شنبه, 28 تیر 1399 - 09:02

درست در هنگامی که بسیاری از تحلیلگران پیش ‎بینی کرده بودند که توییتر می ‎تواند تا پایان سال جایگاه دوم ارزشمندترین شبکه ‎های اجتماعی را به دست آورد، یک ضعف امنیتی در حال نابود کردن همه چیز است. درواقع این شرکت در معرض حمله ‎های گسترده هکرها قرار گرفته است که به علت ضعف در سیستم‏ های برخی از کارمندان، است. قربانی اصلی آن نیز چهره ‎های مطرحی نظیر باراک اوباما، جو بایدن و ایلان ماسک بوده است.

در این رابطه برندهای مطرحی نیز از این آسیب در امان نمانده و اپل نیز با از دست دادن برخی از اطلاعات شخصی خود مواجه شده است. درواقع در حال حاضر کلاهبرداری‏ هایی نیز با استفاده از این صفحات انجام شده است. این امر باعث شده است تا شاهد اعتراضات گسترده ‎‏ای نسبت به وضعیت امنیت این شبکه اجتماعی محبوب، باشیم. با این حال به نظر می ‎رسد که هدف اصلی این گروه، رمزارزها بوده است که در حال حاضر رقم قابل توجهی را نیز به دست آورده‎اند.

توییتر یک قدمی سقوط

توصیه مدیران توییتر نیز به کاربران تغییر رمز آنها است که خود ابدا نمی‎ تواند راهکار مطمئنی محسوب شود. به همین خاطر در چند ساعت گذشته، شاهد حذف حساب کاربری هزاران نفر از سراسر جهان بوده ‎ایم. این مسئله به خوبی نشان می‎ دهد که اعتماد کاربران به توییتر با کاهشی شدید مواجه شده و آنها تصمیم گرفته ‎اند تا به صورت کامل فعالیت خود را متوقف کنند. درواقع در حال حاضر پیش‎ بینی ‎های جدیدی انجام شده است که برطبق آن توییتر با از دست دادن کاربران میلیونی مواجه خواهد شد. این امر می ‎تواند باعث از دست رفتن جایگاه حال حاضر این شرکت، تا پایان سال جاری شود.

نکته دیگری که ذکر آن ضروری است این است که چنین حملات گسترده‎ ای در تاریخ این شبکه بی‎ سابقه بوده و برخی عقیده دارند که ممکن است تنها موج اول محسوب شود. تحت این شرایط باید دید که مدیران این شبکه، طی چند روز آینده چگونه این بحران را مدیریت خواهند کرد. درواقع زمان به بدترین شکل برای توییتر در حال سپری ‎شدن است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید