دوشنبه, ۵ مهر(۷) ۱۴۰۰ / Mon, 27 Sep(9) 2021 /
           
فرصت امروز
برندهای برتر در توییتر چگونه فعالیت می کنند؟

5 اکانت برتر توییتر در زمینه بازاریابی

2 سال پیش ( 1397/9/13 )
پدیدآورنده : برایان لئوون   پدیدآورنده : علی آل علی  

همه ما خنده از ته دل را دوست داریم. صادقانه بگویم، یک فرد که از خنده نفرت دارد را نشانم دهید تا من نیز به شما یک مرده متحرک نشان دهم. در روابط اجتماعی عنصر طنز نقش بسیار موثری در ارتباط میان افراد دارد. همانطور که این عامل در دنیای واقعی موجب نزدیکی افراد می شود، در شبکه های اجتماعی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال چرا در شبکه های اجتماعی عنصر شوخی اینقدر مهم است؟ پاسخ این سوال تا حدی ساده است: مردم شوخی های خنده دار را به راحتی در ذهن نگه می دارند. به این ترتیب یادآوری آن شوخی در کنار نام برند مورد نظر بسیار راحت تر صورت می گیرد. همچنین باید به یاد داشت که شادی احساس مورد علاقه اغلب مردم است. با هدیه آن به کاربرهای اینترنتی تا حد زیادی از عملکرد مطلوب برندمان مطمئن خواهیم شد.

اگرچه شوخی های طنز جالب است، با این حال مرز مشخصی ببن شوخ طبعی با زیاده روی، توهین، حوصله سر بری و محتوای اذیت کننده وجود دارد.

اکانت توییتر بازاریابی

چگونه باید محتوای جذاب و خنده دار برای مخاطب تولید کرد؟ یکی از محیط های عالی برای این کار توییتر است. صرف نظر از سابقه طولانی این پلتفرم در فعالیتش، ساختار منحصر به فرد آن نیز به برندها کمک شایانی می کند. در ادامه این مقاله من قصد بررسی عملکرد پنج برند برتر توییتر در زمینه بازاریابی را دارم.

1. چیپوتل

برند نخست در فهرست ما چیپوتل، فست فود مشهور مکزیکی، است. شاید شما نیز با خود فکر کنید که یک تکه غذای مکزیکی چگونه بامزه خواهد بود؟

اگر شما چنین پرسشی را دارید، به احمال فراوان هنوز مقدار کافی سس تند به فست فودتان اضافه نکرده اید. در زمینه ارزیابی نحوه فعالیت این برند از بین شماره یک تا 10 (شماره یک پایین ترین امتیاز و مانند وقت گذرانی در کلاس های کسل کننده دانشگاهی و 10 اوقات بسیار شاد نظیر تماشای برنامه های شاهکار پائولا عبدول است) شماره 7 را دریافت می کند.

پرسش اصلی در اینجا نحوه یادگیری ما از برند چیپوتل است. اجازه دهید اندکی دقیق تر به این موضوع بپردازیم.

مطلب مرتبط: هر آنچه بازاریاب ها باید در مورد تایید اکانت در توییتر بدانند

جناس های عالی

به عقیده بسیاری از مردم و کارشناس ها در دنیای امروزه جناس کمترین بار طنز را دارد. با این حال تجربه برند چیپوتل خلاف این امر را ثابت می کند. در هر صورت خلق جناس های زیبا همیشه تاثیرگذار خواهد بود.
شما در زمینه تهیه شوخی های دارای جناس چقدر حرفه ای هستید؟ به طور معمول جناس استفاده از دو یا چند کلمه مشابه با معانی مختلف است. به این ترتیب مخاطب با خواندن کلماتی واحد معانی متفاوتی برداشت خواهد کرد. اگر شما به دنبال ساخت شوخی بر پایه جناس هستید، حتما پس از تهیه متن آن را برای فردی دیگری نیز بخوانید. در حقیقت بسیاری از شوخی ها فقط به نظر خودمان جذاب هستند. ارائه آن به فردی دیگر تضمین مناسبی برای ما خواهد بود.

استفاده از آمارهای کاربران

به منظور موفقیت بیشتر به سراغ کاوش در آمارهای کاربران تان بروید. کاربرد واژگان شما در شوخی تان باید مناسب با سلیقه و سطح آگاهی مخاطب باشد. توجه به فعالیت کاربران در شبکه های اجتماعی فرصت مناسبی برای نزدیکی به فهرست واژگان مورد پسند آنها خواهد بود.

2. Moonpies

صادقانه بگویم، محصولات این برند فقط شیرینی هایی خوشمزه میان دو بیسکویت است که شکلات زیادی نیز بر روی خود دارد. با این حال Moonpies به اندازه ای که در دنیای واقعی شیرین است، در شبکه های اجتماعی نیز شیرینی خاص خود را دارد. خب، آنها چطور این کار را انجام می دهند؟

رمز موفقیت این برند عملکرد ویژه تیم شبکه های اجتماعی اش است. بر این اساس اعضای این تیم اکانت های رسمی شرکت را مانند اکانت های شخصی اداره می کنند.

در اینجا از یک تا 10 به این برند نمره 9 تعلق می گیرد. نمره یک برای ویدئوهای بسیار طولانی و اذیت کننده تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی و 10 برای سرگرمی های جذاب رد دیسنی لند است.

از برند مشهور Moonpies و شیرینی های خوشمزه آن چه نکات مهمی را می توان آموخت؟

هوم، لیندا کیست؟

برند Moonpies استعداد عالی در زمینه بازآفرینی شوخی های جذاب دارد. به طور معمول در شبکه های اجتماعی آنها ویدئوهایی با حضور استندآپ کمدین های مشهور بارگذاری می کنند. نکته جالب اینکه تنها تفاوت میان این استندآپ کمدی واقعی و نمونه مورد استفاده این برند وجود یک میکروفون در کنار فرد مورد نظر است.

یکی از شوخی های مشهور این برند مربوط به متنی پیرامون غیبت لیندا است. شاید برای شما نیز پرسشی مشابه پیش آمده باشد: لیندا دیگر کیست؟ لیندا همسر یکی از ادمین های صفحه توییتر Moonpies است که به دلیل مسافرت کاری مدت زیادی در شهر دیگری اقامت داشت. ادمین توییتر Moonpies برای ابراز دلتنگی خود از صفحه رسمی شرکت استفاده کرده است. به این ترتیب این ادمین توییتی با مضمون ذیل در صفحه برند بارگذاری کرد: «خب بچه ها، لیندا خیلی وقت است که خانه نیامده. لیندا کجا هستی؟ من نگران و دلتنگ هستم.» این شوخی اگرچه در نگاه اول یک حرکت عجیب به نظر می رسد، اما رضایت بسیاری از کاربران را جلب کرد. رمز موفقیت Moonpies دقیقا در همین شوخی های جالب و اندکی تعجب آور نهفته است.

مطلب مرتبط: توییتر به‌ عنوان یک ابزار بازاریابی

استفاده هوشمندانه از شبکه اجتماعی هدف

برند Moonpies علاوه بر استفاده از اسندآپ کمدین های مشهور در زمینه خلق شوخی نیز مهارت دارد. به این ترتیب آنها شوخی های متن محورشان را با اتکا به خلاقیت تیم شرکت پیش می برند. رضایت شمار بالایی از کاربران نسبت به محتوای این برند خود گویای موفقیت آنها در زمینه تخصصی شان است.

3. نت فلیکس

برند نت فلیکس زمانی کار خود را شروع کرد که احداث یک شبکه اینترنتی بیشتر شبیه جوک بود تا واقعیت. با این حال آنها در طول زمان فعالیت شان کیفیت بسیار بالایی را از خود به نمایش گذاشته اند. سریال های این شبکه به طور معمول بازدید بسیار زیادی از سوی مخاطب دارد. به همین دلیل بررسی نحوه عملکرد آنها در شبکه های اجتماعی، صرف نظر از میزان موفقیت شان، به خودی خود جالب خواهد بود. امروزه شهرت اصلی نت فلیکس نه فقط به دلیل شبکه خانگی اش، بلکه محتوای اکانت توییترش نیز هست. به این ترتیب برخی از افرادی که اصلا محتوای این شبکه را تماشا نمی کنند نیز در زمره فالوورهای توییتر آنها هستند.

از بین نمره یک تا 10 برند نت فلیکس میانگین نسبتا مطلوب 7 را دریافت می کند. مشاهده محتوای توییتری این برند نه به اندازه تبلیغات تلویزیونی طولانی کسل کننده و نه به اندازه موسیقی های راک برتر دهه 90 هیجان انگیز است.

نکته مهم در مورد فرآیند بازاریابی نت فلیکس در توییتر چیست؟

آنها گوش داده و واکنش نشان می دهند

نت فلیکس بیش از همه به خاطر پاسخ به توییت های صفحات مشهور و کاربران واقعی در توییتر شهرت دارد. آنها در این زمینه شیوه خاص خود را دارند. کیفیت این شیوه به اندازه ای بالاست که همه کاربران علاقه مند به دریافت واکنش های هرچه بیشتر از سوی نت فلیکس در توییتر هستند.

میم های ارجاعی به فرهنگ عامه

در هر صورت این شبکه به طور کلی بر روی فرهنگ عمومی برای کسب سود تکیه دارد. با این حال تصور کنید آنها در بهره گیری از این فرهنگ برای تولید محتوای آنلاین ناتوان می شدند؟ بی تردید چنین شرایطی بسیار دشوار بود. نکته مهم درخصوص فعالیت این برند در توییتر تولید میم های جذاب و مطابق با حوادث روز است. به این ترتیب مخاطب همیشه مطلب تازه برای مشاهده و اندکی خوشگذرانی در صفحه این برند خواهد داشت.

4. Merriam-Webster

این برند فقط یک دیکشنری است. شاید همین امر برای کسل آوری آن کافی باشد، مگر نه؟ با این حال نباید خیلی زود داوری کرد. برای یک برند که وظیفه اصلی اش تهیه معنی لغات و ارائه هم معنی ها و مضادهای گوناگون است، عملکرد عالی در توییتر موفقیت بزرگی محسوب می شود.

در اینجا از بین یک تا 10 به فعالیت برند Merriam-Webster نمره 7.5 را می دهیم.

پرسش اصلی در اینجا نحوه یادگیری ما از فعالیت توییتری این برند است.

مطلب مرتبط: راهنمای بازاریابی با توییتر

گاهی اوقات گستاخانه صحبت کردن مشکلی ندارد

برخورد گستاخانه با کاربران در همه موارد خوب از آب در نمی آید. به هر حال هیچ کدام از ما انتقاد صریح از سوی یک برند را تاب نمی آوریم. با این حال دیکشنری مورد بحث ما تخصص بالایی در اعتراض به کاربران دارد. به عنوان مثال آنها در پاسخ به توییت یکی از کاربران در مورد کیفیت خدمات شان به اشتباه نگارشی کاربر مورد نظر در استفاده از واژگان اشاره کرد. این کار به طور معمول شاید موجب ناراحتی شود. با این حال آنها پاسخ را در قالبی دوستان و البته کمی خنده دار تهیه کردند.

سایه ها نیز چندان بد نیستند

گاهی اوقات برای موفقیت در دنیای شبکه های اجتماعی نیازی به صرف بودجه های کلان و تلاش برای یافتن شوخی های بسیار عجیب نیست. برند Merriam-Webster با توییت کلمات جدید و در عین حال غیرواقعی مخاطب خود را حسابی سر حال می آورد. به نمونه ذیل توجه کنید: واژه برتر امروز «رئیس نشدن» است. ما به تازگی این لغت را به فرهنگ مان اضافه کرده ایم.

توییت فوق درست زمانی بارگذاری شد که هیلاری کلینتون در رقابت با دونالد ترامپ شکست خورد. به این ترتیب شمار بالایی از کاربران اکانت هیلاری را در ذیل این توییتر تگ کردند. برند Merriam-Webster با استفاده دقیق از موقعیت زمانی و لغتی خنده دار نتیجه انتخابات را مورد تمسخر قرار داد.

در بسیاری از مواقع برندها از شوخی با مسائل مهم سیاسی و اجتماعی وحشت می کنند. با این حال برای موفقیت باید گاهی اوقات جدی ترین مسائل را نیز از دید طنز بنگریم. به این ترتیب مخاطب نگاه بسیار بهتری به ما و کسب وکارمان خواهد داشت.

5. کی اف سی

یک فست فود دیگر نیز در این فهرست جای دارد. شاید به نظر شما این انتخاب به دلیل شهرت کلی کی اف سی صورت گرفته باشد. با این حال اجازه دهید از انتخابم دفاع کنم. جوک های خنده دار این برند مدت هاست کاربران را سر ذوق می آورد. نکته مهم در اینجا تداوم فعالیت کی اف سی در سطح بالاست. به این ترتیب برخلاف برندهایی که در فواصل زمانی کوتاه عملکرد مطلوب دارند، این فست فود مشهور همیشه توییت های خنده داری را در اختیار مخاطبش قرار می دهد.

در اینجا از یک تا 10 به برند کی اف سی نمره 6 تعلق می گیرد. عملکرد آنها مانند غذای مانده هم اتاقی های مان در دوره دانشجویی بد نیست. با این حال به خوبی فست فودهای خودشان نیز نخواهد بود.

مطلب مرتبط: اصول بازاریابی محتوایی در توییتر

هنر ظرافت

هنر طراحی جوک های خنده دار به طور عالی از سوی کمدین ها و نویسندگان سریال های طنز مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان یک برند اگر به دنبال جلب توجه در شبکه های اجتماعی هستیم، باید عنصر طنز را همیشه مد نظر داشته باشیم. در غیر این صورت در عمل با مشکلات فراوانی مواجه خواهیم شد. دلیل اصلی موفقیت کی اف سی در جلب مخاطب ظرافت ویژه جوک های شان است. به این ترتیب بازنشر توییت های آنها آمار خیره کننده ای را از خود بر جای می گذارد.

با بررسی نحوه عملکرد کی اف سی کار این مقاله به پایان می رسد. توجه داشته باشید که خلاقیت برند شما در شبکه های اجتماعی فقط به اقتباس از پنج نمونه مذکور محدود نخواهد شد. هر جا برندی موفق را مشاهده کردید، عملکرد وی را زیر ذره بین قرار دهید. به این ترتیب به خوبی فرصت های عالی در پلتفرم های اجتماعی برای خود خلق خواهید کرد.

منبع : hootsuite
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/HLxgFZ8D
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه