سه شنبه, 07 مرداد 1399 - 10:00

یکی از اقدامات جذاب گوگل به عنوان محبوب ‎ترین موتور جست و جو گر جهان، ارائه آمارهای مختلف در رابطه با سایت ‎ها است. در این رابطه از چند سال گذشته این برند تلاش کرده است تا با اقداماتی نظیر ارائه ابزارهای لازم، فضای سایت‎ ها را برای کاربران تلفن همراه نیز بسیار مناسب نماید. به همین خاطر نیز اعلام شده بود که امسال شاهد نخستین رتبه ‏بندی نسخه موبایل سایت ‎های مختلف توسط گوگل خواهیم بود. با این حال بحران کرونا باعث شده است تا جمع ‎آوری اطلاعات در این زمینه با مشکل مواجه شود.

نخستین ضربه کرونا گوگل

همچنین شرایط حال حاضر باعث شده است تا میزان استفاده افراد از اینترنت افزایشی چشمگیر را پیدا کند و به همین خاطر ممکن است آمارها غیرواقعی باشند. این امر در حالی است که فعالیت برخی از سایت‎ ها نیز با کاهش شدید مواجه شده و این امر دقت آمار را کاهش خواهد داد. درواقع گوگل ابدا تمایل ندارد که نخستین اقدام او در این زمینه، ضعیف باشد.

در همین راستا زمانی جدید برای این طرح ضروری اعلام شده است که ماه مارس سال 2021 خواهد بود. این امر به معنای فرصتی مجدد برای سایت‎ ها است که وضعیت خود را بهبود بخشیده و جایگاه بهتری را به دست آورند . در این رابطه شاهد پیش‎ بینی ‎هایی نسبت به 10 سایت برتر هستیم و باید دید که در نهایت این رتبه ‎بندی، تا چه اندازه با انتظارات، مطابقت خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید