما را از لیست اصلی خود خارج خواهد کرد. در این رابطه بررسی سوالات رایج مصاحبه های شغلی، می تواند کمک بسیار خوبی برای شما باشد.

2-فرد مصاحبه‎کننده با شما ارتباط چشمی برقرار نمی کند

این امر به معنای آن خواهد بود که شما کمتر از حد تصور بوده اید. این موضوع را به سادگی می-توان در حالت چهره وی مشاهده کرد. به همین خاطر اگر فرد مصاحبه‎کننده در ابتدا خندان و پرانرژی است و بعد از مدتی به فردی عبوس تبدیل می شود، بدون شک شما گزینه مدنظر نبوده اید، با این حال اگر از ابتدا این حالت وجود دارد، دیگر نمی توان براساس آن قضاوت کرد.

مطلب مرتبط:باید ها و نباید ها در مصاحبه استخدامی

3-کار به صورت آزمایشی به شما پیشنهاد شده است

این امر به معنای آن خواهد بود که شما دقیقا مطابق میل شرکت نیستید و شرایط یک رقابت ایجاد شده است. در این شرایط توصیه می شود تا به دنبال گزینه های دیگری باشید. علت این امر به این خاطر است که روند یک استخدام درست این است که شما سریعا استخدام شوید و این امر باعث می شود تا زمانی را به صورت رایگان کار کنید. بدون شک در صورت عدم تایید شما، ضربه روحی سنگینی را متحمل خواهید شد، با این حال اگر تضمینی برای استخدام بعد از سپری کردن این دوره وجود داشته باشد، مانعی برای قبول آن وجود ندارد و داستان کاملا متفاوت خواهد بود.

4-مصاحبه بیش از حد کوتاه و با پایانی غیرمنتظره است

معمولا یک مصاحبه کاری باید در حدود نیم ساعت زمان را اشغال کند. اگرچه این میزان برای شرکت-های مختلف کمی متفاوت است، با این حال اگر مصاحبه شما در زمانی کمتر از 15 دقیقه به پایان خود برسد، به این معنا خواهد بود که فرد مصاحبه‎کننده شما را از لیست خود خارج کرده و دیگر دلیلی برای ادامه حس نمی کند. تحت این شرایط بهتر است تا به دنبال شغلی دیگر برای خود باشید. این امر باعث می شود تا در زمان شما صرفه‎جویی شود.

5-زمانی برای شروع کار اعلام نشده است

معمولا در مصاحبه های موفقیت آمیز، فرد مصاحبه‎کننده زمان تقریبی اعلام نتیجه و شروع کار شما را اعلام خواهد کرد، با این حال اگر این اتفاق رخ نداد، احتمالا هرگز با پاسخی مواجه نخواهید شد.

تمامی این موارد می تواند نشانه های شکست شما در مصاحبه باشد، با این حال شما می توانید حتی از این اتفاق تلخ نیز دستاوردهایی را داشته باشید. برای مثال از فرد مصاحبه‎کننده بخواهید تا برای شما تحلیل خود را ارسال کنند. در این رابطه لازم است تا علت این خواسته خود را نیز مطرح کنید. درواقع این اطلاعات باعث می شود تا شما نسبت به ضعف های خود آگاه شده و بهترین برنامه‎ریزی را برای رفع آنها داشته باشید. همچنین توصیه می شود تا سوالات را تا زمانی که حضور ذهن دارید، در جایی یادداشت کرده و آن را برای مصاحبه بعدی خود مرور کنید. همچنین این امر که قبل از مصاحبه بعدی خود، اطلاعات بیشتری را به دست آورید، کمک خواهد کرد تا با مشکلات کمتری نیز مواجه شوید. در نهایت این نکته را فراموش نکنید که عدم قبولی شما به معنای یک گناه بزرگ و بی‏لیاقتی نبوده و نباید خود را سرزنش کنید. درواقع اگر روحیه خود را از دست بدهید، همه چیز نابود خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید