جمعه, ۱۱ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Fri, 1 Mar(3) 2024 /
           
فرصت امروز

7 گام شروع بازاریابی اینترنتی

2 سال پیش ( 1400/7/6 )
نویسنده : سی کوان   مترجم : امیر آل علی  

بازاریابی اینترنتی تنها برای برندها مهم نبوده و یکی از فرصت های شغلی بسیار مناسب در جهان امروز محسوب می شود. با این حال بسیاری از افراد دقیقا نمی دانند که چگونه باید خود را برای این حوزه مهم آماده کنند. همین امر باعث می شود تا اقداماتی را انجام دهند که نتیجه آن، ناامید شدن و شکست های متوالی است. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بهترین مثال برای کسب هر مهارتی این است که چنین اقدامی درست به مانند دوچرخه سواری بوده و در ابتدا شما با اقدامات ساده و انواع کمک ها، کار را شروع می کنید. به همین خاطر نباید عجله بیش از حد داشته باشید. در کنار این مسئله نکته دیگری که لازم است تا به آن توجه داشته باشید این است که صبر داشتن به معنای تعلل کردن هم نبوده و آمارهای جهانی در این زمینه حاکی از آن است که شما باید در کمتر از یک سال بتوانید مهارتی جدید را به دست آورید. درواقع بسیاری از افراد به دلیل ترس های خود، یادگیری را با تاخیر مواجه می کنند و اقدامات را در اصطلاح کش می دهند. نتیجه این امر نیز از دست دادن زمان به عنوان مهمترین دارایی خواهد بود. در ادامه هفت گامی را بررسی خواهیم کرد که زمینه آماده شدن شما به صورت طبیعی برای حوزه بازاریابی اینترنتی را مهیا خواهد ساخت. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تمامی این اقدامات کاملا رایگان بوده و به همین خاطر هر فردی می تواند آنها را به اجرا درآورد. 

7 گام شروع بازاریابی اینترنتی

1-وب سایت خود را ایجاد نمایید 

7 گام شروع بازاریابی اینترنتی

امروزه بازار به سمتی در حال حرکت است که مدرک گرایی، کمرنگ شده است. درواقع برای مدیران مهم این است که بتوانید وظایف را به خوبی انجام دهید. در این زمینه اصطلاحی وجود دارد که بیانگر آن است که افراد باید کاری را انجام دهند و این موضوع از عهده مدرک خارج است. در این زمینه می توان انواع افرادی را مشاهده کرد که صرفا آموزش تئوری داشته اند و کار برای آنها، نقطه شروع عملی کردن دانسته ها محسوب می شود. این موضوع امری خطرناک بوده و باعث می شود که یک برند، به صفحه تمرین تبدیل شود. نکته جالب این است که حتی بالاترین سطح اطلاعات، در مرحله اقدام با خطاهایی مواجه می شود. دلیل این امر نیز به این خاطر است که موارد تئوری ممکن است در بازارهای مختلف نتایج متفاوتی را داشته باشد. درواقع ممکن است شما دانش خود را از اطلاعات فردی به دست آورده باشید که تنها در بازار داخلی خود کار کرده و کتاب هایی را مطالعه کنید که شرایط مختلف در آن بررسی نشده است. تحت این شرایط طبیعی است که ریسک کار شما بالا باشد. با این حال اگر از همان ابتدا، تمرین های هرچند سبکی را داشته باشید، بدون شک مهارت بهتری را هم به دست خواهید آورد. این امر درست به مانند یادگیری زبان مادری است که همه ما در ابتدا تمرین کرده ایم و بعدها در مدارس موارد تئوری را گذراندیم. درواقع آموزش درست در هر زمینه ای هم باید به این صورت باشد. در این راستا می توانید با ایجاد یک وب سایت که رایگان است، فعالیت خود را در زمینه بازاریابی اینترنتی آغاز کنید و با تحلیل مداوم صفحات برتر، تمرین های لازم را داشته باشید. در این زمینه نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که نتیجه اقدام شما با توجه به این امر که صرفا یک تمرین محسوب می شود، ابدا اهمیتی نداشته و نباید منجر به ناامیدی شما شود. در این زمینه اگر بتوانید آموزش های لازم برای ایجاد یک وب سایت در محیط وردپرس را داشته باشید، بدون شک تمرینی حرفه ای تر را هم خواهید داشت. در این رابطه با یک جست و جوی ساده در بستر اینترنت، با انواع آموزش ها مواجه خواهید شد. 

مطلب مرتبط: بازاریابی اینترنتی موفق با 25 ابزار کاربردی

2-یک کانال بازاریابی اینترنتی را انتخاب کنید 

7 گام شروع بازاریابی اینترنتی

برای درک بهتر کانال، کافی است بدانید که منظور حوزه های اصلی در زمینه بازاریابی اینترنتی محسوب می شود که به صورت کلی شامل: بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی شبکه های اجتماعی و سئو است. بدون شک پرداختن به تمامی آنها به یک باره، امری بسیار سخت خواهد بود. به همین خاطر توصیه می شود که در ابتدا یکی از آنها را انتخاب کرده و بر روی آن متمرکز شوید. در بستر اینترنت انواع آموزش های رایگان وجود دارد که برای شروع فعالیت شما، کاملا کافی خواهد بود. با این حال هنر اصلی شما در این بخش، بررسی اقدامات انجام شده و پیدا کردن نقاط قوت و ضعف برندهای دیگر است. در این زمینه فراموش نکنید که شما تنها باید یک هفته را به آموزش و بررسی هر یک از این موارد اختصاص دهید تا اطلاعات اولیه را به دست آورید. به همین خاطر شما تنها به یک ماه زمان نیاز خواهید داشت. در رابطه با ترتیب یادگیری، همه چیز به سلیقه خودتان بستگی دارد. 

3-آموزش خود را به سطح نیمه حرفه ای برسانید 

7 گام شروع بازاریابی اینترنتی

در این مرحله لازم است تا دو ماه زمان را برای آموزش نیمه حرفه ای مباحث قبلی اختصاص دهید. خوشبختانه از زمان شیوع ویروس کرونا، بسیاری از دوره های آموزشی رایگان شده که با یک جست و جوی ساده می توانید انواع آنها را مشاهده کنید. در این زمینه حتی جست و جو در یوتیوب و مطالعه مقالات متنوع نیز بسیار مناسب خواهد بود. درواقع امروزه در جهانی هستیم که شیوه های آموزشی بسیار متنوع شده است. به همین خاطر در این رابطه مشکل خاصی وجود ندارد. نکته بسیار مهم در این بخش، افزایش میزان تمرین ها است. درواقع شما نباید تا زمانی که یک موضوع را به خوبی نتوانسته اید در مرحله عملی به اجرا درآورید، رها کرده و به سراغ موضوعی جدید باشید. عضویت در گروه های لینکدین مرتبط، این شانس را برای شما به وجود می آورد که ایرادات خود را مطرح کرده و پاسخ های مناسب را دریافت کنید. 

مطلب مرتبط: 5 دوره آموزش بازاریابی اینترنتی که در سال 2021 نباید از دست بدهید

4-با ابزارهای رایگان در زمینه بازاریابی اینترنتی آشنا شوید 

در رابطه با ابزارهای رایگان نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که معمولا همه نرم افزارهای پولی هم نسخه رایگان دارند که ممکن است امکانات کمتری داشته باشد و یا با محدودیت زمانی برای استفاده از آنها مواجه شود. در این مرحله ممکن است وسوسه شوید که اقدام به خرید آنها نمایید. با این حال فراموش نکنید که در بازار، هزاران نرم افزار و اپلیکیشن وجود دارد که در صورت خرید آنها، مبالغ هنگفتی را متحمل خواهید شد. به همین خاطر اقدام هوشمندانه این است که در ابتدا بدانید که کدام یک از آنها برای شما کاربرد لازم را دارد. این امر تنها زمانی امکان پذیر است که با آنها کار کرده و آشنایی های لازم را به دست آورید و خوشبختانه انواع آموزش کار با محیط نرم افزارها در یوتیوب وجود دارد که می توانید به صورت مرحله به مرحله، با آنها پیش بروید. در این مرحله لازم است تا به صورت مداوم، نرم افزارهای کاربردی یادداشت نمایید تا بعدها نسبت به خرید آنها تصمیم بگیرید. مدت زمان این اقدام اگر به صورت روزانه حداقل سه ساعت زمان را اختصاص دهید، بیش از دو ماه نخواهد بود. 

5-هر روز تمرین داشته باشید 

پس از طی کردن چهار مرحله فوق، شما نیاز دارید تا تمای دانسته ها را به صورت همزمان تمرین نمایید و دلیل این امر نیز به این خاطر است که همواره این احتمال وجود دارد که به علت تمرکز به تمرین های جدید، موارد قدیمی فراموش شود. در این رابطه شما نهایتا به دو هفته زمان نیاز خواهید داشت. همچنین با مطالعه مقالاتی نظیر اشتباهات رایج بازاریاب های اینترنتی، می توانید خود را برای شروع فعالیت در بازار، آماده تر نمایید. 

6-نخستین شغل خود را پیدا کنید 

در این مرحله نیاز است که شما توانایی های خود را در بازار واقعی بسنجید به همین خاطر نیز ضروری است تا برای خود شغلی را پیدا کنید. در این رابطه تفاوتی ندارد که برند تا چه اندازه کوچک است و چه سطح درآمدی دارید. درواقع ملاک انتخاب شما باید فضایی باشد که بیشترین استفاده از شما بشود و حتما یک همکار دیگر داشته باشید تا بتوانید از تجربه او استفاده کنید. در این زمینه اگر برندی را پیدا کنید که برای کارمندان خود دوره های آموزشی مرتبط هم برگزار می کند، بدون شک انتخاب بهتری خواهد بود. این نکته را به خاطر داشته باشید که شروع کار هرچند هم که کوچک باشد، زمینه اشتغال در سطح های بالاتر را به همراه خواهد داشت و با پیشنهادها و فرصت های جدید آشنا خواهید شد. این امر در حالی است که تا مرحله قبل، ابدا در بازار شناخته شده محسوب نمی شوید و گمنام هستید. درواقع برندهای بزرگ، ابدا به فردی اعتماد نخواهند کرد که سابقه کار موفق ندارد. 

مطلب مرتبط: 10 نکته بازاریابی اینترنتی در سال 2021

7-رزومه ای برای خود ایجاد نمایید 

7 گام شروع بازاریابی اینترنتی

به عنوان توصیه آخر، لازم است تا در تلاش برای بهبود رزومه خود باشید. این نکته را فراموش نکنید که بازاریابی اینترنتی یک شغل تمام وقت محسوب نشده و شما حتی می توانید به صورت دورکاری هم فعالیت کنید تا مدیریت زمان بهتری شکل گیرد و فرصت برای همکاری با برندهای بیشتری، وجود داشته باشد. در این زمینه شما با توجه به این امر که در حوزه خود کسب درآمد دارید، لازم است تا مقداری از آن را صرف بهبود مداوم کنید. این امر به معنای آن است که شما باید بهترین دوره های آموزشی و منابع را تهیه کنید. درواقع در این بخش شما باید هر کاری که به بهبود رزومه شما کمک می کند را انجام دهید. 

منبع : ahrefs
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/bdlenYnt
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید بلیط هواپیماخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوش
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه