سه شنبه, ۱۸ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Tue, 7 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز

چالش کاهش راندمان کاری

2 سال پیش ( 1399/5/11 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : جیمز مور  

یکی از مهمترین دغدغه کارمندان سراسر جهان، افزایش دستاوردهای آنها از فعالیتی است که در حال انجام آن هستند. با این حال بدون آگاهی از اقدامات تاثیرگذار در این رابطه، ممکن است بیش از حد زود ناامید شده و علاقه اولیه نسبت به کار خود را نیز از دست بدهید. نکته جالب این است که راهکارهایی که قصد بررسی آنها را داریم، مواردی هستند که برای بسیاری از افراد کاربردی بوده و همین امر باعث شده است تا در رابطه با آنها صحبت کنیم.

1-عادت های کاری خود را تغییر دهید

چالش کاهش راندمان کاری

درگیر شدن با روزمرگی یکی از دلایلی محسوب می شود که باعث خواهد شد تا راندمان کاری افراد با کاهشی شدید مواجه شود. در این رابطه شما می توانید با اقداماتی نظیر تغییر روتین و قرار دادن اقدامات مورد علاقه در ابتدای صبح، میزان تمایل به ادامه فعالیت و روحیه خود را ارتقا دهید. در نهایت موارد دیگری نظیر رقابت با خود، تنوع در نحوه استراحت، جشن گرفتن دستاوردها و کمک از سایرین هم تیمی ها از جمله راهکارهایی محسوب می شود که با انجام آنها، تغییرات بسیار خوبی را در وضعیت خود مشاهده خواهید کرد. در این رابطه توصیه می شود که آمارهای هفتگی در رابطه با عملکرد خود تهیه کنید تا امکان مقایسه، به وجود آید.

2-به کار خود معنا بدهید

اگر تصور کنید که کاری ارزشمند را انجام نمی دهید، بدون شک تمایلی برای ارائه بهترین نسخه از خودتان را نخواهید داشت. در این رابطه شما می توانید فعالیت خود را معنادار کنید. برای مثال ایجاد دوستانی در شرکت، توجه به دلایل اقتصادی، ایجاد سرگرمی، آموزش مداوم و داوطلب بودن برای اقدامات جدید همگی از جمله مواردی محسوب می شود که شما را به این سطح نزدیک خواهد نمود.

مطلب مرتبط: چگونه راندمان کاری خود را افزایش دهیم

3-کمک به دیگران را جدی بگیرید

برای این امر که احساس ارزشمند بودن را داشته باشید و جوی مثبت در شرکت شکل گیرد که نتیجه آن پیشرفت مداوم است، باید روحیه کمک کردن به سایرین را در خود تقویت نمایید. این امر باعث خواهد شد تا آنها نیز به سمت چنین رفتارهایی سوق پیدا کنند. این اقدام به بهبود روابط شما نیز کمک خواهد کرد و پس از مدتی، شرکت به مکانی ایده آل برای شما تبدیل می شود.

4-با مدیریت صحبت کنید

بدون شک هر فردی اهداف شخصی ای نیز داشته و تمایل دارد تا به آنها برسد. در این رابطه شما می توانید با مدیر شرکت در رابطه با هر یک از آنها صحبت کنید. در این رابطه اگرچه ممکن است با پاسخ منفی مواجه شوید، با این حال حداقل تکلیف شما مشخص شده و می دانبد که تا چه سطحی می توانید از موقعیت حال حاضر خود توقع داشته باشید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می توانید هدفی جدید را برای خود تعیین کنید. برای مثال با درخشش در شغل فعلی خود، توجه مدیران شرکت هایی را جلب کنید که ایده آل های شما را داشته و کاملا در مسیر اهداف شخصی شما قرار دارند.

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/LDeFuqWM
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه