یکشنبه, 21 مهر 1398 - 09:08

اگرچه ممکن است تصور کنید که استرس، یک فشار روانی بوده و هیچ گونه تاثیری را بر روی سلامت شما به همراه نخواهد داشت، با این حال نتایج آمارها و تحقیقات حامی از آن است که جسم و ذهن، کاملا با یکدیگر در ارتباط بوده و این امر باعث می شود تا یک مشکل به مانند استرس، تمامی بخش های بدن را تحت تاثیر قرار دهد. در این رابطه توجه داشته باشید که این امر، یک واکنش طبیعی در هر فردی بوده و دلیلی برای نابودی کامل آن وجود ندارد. با این حال لازم است تا از موارد بیهوده و طولانی مدت آن، جلوگیری کنید. در این رابطه اگرچه راهکارهای متعددی معرفی شده است، با این حال بدون شک توجه به تجربه و پیشنهادات افراد موفق، بهترین گزینه-های موجود محسوب می شود. در همین راستا و در ادامه به بررسی سخنان ایلان ماسک در زمینه راهکارهای کاهش استرس، خواهیم پرداخت.

1-خود را درگیر نگه دارید

سخنان ایلان ماسک

زمان بیکاری، خود بزرگترین عامل برای فکر کردن به مواردی است که زمینه استرس را فراهم خواهد کرد. به همین خاطر بسیار مهم است که مشغله کاری خود را در بالاترین حد ممکن، نگه دارید. در این رابطه توجه داشته باشید که فعالیت کردن، باعث خواهد شد تا استرس های شما نیز کاهش پیدا کند. علت این امر به این خاطر است که شما در حال تلاش برای رسیدن به هدفی هستید و این امر باعث خواهد شد تا دیگر دلیلی برای استرس بیش از حد، وجود نداشته باشد. به همین خاطر برای مقابله با استرس های خود، توصیه می شود تا مسئولیت ها را افزایش دهید.

مطلب مرتبط: 6 توصیه ایلان ماسک برای افزایش بازدهی

2-خود را مسئول تمامی اتفاقات پیرامون بدانید

بسیاری از افراد در برخورد با مسائل، به دنبال مقصر و بهانه هایی هستند. این امر در حالی است که هر فرد، تنها مسئول اتفاقات پیرامون خود بوده و لازم است تا این امر را به باور قلبی خود تبدیل کند. تحت این شرایط تمامی توجه شما بر روی رفع مشکلات خواهد بود. همچنین توجه داشته باشید که باید با علم و آگاهی کافی وارد هر حوزه ای شوید، در غیر این صورت اقدامی پرریسک را انجام داده اید که بدون شک عدم اطمینان شما، خود استرسی را به وجود خواهد آورد که کاهش آن تقریبا غیرممکن خواهد بود.

3-دیدگاه مخصوص به خود را داشته باشید

ایلان ماسک عنوان کرده است که او توجهی به صحبت های پیرامون تصمیمات خود ندارد. درواقع بسیاری از اقدامات وی با نقدهای جدی از سوی صاحب نظران مواجه بوده با این حال وی با بی توجهی به آنها، تمرکز خود را بر روی به نتیجه رساندن اقدامات قرار داده است. همین امر نیز باعث شده تا با کسب نتایج دور از انتظار، همگان را به تعجب و تحسین وا دارد. به همین خاطر تفاوتی ندارد که چه تعداد افراد مخالف و یا موافق وجود دارد، شما تنها باید طبق اصول و باورهای خود اقدام کنید. در این رابطه فراموش نکنید که افراد برای خود رویاها و چشم اندازهایی را دارند که ممکن است سایرین نسبت به آن غافل بوده و با قدرت درک آن را نداشته باشند. به همین خاطر نباید اجازه دهید گفته های دیگران، به عاملی برای استرس شما تبدیل شود.

4-آرمان ها و دلایل اقدامات خود را مرور کنید

همان گونه که در بخش مقدمه نیز عنوان شد، حتی تحت بهترین شرایط نیز ممکن است دچار استرس شوید. به همین خاطر نمی توان همواره در این رابطه پیشگیری هایی را انجام داد. تحت این شرایط توصیه می شود تا به محض درگیر شدن به استرس، آرمان ها و دلایل اقدامات خود را یادآوری کنید. این امر باعث خواهد شد تا انگیزه شما جانی دوباره به خود گرفته و استرس شما، کمترین میزان تاثیر را به همراه داشته باشد. درواقع با توجه به این امر که استرس، بر اثر فکر کردن به وجود می آید، با منحرف کردن توجه خود، می توان در این رابطه اقدامات سودمندی را انجام داد.

5-مدیریت زمان درستی را داشته باشید

یکی از الزامی ترین اقدامات برای موفقیت، مدیریت درست زمان محسوب می شود. فراموش نکنید که به تاخیر افتادن اقدامات، خود یکی از دلایل اصلی بروز استرس محسوب می شود. به همین خاطر اگر عادت های رفتاری مشخص و برنامه زمانی دقیقی را داشته باشید، یکی از زمینه های استرس را نابود خواهید کرد. همچنین این امر که خودشناسی خوبی را داشته باشید، باعث خواهد شد تا انتظارات شما از خودتان، همواره در سطح معقولی قرار داشته باشد. در نهایت فراموش نکنید که شما هیچ گاه تنها نیستید. به همین خاطر کمک گرفتن از دیگران را نشانه ضعف تلقی نکنید.

6-فردی مغرور نباشید

بدون شک هر فردی اشتباه خواهد کرد. درواقع هدف تنها این می تواند باشد که کمتر دچار اشتباه شوید. به همین خاطر نباید از اعتراف به اشتباهات خود واهمه ای داشته باشید. با این حال بسیاری از افراد به دلیل غرورهای بی مورد خود، از اعتراف به اشتباهات خودداری کرده و حتی در تلاش برای پنهان کردن آنها نیز هستند. همین امر نیز باعث خواهد شد تا افراد همواره ذهنی مشغول را داشته و با استرسی همیشگی همراه باشند. به همین خاطر با اصلاح تفکرات و عقاید نادرست، می توان استرس های خود را با کاهشی چشمگیر مواجه ساخت. در نهایت فراموش نکنید که هیچ فردی نباید از تغییر کردن خودداری کند. این امر یکی از الزامات پیشرفت محسوب شده و بسیار از مشکلات آتی را از میان خواهد برد.

مطلب مرتبط: راهکارهای موفقیت به روش ایلان ماسک

7-مقایسه را کنار بگذارید

یکی از بدترین مشکلات رایج افراد، مقایسه است. با نگاهی واقع بینانه پی به این امر خواهید برد که هیچ دلیلی برای مقایسه خود با سایرین وجود نداشته و هر فرد تنها باید بر روی اهداف متمرکز بماند. فراموش نکنید که افراد با یکدیگر متفاوت بوده و شرکت-ها نیز از شرایط و امکانات مختلفی برخوردار هستند. به همین خاطر مقایسه تنها باعث خواهد شد تا فشارها بر روی شما افزایش پیدا کند. بدون شک تحت این شرایط استرس امری طبیعی خواهد بود. به همین خاطر ضروری است نه تنها خود، بلکه سایرین را با فرد یا افرادی دیگر مقایسه نکرده و تنها به دنبال انجام کارهایی باشید، که برای آن برنامه ریزی کرده اید. درواقع به هر نحوی که با سایرین رفتار کنید، آنها نیز به همان شکل با شما برخورد خواهند داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی