پنجشنبه, ۳ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Thu, 23 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - ناپلئون هیل

5 سال پیش ( 1398/1/12 )
پدیدآورنده : امیر آل‌علی   پدیدآورنده : بیپلاب گوش   پدیدآورنده : موفقیت  

ناپلئون هیل از جمله پیشگامان سبک جدید نویسندگی در زمینه موفقیت است که معروف ترین اثر او بیندیشید و ثروتمند شوید است که از جمله پرفروش ترین کتاب های جهان محسوب می شود. درواقع دیدگاه های وی در این زمینه به اندازه ای دقیق و جذاب بوده است که باعث شد تا به یکی از مشاوران ارشد دو رئیس جمهور آمریکا، آقای فرانکلین دی روزولت و توماس وودرو ویلسون تبدیل شود. جالب است بدانید که در تاریخ تعداد کمی مشاور وجود دارد که موفق شده باشد تا به دو رئیس جمهور مشاوره دهند. به همین خاطر نیز می توان اطمینان کسب کرد که با فردی کاملا استثنایی مواجه هستیم. وی نخستین اقدام های نویسندگی خود را هنگامی که تنها 13 سال داشت شروع کرده و در مدت زمان کوتاهی موفق شد تا به کمک قلم توانای خود، توجه بسیاری از نشریه ها را جلب کند. وی همواره مصاحبه با افراد بزرگی نظیر توماس ادیسون، الکساندر گراهام بل و هنری فورد را حاوی درس های بسیار بزرگی عنوان کرده که در شیوه نگرش وی تاثیر بسیار عمیقی را داشته است. همین امر نیز باعث شد تا نویسندگی را با کتاب قوانین موفقیت، آغاز کد. با توجه به توضیحات ارائه شده، در ادامه به بررسی 10 راز موفقیت از نگاه وی خواهیم پرداخت.

راز موفقیت ناپلئون هیل

1-تمامی راه های رسیدن به موفقیت مدنظر خود را امتحان کنید

توماس ادیسون برای یافتن سیم مناسب برای لامپ ها، بیش از هزار بار تلاش کرد. این امر تنها مختص به وی نبوده و با نگاهی واقع‎بینانه به این نکته پی خواهید برد که تمامی افراد بزرگ تاریخ برای رسیدن به جایگاه مدنظر و اهداف خود، شکست های بسیار را متحمل شده اند. تحت این شرایط شما دو راهکار بیش-تر ندارید، نخست اینکه با نخستین نشانه های شکست در تلاش برای حفظ وضع موجود و ماندن در محیط امن خود باشید و یا به مانند افرادی نظیر والت دیزنی، اوپرا وینفری و... تمامی مسیرها را برای یافتن و یا ساخت جاده مخصوص خود، طی کنید. درواقع نقطه شروع برای رسیدن به موفقیت اشتیاق است. به همین خاطر نیز بسیار مهم است که در همان ابتدای کار، نسبت به میزان تمایل خود اطمینان کسب کرده و سپس به دنبال کنار گذاشتن ترس های خود باشید. با قدم گذاشتن و تلاش روزافزون، مشاهده خواهید کرد که ریشه تقریبا تمامی ترس ها کاملا ذهنی بوده و هیچ مانع جدی ای وجود نداشته است.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - دیل کارنگی

2-قبل از مدیریت بر روی دیگران، خود را مدیریت کنید

تقریبا تمامی افراد در زمینه مدیریت نظرات اشتباهی داشته و از اهمیت آن برای خود غافل هستند. با این حال شما هیچ گاه نمی‎توانید به فردی موفق تبدیل شوید تا زمانی که در ابتدا مدیریت خود را برعهده نگرفته باشید. درواقع موفقیت نیازمند برنامه‎ریزی و سرمایه ‎گذاری بر روی خود است که در این زمینه لازم است تا نخستین تمرینات مدیریتی را بر روی خود انجام دهید. بدون شک تمامی انتظارات شما در رابطه با مقوله مدیریت مانند احترام، لازم است تا مدت ها قبل توسط خودتان به اجرا گذاشته شود. در آخر فراموش نکنید که کارمندان شغل خود را ترک نکرده و استعفا و تغییر شغل آنها تنها ناشی از مدیریت بد شرکت است. به همین خاطر نیز لازم است تا خود را برای این مسئولیت به خوبی آماده کنید. برای مثال عدم وجود تنش از جمله الزامات است که باعث خواهد شد تا بتوانید با تمرکز بالا روی اقدامات خود کار کنید. این امر در رابطه با شرکت ها نیز صادق است و درگیری مداوم با سایر برندهای رقیب به معنای از دست رفتن زمان و فرصت ها خواهد بود و باعث آشکار شدن تمامی شیوه های تهاجمی و یا تدافعی شما خواهد شد که بدون شک این امر به معنای آسیب‎پذیر شدن شرکت شما است.

3-یک فرد موفق دیگر را به عنوان الگوی خود قرار دهید

هر فردی نیازمند الگویی است تا با مقایسه خود با آن بتواند در مسیر بهبود گام بردارد. درواقع این امر باعث خواهد شد تا شما اقداماتی را انجام دهید که نتیجه‎بخش بودن آنها تضمین شده باشد و این امر دشواری های مسیر شما را با کاهش مواجه خواهد ساخت. با این حال فراموش نکنید که شرایط هر فردی با سایرین متفاوت است. به همین خاطر ضمن اهمیت انتخاب فردی که بیش ترین ارتباط را با شما دارد، لازم است تا به تفاوت ها نیز توجه داشته و به فردی صرفا تقلیدکار تبدیل نشوید. در نهایت ارتباط با افراد موفق و مطالعه آثار آنها می تواند به چارچوب فکری بهتر و یافتن راهکارهای موفقیت برای شما کمک کند.

4-مسئولیت‎پذیر باشید

این امر را به عنوان یک باور در ذهن خود شکل دهید که افرادی که بیش از درآمد خود تلاش می کنند، در آینده ای نه چندان دور به موقعیتی دست پیدا خواهند کرد که شرایط کاملا برعکس شده و میزان درآمد آنها به رقمی به مراتب فراتر از میزان کار و فعالیت آنها تبدیل خواهد شد. با این حال برای رسیدن به این شرایط لازم است تا مسئولیت های زندگی خود را به خوبی شناسایی کرده و آنها را به اولویت اول زندگی خود قرار دهید. این امر باعث خواهد شد تا تلاش‎های شما در مسیر درست انجام گرفته و امکان مدیریت زمان مناسب شکل گیرد. در نهایت فراموش نکنید که هیچ چیز به صورت رایگان در اختیار شما قرار نخواهد گرفت و برای رسیدن به وضعیت مطلوب لازم است تا هزینه آن را که تلاش و سختی کشیدن است، پرداخت کنید.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان_جیم کالینز

5-هدفی بزرگ را برای زندگی خود داشته باشید

یک هدف بزرگ باعث خواهد شد تا شما همواره در مسیر پیشرفت و ترقی باشید. این امر در حالی است که با انتخاب یک سطح محدود و مشخص، دیگر تمایلی برای تلاش بیش از حد و رشدی مداوم وجود نداشته و داستان شما در نقطه ای به پایان خواهد رسید. در این رابطه این دسته از افراد پس از مدتی حتی جایگاه فعلی خود را نیز از دست خواهند داد. علت این امر به خاطر است که فرصت ها تنها مخصوص به شما ایجاد نخواهد شد و عدم فعالیت شما به معنای رشد فردی دیگر خواهد بود. در این رابطه توصیه می شود تا به دنبال جایگزین کردن عادت های خوب به جای عادات منفی در خود باشید. با نگاهی به افراد موفق نیز به وجود صفات ایده آل و فوق‎العاده در تمامی آنها پی خواهید برد.

6-همواره عملکرد خود را مورد بازبینی قرار دهید

بدون شک هر فردی در طول مسیر زندگی خود ممکن است خطاهایی را مرتکب شود. با این حال بسیاری از افراد از وجود این اشتباهات ناآگاه بوده و همین امر باعث می شود تا در درازمدت با بحران های جدی مواجه شوند. برای مثال عدم صمیمیت و رفتار توام با احترام با کارمندان، می تواند ناشی از جمع شدن بسیاری رفتارهای کوچک باشد که در زمان مناسب برطرف نشده است. به همین خاطر نیز افراد موفق همواره به دنبال جایگزین کردن رفتارهای نادرست خود با مواردی بهتر هستند. این امر به سادگی با بازبینی رفتارها قابل انجام خواهد بود. در این رابطه فراموش نکنید که به عنوان مدیر شرکت، ضروری است تا به عنوان پشتیبان تیم خود رفتار کرده و از اعمال استرس و فشار بیش از حد بر روی آنها اجتناب کنید. درواقع نباید اجازه دهید که ذهنیت شکست و عدم توانایی لازم در بین هیچ یک از افراد تیم شرکت شما شکل گیرد. به همین خاطر نیز جایگاه مدیریت را یک مقام سازنده به حساب می آورند.

7-آینده نگری مناسبی را داشته باشید

در رابطه با آینده‎نگری تقریبا تمامی افراد دچار سوء تعبیر هستند. درواقع آنها تصور می کنند که این امر به معنای سختی کشیدن برای آینده ای بهتر است. این امر در حالی است که تنها به برنامه‎ریزی داشتن و مشخص بودن گام‎های بعدی اشاره دارد. درواقع شما باید بدانید که با پایان یافتن اقدام حال حاضر خود، چه برنامه ای برای بعد از آن داشته و چه اقدامات دیگری را مدنظر دارید. در این رابطه انتخاب و برنامه‎ریزی دقیق برای انجام آنها دو رکن اصلی محسوب می شود. در نهایت نیز توصیه می شود تا قبل از به نتیجه رسیدن اقدامات خود، با افراد معمولی در رابطه با آن صحبت نکنید. این امر به این خاطر است که نظرات متفاوت و منفی افراد می تواند بر روی عملکرد شما تاثیر مخربی را به همراه داشته باشد. در نهایت توجه داشته باشید که به هر میزانی که بتوانید محیط اطراف و ذهن خود را آرام سازید، به همان میزان نیز تمرکز شما بر روی اولویت های زندگی‎تان بیشتر خواهد شد.

8-قبل از هر صحبتی به خوبی در رابطه با آن تفکر کنید

ریشه بسیاری از مشکلات و دشمنی های افراد، به علت عدم دقت در انتخاب کلمات و صحبت های نادرستی است که در اکثر موارد به صورت ناخودآگاه و یا براساس عادت های غلط صورت می گیرد. به همین خاطر ضروری است تا قبل از بیان هر جمله ای به خوبی نسبت به محتوا و نحوه بیان خود اطمینان حاصل کنید. درواقع افراد موفق تمامی لحظات خود را به مانند یک کنفرانس مهم تلقی کرده و به همین خاطر در تلاش برای انتخاب دقیق کلمات خود هستند. در آخر فراموش نکنید که ایرادگیری از سایرین در نهایت باعث دور شدن آنها از شما خواهد شد. به همین خاطر لازم است تا تنها به عنوان کمک‎رسان آنها عمل کرده و افزایش فشار و استرس آنها دوری کنید. بدون شک مدیر موفق فردی است که بتواند رفتار مناسبی را با حداکثر تیم کاری خود داشته و احترام سایرین را نیز به دست آورد. در رابطه با اهمیت و قدرت ذهن، ذکر این نکته ضروری است که هر چیزی را که بتوانید تصور کنید، بدون شک قادر به عملی ساختن آن خواهید بود. به همین خاطر بسیار مهم است که بدانید تصورات و اندیشه های خود را با چه چیزهایی شکل داده و تا چه میزان مثبت‎اندیش هستید.

9-مسئولیت های خود را به عنوان مهم ترین اولویت های زندگی خود تلقی کنید

بدون قبول مسئولیت ها و بالاترین حد تعهد، شما نمی توانید در هر جایگاهی درخشان ظاهر شوید. این امر خصوصا در رابطه با جایگاه مدیریت کاملا حیاتی به نظر می رسد. علت این امر به این خاطر است که پیشرفت و یا پسرفت شرکت کاملا وابسته به تصمیمات آنها خواهد بود. در این رابطه فراموش نکنید که باید خود را به عنوان مسئول تیم شرکت نیز تلقی کرده و خود را در اشتباهات آنها سهیم بدانید. این امر باعث خواهد شد تا واکنشی بسیار مطلوب در مواجهه با این شرایط از خود نشان داده و به دنبال بهبود همیشگی تیم خود باشید. جمله بسیار معروف ناپلئون هیل در این رابطه این است که همیشه حرفی را بیان کن که بتوانی آن را یادداشت کنی، حرفی را یادداشت کن که بتوانی آن را امضا کرده و چیزی را امضا کن که بتوانی آن را عملی سازی. این جمله به خوبی نشان می دهد که تا چه حد مسئولیت‎پذیری در هر عرصه و شرایطی تاثیرگذار و مهم است.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت آمازون از زبان جف بزوس

10-از اهمیت مشاوره غافل نشوید

اگرچه هر فردی بهتر از سایرین در رابطه با خود اطلاعات داشته و می تواند بهترین مشاور خود باشد، با این حال این امر نباید باعث شود تا از راهنمایی های دیگران غافل شوید. در این رابطه فراموش نکنید که هر فردی می تواند مشاور شما باشد. با این حال در راستای کسب بهترین نتیجه از اقدام خود، لازم است تا به دنبال افرادی باشید که شرایط مشابه شما را با موفقیت سپری کرده اند. برای مثال هنگامی که در اندیشه خرید یک خودرو بنز هستید، بدون شک از فردی که تجربه ای در استفاده از خودروهای آلمانی نداشته است، مشاوره نخواهید گرفت. به همین خاطر نیز انتخاب مشاور درست، مهم ترین بخش اصل مشاوره محسوب می شود.

منبع : knowstartup
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/TOyB3Izr
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبول
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه